Заміна головного гальмівного циліндра – коли безпека під питанням?

Серед багатьох видів ремонтних робіт, що проводяться в автомобілях, чимале значення має заміна головного гальмівного циліндра. Це найбільш важливий вузол всієї гальмівної системи, що забезпечує безпечну їзду. З його допомогою всі механічні зусилля, прикладені до педалі гальма, перетворюються на тиск рідини з системи, що забезпечує плавне уповільнення автомобіля.

Особливість роботи гальмівної системи

Блокування руху може ефективно функціонувати при використанні гальмівної рідини, що має спеціальний склад. Вона не піддається стисненню і володіє високою температурою кипіння. Для того щоб забезпечити максимальну надійність блокувальної системи і підвищити рівень загальної безпеки, всі сучасні автомобілі обладнуються двосекційними головними циліндрами. Вони розділяють усю систему на два контури, практично незалежних один від одного.

У підсумку з їх допомогою забезпечується часткове або повне збереження нормальної роботи гальм при раптової втрати герметичності хоча б одного з обох контурів. У передньопривідних автомобілях перший контур контролює працездатність правого спереду і лівого ззаду механізмів гальмування, а за допомогою другого контуру забезпечується робота всіх інших механізмів. В автомобілях, що мають стандартний задній привід, контролюються попарно передні і задні колеса.

Короткий пристрій головного гальмівного циліндра

Складові елементи, що входять в пристрій головного гальмівного циліндра, включають в себе корпус, бачок під гальмівну рідину, поршні з штовхачами, ущільнювальними манжетами і поворотними пружинами. В залежності від конструкції бачок закріплюється прямо на головний циліндр або в іншому, найбільш зручному місці. У разі роздільної конструкції для сполучення між резервуаром і порожнинами циліндра застосовуються металеві або гнучкі трубки.

В окремих моделях автомобілів існують суміщені бачки, з яких рідина забезпечує не тільки гальмову систему, але і гідравлічний привід зчеплення. Такий резервуар завжди здатний підживити усі системи, що використовують гальмівну рідину, в тих випадках, коли відбулася її часткова втрата внаслідок випаровування або зносу манжета.

Кількість рідини контролюється за допомогою датчика, встановленого в резервуарі. Наповнення порожнин циліндрів здійснюється через особливі отвори (компенсаційні та перепускний).

Прокачування і заміна головного гальмівного циліндра своїми руками

Для усунення повітря з гальм, а також при заміні рідини в системі, виконується прокачування головного гальмівного циліндра і всієї системи в цілому. Для виконання цієї операції необхідний помічник для роботи використовується підйомник або оглядова канава. Повітря з циліндра видаляється поступово, спочатку з якогось одного контуру, а слідом і з іншого.

При пошкодженні головного циліндра необхідно провести його заміну. Для того щоб успішно виконати цю операцію, знадобиться підготовка. Для початку потрібно вимкнути запалювання і відключити мінусовий дріт від акумулятора. Всі поверхні, розташовані навколо гальмівного циліндра, повинні бути очищені і обкладені ганчіркою. Розрідження в системі потрібно прибрати за допомогою декількох натискань на педаль гальма.

З бачка необхідно злити всю гальмівну рідину, після цього роз’єм датчика в бачку може бути відключений. Після всіх цих операцій можна знімати головний циліндр з ваших гальм і вакуумний підсилювач. Установка всіх частин проводиться в зворотному порядку. Всі вироблені операції вимагають ретельності і акуратності, оскільки від цього повністю залежить майбутня безпечна їзда на автомобілі.