Заміна гальмівних дисків своїми руками

Гальмівна система автомобіля – це приблизно, як вогнегасник. Є він і є, про нього навіть не пам’ятають, поки що, не дай Бог… Також і з гальмами. Поки немає проблем, про гальмах не згадують.

Як поміняти гальмівні диски своїми руками?

Але, для того, щоб так було завжди, потрібно всього нічого: систематична діагностика, обслуговування та своєчасна заміна провідних частин гальмової системи: гальмівних колодок і гальмівних дисків.

У кожного виробника гальмівних систем існують свої терміни (кілометраж) після яких заміна гальмівних дисків категорично необхідна. Навіть якщо ви вже робили проточку гальмівних дисків, все одно потрібно орієнтуватися на терміни, вказані виробником. Немає потреби випробовувати долю і сперечатися з заводом. Безпека руху, здоров’я і життя — це пріоритет завжди, і за замовчуванням.

Вартість заміни гальмівних дисків, природно, залежить від марки та моделі вашого автомобіля, але повірте, це не той випадок, коли потрібно економити гроші. Деякі водії намагаються вирішувати проблему по фінансуванню так: спочатку проводять заміну задніх гальмівних дисків, так як вважається, що вони зношуються швидше.

Потім, через певний проміжок часу відбувається заміна передніх гальмівних дисків. В принципі цю періодичність і черговість складно прорахувати, так як знос гальмівних колодок і гальмівних дисків у кожного водія відбувається по різному: частота гальмувань, застосування аварійного гальмування, дорожні умови в яких експлуатується авто і т. д.

У будь-якому випадку, ви в змозі зменшити вартість заміни гальмівних дисків, якщо проведете цю, досить просту процедуру самостійно. Для тих, хто звик все робити сам, заміна гальмівних дисків своїми руками не складе певних труднощів. І, найголовніше, вона не вимагає спеціального обладнання і пристосувань.

Інструменти і порядок проведення заміни гальмівних дисків

У першу чергу потрібно традиційний набір інструментів: домкрат, «козли» — для безпеки (досвідчений водій для цієї мети використовує зняте колесо, підкладаючи його під підвіску), набір ключів, та й, мабуть, все. Так, і не забути купити самі гальмівні диски і колодки.

Наступний етап – демонтаж старих гальмівних дисків: зняття гальмівного циліндра, потім виймаєте стопорні пластини і колодки і знімаєте старі гальмівні диски. Рекомендація – графитной змажте мастилом стопорні пластини, щоб вони не прикипали потім до колодок.

Потім у зворотному порядку виробляємо установку нових гальмівних дисків. Перед установкою рекомендується в обов’язковому порядку знежирити поверхню гальмівних дисків, т. к. вони йдуть в мастилі. Це можна зробити або спеціальною рідиною, або звичайним бензином.

Кілька практичних порад

  • Заміна гальмівних дисків проводитися тільки парами.
  • Посадочні місця для дисків повинні бути очищені від бруду та іржі.
  • Будьте уважні, поки проводиться «накочення» нових деталей гальмівної системи під час руху. Ефективність гальмування буде трохи нижче. Про те, що процес притирання колодок і гальмівного диска закінчений, ви дізнаєтеся відразу – гальма стануть звично для вас реагувати на натискання педалі.

Удачі вам, любителі свого автомобіля.