Замок запалювання Деу Нексія – змінюємо весь і по частинах

Замок запалювання авто Деу Нексія розташований під рульовим колесом знизу від рульової колонки. Багато проблем з цим замком автолюбителі можуть вирішити самостійно в домашніх умовах гаража.

Загальна інформація про замок запалювання Нексія

Корпорація Daewoo, що є виробником цікавить нас транспортного засобу, що користується неабиякою популярністю у вітчизняних водіїв, позначає замок запалювання (нерідко його називають перемикачем), як запірний пристрій механічного типу, оснащене контактної електричної групою.

За відгуками власників Нексії цей елемент досить рідко виходить з ладу, але, звичайно ж, його поломки трапляються.

Якщо замок на вашій «ластівці» перестав відгукуватися на команди, зовсім необов’язково шукати автосервіс, де його приведуть в порядок. Будь-яку несправність можна усунути самостійно, зробивши заміну личинки замка, його контактної групи або всього перемикача в зборі. У тих випадках, коли виконується установка нового замку в зборі, слід демонтувати рульову колонку.

Болти, за допомогою яких кріпиться зацікавив нас елемент, потрібно вибити (ставлять на зубило кріплення і б’ють по інструменту молотком по дотичній); витягнути звільнений вузол, а на його місце поставити новий замок запалювання. Болти, як ви самі розумієте, доведеться придбати нові.

Як замінити личинку перемикача запалювання?

Даний процес також не повинен викликати особливих проблем у людей, які звикли своїми руками ремонтувати не особливо складні поломки Деу Нексія. Схема виконання робіт наступна:

  • З акумулятора автомобіля відкидають клему, маркіровану «мінусом». Тут потрібно буде від’єднати гвинти (за допомогою хрестової викрутки) кріплення кожухів рульової колонки.
  • Роз’єми, підключені до контактної групи фіксуючим гвинтом, знімають. Цю операцію здійснюють короткою і тонкої викруткою, так як потрібний нам гвинт розташований в обмеженому для доступу місці (а саме на внутрішній частині перемикача).
  • Через отвір штирем або дротом перетином близько 2-3 міліметрів натискають на фіксатор личинки і в цей же самий час переставляють перемикач в положення 2. Такі дії призводять до того, що личинка десь на 5 міліметрів виходить з корпусу, і автолюбителю потрібно буде лише вилучити її «з насидженого місця».

Тепер можна встановлювати нову личинку. Але при цьому ви повинні розуміти, що замок запалювання після такої заміни доведеться відкривати одним ключем, а багажне відділення автомобіля і його двері – іншим. Далеко не кожному водієві за душі подібний розклад. У цьому випадку можна порадити придбати комплект личинок для запалювання, багажника і дверей, і міняти все відразу. Зрозуміло, що така заміна і по часу буде тривати набагато довше, і фінансових витрат потребує більш серйозних.

Вирішивши для себе цю дилему, приступаємо до монтажу нової личинки на Деу Нексія: вставляємо її разом із ключем в корпус (не забувайте, що перемикач повинен знаходитися у другому положенні) і в цей самий момент тиснемо на фіксатор штирем. Якщо ви купили якісний личинку, процедура ніяких проблем не викликає. Складніше установка йде в тих випадках, коли водій вирішив заощадити і придбав китайський виріб. Багато досвідчені автомобілісти стверджують, що воно може і не увійти в корпус.

Як встановити нову контактну групу на перемикачі запалювання?

При необхідності демонтажу контактної групи з метою встановлення нового сайту можна обійтися без зняття всього замку. Відкидайте «-» АКБ, озбройтесь звичайній плоскій та хрестової викруткою, а потім виконуйте наступні дії: як і при заміні личинки, откручиваете гвинти на корпусі з пластику; демонтуєте заглушку (плоска викрутка); прибираєте кожух (верхній) колонки.

Далі знімаєте гумове кільце ущільнювач з нижнього кожуха (потрібно відгвинтити чотири кріпильних елемента); відключаєте джгути проводів, які розташовуються на колодці; замок вставляється ключ (вибираємо положення 2). Після цього гвинт викручується, який тримає конструкцію, і з замку демонтується потрібна нам контактна група. На її місце поміщаємо новий вузол, а потім виконуємо всі описані операції в зворотному порядку.