Заміна датчика колінвала своїми руками

Здрастуйте, шановні автолюбителі! Хотілося б відразу нагадати вам золоте правило автосервісу: Якщо до тебе приїхав клієнт, то усунути несправність, попутно забезпечивши роботою колегу по цеху… Нехай не ображаються сумлінні працівники, але… найчастіше виходить саме так.

Заміна датчика положення колінвала

Сьогодні мова піде про те, як проводиться заміна датчика положення колінвала своїми руками. За оцінками фахівців, датчик коленвала є чи не єдиним із датчиків автомобіля, несправність якого призводить до зупинки двигуна.

Чому так відбувається? Основна функція датчика колінвала – синхронізувати роботу форсунок або системи запалювання, і його несправність автоматично призводить до збою в роботі всієї системи запалення і подачі палива.

Потрібно віддати належне тому, що датчик коленвала не так вже і часто виходить з ладу. Як правило, це відбувається з кількох причин.

Причини виходу з ладу датчика оборотів коленвала

Причини, які призводять до необхідності заміни датчика колінвала, можуть виникнути в будь-який час і в будь-якому місці вашого маршруту. Тому, зовсім незайвим буде наявність в багажнику запасного датчика.

Якщо у вас не буде можливості своїми руками зробити заміну датчика колінвалу, то на будь-якому автосервісі вам це зроблять за півгодини. Головне те, що ви повинні пам’ятати і знати: заміна датчика оборотів коленвала не вимагає розбирання двигуна або зняття захисту піддону картера. Всього лише потрібен демонтаж колеса.

Отже, причини заміни датчика колінвала:

  • механічні пошкодження корпусу датчика оборотів коленвала, що відбуваються з різних причин. В даному випадку потрібна заміна датчика колінвала;
  • міжвиткове замикання всередині обмотки, з-за якого відбувається збій генерації імпульсів до ЕБУ на певних оборотах. Це для імпульсних датчиків, а саме вони найбільш поширені на теперішніх автомобілях. У зв’язку зі складністю визначення даної несправності, коли відбувається обмеження числа обертів на 3-4 тисячі, оптимальним рішенням є заміна датчика положення колінчастого валу;
  • ще одна несправність, яка не відноситься до самого датчика, але впливає на його функціональність – це обламування зубів задаючого вінця. Причини можуть бути різні, але наслідки такі, що відбувається втрата потужності двигуна, нестабільність в роботі двигуна і перевитрата палива.

Технологія заміни датчика колінвала своїми руками

Перше, що вам необхідно зробити, при ознаках несправності датчика – провести його діагностику. Попередньо ознайомившись з інструкцією про пристрій датчика вашої моделі.

Датчик коленвала перевіряється звичайним омметром або тестером в режимі омметра. В інструкції до датчика повинно бути зазначено його робочий опір. Саме на цю цифру потрібно орієнтуватися при проведенні виміру опору. Якщо опір нижче, зазначеного в керівництві для типу датчика, то однозначно необхідна заміна датчика колінвалу.

Заміна датчика положення колінчастого валу вимагає особливої уваги на відстань зазору між сердечником датчика і диском синхронізації. У кожного типу датчиків і моделей двигуна він свій, тому знову прямуємо до інструкції для вашого автомобіля.

Перед тим, як знімати датчик зробіть мітки по відношенню болтів кріплення до корпусу і положення датчика. Установку нового датчика бажано проводити, використовуючи старі болти кріплення.

Демонтаж несправного датчика колінвала не складе особливої праці. Процес його описувати немає сенсу, так як існують певні конструктивні особливості автомобілів різних моделей. Не полінуйтеся і при зніманні старого датчика промаркіруйте: його положення, дроти. При установці нового датчика, ця схема допоможе вам.

При установці нового датчика оборотів коленвала, глибина установки регулюється за допомогою шайби (прокладки), яка йде в комплекті з датчиком. Монтаж датчика здійснюється в зворотному порядку процесу зняття.

Удачі вам при заміні датчика оборотів коленвала своїми руками.