Заміна гальмівних дисків своїми руками

Заміна гальмівних дисків – це другий крок після того, як ви вже здійснювали проточку гальмівних дисків. Немає сенсу говорити з цифрами в руках про те, скільки коштують самі гальмівні диски, яка ціна проточки дисків. У кожному регіоні або місті свої прайс-листи.

Як дізнатися, що потрібна заміна гальмівних дисків

Про одне можна сказати з упевненістю і впевненістю – економія на гальмівній системі призводить до непередбачуваних наслідків. Економія ця може виражатися у двох варіантах.

Незалежно від того, що товщина гальмівних дисків стає мінімальною, власник продовжує експлуатацію авто. Або, замість того, щоб зняти гальмівний диск і віднести його на проточку, або під’їхати в сервіс, де проточку гальмівного диска зроблять на автомобілі, деякі водії виробляють проточку прямо в гаражі. Категорично не робіть цього: проточку гальмівного диска за допомогою 3-їй передачі та «болгарки».

Про те, що вашому авто потрібна заміна гальмівних дисків, вам скажуть самі гальмівні диски. Систематично дивіться на них. Але не просто, а зі штангенциркулем в руці.

Товщина гальмівного диска представлена виробником на диску у вигляді цифр: номінальна товщина диска і допустима мінімальна товщина, після якої потрібна їх заміна.

Другий показник, це або різке зниження ефективності гальм за рахунок перегріву гальмівних дисків, або характерне биття (вібрація) рульової колонки під час гальмування. І в тому, і в іншому випадку потрібна термінова діагностика гальмівної системи. Не виключено, що на вашому авто стоять гальмівні колодки найнижчої якості, які ніколи не зношуються, але виводять з ладу гальмівний диск раніше часу.

Заміна гальмівних дисків і форум: що спільного?

Сьогодні для починаючого автомобіліста настали сприятливі часи. Є автомобіль, є вихід в інтернет – немає проблем. Перш, ніж приступати до будь-якого виду ремонту, зробіть два дії: погортайте керівництво по експлуатації автомобіля своєї моделі, і зайдіть на відповідний форум.

БМВоды, Хондаводы, ДЭУводы й інші любителі своїх авто дадуть відповідь на будь-яке ваше запитання: як поміняти амортизатори, як поміняти гальмівні диски, як поліпшити інтер’єр салону саме вашої моделі.

Після такої посиленої підготовки, підкріпленої вашим бажанням зробити заміну гальмівних дисків, для вас не виникне питань про те, як зняти гальмівний диск, щоб не розгубити комплектуючих, і потім поставити новий диск.

На що звертати увагу при заміні гальмівних дисків

В першу чергу усвідомте для себе, що необхідно купувати тільки якісні і сертифіковані гальмівні диски. Не на авторинку, а в офіційного представника в автомагазині. При покупці не соромтеся запитати всі належні документи: сертифікат відповідності, переклад інструкції. Саме в ній ви знайдете покрокові дії по обкатці-притиранні нового гальмівного диска.

В ідеалі треба разом з заміною гальмівних дисків проводити заміну гальмівних колодок. Зовсім вже ідилією буде установка гальмівних дисків і колодок від одного виробника. Все частіше вони йдуть в комплекті, це якщо йдеться про відомих і авторитетних світових брендах.

Не пошкодуйте грошей, зате ви будете впевнені в якості і сумісності цих важливих елементів гальмівної системи. Заміну гальмівних дисків обов’язково потрібно проводити парами на одній осі.

Заміна передніх гальмівних дисків захід більш відповідальна, ніж заміна задніх гальмівних дисків. Перш ніж приступати до демонтажу, уточніть в керівництві по експлуатації своєї моделі, або на форумі у автолюбителів, що потрібні вам нові самоконтрящиеся болти. Як правило, вони є одноразовими.

Демонтаж і монтаж гальмівного механізму колеса проводиться у відповідності з мануалом для вашої моделі. Не забудьте закріпити супорт і віджати поршень робочого циліндра. Велика ймовірність того, що він висунувся, так як ви експлуатували гальма з зношеними гальмівними дисками. Віджимання поршня призводить до того, що гальмівна рідина стане надходити в бачок гальмівної рідини.

Після заміни гальмівних дисків не забудьте зробити прокачування гальм. Це зручніше зробити з помічником, хоча під силу і одному, але часу піде більше. Загальний принцип зняття і заміни гальмівних дисків для всіх моделей автомобілів однаковий, за винятком конструктивних нюансів, тому складнощів у вас не повинно виникнути.

Очі бояться, а своїми руками…дешевша. Так, і чого гріха таїти, надійніше. При заміні гальмівних дисків своїми руками ви виконаєте всі операції саме так, як цього вимагають «розумні» заводські книги, адже для власної безпеки працюєте. Не забудьте перед установкою нового гальмівного диска провести ретельну зачистку від бруду та іржі прилеглої поверхні маточини щіткою по металу.

Удачі вам при заміні гальмівних дисків.