Заміна (зняття і установка) головки блоку циліндрів своїми руками

Процедура зняття і установки головки блоку циліндрів, явище досить рідкісне. Але, якщо ви вирішили провести капітальний ремонт ГБЦ, або у вас виникла необхідність в заміні прокладки ГБЦ, то технологію знати необхідно.

Про заміну головки блоку циліндрів

Заміна головки блоку циліндрів не підпадає під поняття «ремонт». І, тим не менше, потрібно знати, як зняти головку блоку циліндрів, і потім поставити нову ГБЦ.

Якщо ви вирішили своїми руками зробити підтяжку болтів ГБЦ, то зняття головки блоку циліндрів не потрібно, хоча частина технологічних процедур виконати доведеться.

В силу різних конструктивних особливостей моделей автомобілів, що не існує точної та одноманітною інструкції про те, як зняти головку блоку циліндрів, а потім встановити її.

Плюс до всього у різних моделей і модифікацій двигунів існують різні схеми і моменти затягування болтів ГБЦ.

Тим не менш, загальний алгоритм таких операцій, як зняття і установка головки блоку циліндрів, можна простежити, і дотримуватися його.

Зняття головки блоку циліндрів

Перед початком роботи необхідно від’єднати і зняти акумуляторну батарею, злити охолоджуючу рідину і моторне масло.

Демонтаж навісного обладнання включає в себе:

  • від’єднання проводів запалювання;
  • від’єднання всіх шлангів: вакуумних, системи охолодження;
  • при від’єднанні проводів і шлангів не забувайте робити їх маркування, при установці головки блоку циліндрів назад вам це знадобиться;
  • демонтуємо всі паливні магістралі
  • демонтуємо трос акселератора;
  • знімаємо все навісне обладнання, яке заважає проводити зняття головки блоку циліндрів.

Зняття головки блоку циліндрів включає в себе:

  • виробляємо зняття кришки ГБЦ;
  • знімаємо кожух ГРМ, ремінь шківа. Сам распредвал можна не чіпати;
  • відвертаємо болти кріплення головки блоку циліндрів, одночасно динамометричним ключем проводячи контроль стану болтів (хоча установка головки блоку циліндрів, бажано повинна проводитися з новими болтами). Не забувайте, що повинна дотримуватися послідовність при розкручуванні зворотна затягуванні. Схема затягування болтів ГБЦ повинна бути обов’язково.
  • виконуємо всі дії, заради яких і відбувалося зняття головки блоку циліндрів: ремонт ГБЦ, заміна прокладки ГБЦ або заміна головки блоку циліндрів.

Установка головки блоку циліндрів

Природним чином, установка ГБЦ проходить у зворотному порядку. Особливу увагу слід звернути і не пошкодувати грошей на нову прокладку ГБЦ і болти кріплення.

Затягування болтів кріплення повинна проводитися тільки динамометричним ключем, за схемою і з зусиллям затяжного моменту, зазначеним у Керівництві від виробника.

Виробляємо монтаж всього навісного обладнання. Ось тут-то і стане в нагоді ваша маркування проводів, шлангів, магістралей і тросів.

Заливаємо охолоджуючу рідину і моторне масло. Запускаємо двигун. При працюючому двигуні контролюємо герметичність з’єднань: вихлопної системи, охолоджуючої і паливної систем. І, звичайно ж, контролюємо місце з’єднання кришки, ГБЦ і самого блоку циліндрів.

Удачі вам при знятті і установці головки блоку циліндрів своїми руками.