Всі тонкощі ремонту тріщин на автоскла

Без сумніву, шановні автовласники таке словосполучення, тонкощі ремонту, привернуло вашу увагу до теми ремонт тріщин на лобовому склі. Деякі авторесурсы називають це ще одним загадковим словом секрети. Ми не будемо перебільшувати, адже весь секрет, на якому тримається ремонт тріщин на автоскла, полягає в нашу неуважність.

Структура лобового скла

Посудіть самі, ми всі прекрасно знаємо (фізика), що скло має свою структуру і ступінь міцності, і якщо в якомусь місці порушити структуру, то напруга суцільної поверхні скла призведе до поширення ушкодження. У нашому випадку мова йде такий ланцюжку, як: скол на склі, тріщина і розгалуження тріщини.

Пошкодження і, відповідно, ремонт тріщин лобового скла – це в своєму житті, хоча б раз відчув кожен автовладелей. А якщо ні, то і не треба. А для тих, хто просто хоче знати, і для тих, хто хоче спробувати, в силу своєї допитливості, ремонт тріщин на автостекле своїми руками, розглянемо деякі особливості або тонкощі ремонту.

Ремонт скла автомобіля, тріщин і розгалужених тріщин можливий тільки на склі типу «триплекс». Але, приводів для занепокоєння у вас бути не повинно, так як такими стеклами сьогодні оснащуються практично всі автомобілі.

Особливість цього типу лобових стекол в ламінування плівкою всередині скла, що не дозволяє йому при попаданні якого-небудь предмета розсипатися на дрібні осколки. Це напряму пов’язано з безпекою автомобіля, вірніше його пасажирів.

Скло, типу «сталініт» (бічні і заднє) – ремонту не підлягають, оскільки вони повністю розтріскуються, і розсипаються.

Характерні види пошкоджень лобового скла

Скол. Це локальна втрата частини поверхні скла. Він, як правило не зменшує оглядовість. Усунення відколу, при відсутності тріщин, відбувається за допомогою фотополімеру з подальшою поліровкою скла своїми руками або в сервісі. Усунення або ремонт сколу потрібно робити відразу, так як він в будь-який час може стати джерелом розвитку тріщин, що призводить до більш ємним зусиллям і витрат на ремонт тріщин на лобовому склі.

Тріщина. Це привід для занепокоєння і мотивація до ремонту лобового скла така: погіршується оглядовість під час руху, а поширення тріщини по склу неминуче веде до його повної заміни. Як-то невигідно це. Особливо якщо скло у вас не дешеве. Ремонт тріщин автоскла на в будь-якому разі менш витратна процедура. А якщо ремонт тріщини на склі проведено грамотно, то воно прослужить ще вірою і правдою.

Розгалужена тріщина. Самий трудомісткий ремонт скла автомобіля, тріщин які «втекли» від епіцентру удару в різних напрямках. Цей вид пошкодження найбільш неприємний: різко знижується оглядовість, збільшується в нічний час і в дощову погоду заломлення світла, тобто спотворення, яке стає небезпечним для водіння. Плюс до цього можуть виникати труднощі з працівниками автоиспекции, якщо тріщини мають велику площу.

Чому ремонт тріщин лобового скла не призводить до повної невидимості місця пошкодження?

Це ще одна тонкість. Не вимагайте від майстрів, ні від себе, якщо робите ремонт тріщин автоскла на своїми руками ідеального стану поверхні після ремонту. Ідеалу не буде і цьому є ряд пояснень:

  • Бруд або пил, які потрапили в тріщину не дадуть полімеру повністю заповнити порожнину.
  • Сильний удар предметом по склу призводить до часткового порушення структури «триплекс» — внутрішня плівка відшаровується, а це не ремонтується. Звідси в місці дефекту скло може бути трохи каламутним за рахунок помутніння середнього шару – тобто самої плівки.
  • Не може бути ідеальної однорідності скла і полімеру. Тому можуть виникати оптичні ефекти, типу заломлення світла.

Що треба зробити, щоб мінімізувати втрати при виникненні тріщини лобового скла?

Ремонт тріщин лобового скла, по суті свій захід трудомістка і, скажімо так, — своєрідне. При виникненні тріщини потрібно:

  • Заклеїти її прозорим скотчем для того, щоб захистити від попадання бруду і пилу.
  • Рухатися на мінімальній швидкості, так як коливання кузова можуть призвести до подальшого поширення тріщини, що в підсумку призведе не до ремонту а повну заміну лобового скла.
  • Якщо у вас вже є тріщина, але ви все ж думаєте провести ремонт лобового скла, то пам’ятайте, що миття скла з шампунями ускладнить надалі очищення місця дефекту від плівок, які утворюються від шампунів.

Ось власне такі вони – тонкощі взаємин водія і тріщин на лобовому склі улюбленого автомобіля. Є привід для розладу, але не для розпачу. Самостійний або в сервісі ремонт тріщин автоскла на дозволить вам забути про цей інцидент, і ще тривалий час експлуатувати відремонтоване скло.

Удачі вам, любителі свого автомобіля.