Визначаємо знос гальмівних колодок самостійно

Немає сенсу говорити про те, що гальмівна система в цілому, а гальмівні колодки, як основна її складова – мають величезне значення для безпечного руху автомобіля. Поки ще не придумано іншого способу гальмування, як тертя, тому гальмівним колодкам приділяється особлива увага.

Причини передчасного зносу гальмівних колодок

Для лікнепу – гальмівна колодка виконана з двох частин: каркас і фрикційна накладка. Не вдаючись у структуру матеріалів, з яких виготовляється фрикційна накладка, скажемо, що саме вона піддається зносу, так як виконує функцію тертя про гальмівний диск, припиняючи тим самим рух коліс – гальмування. Тому знос гальмівних колодок – зона підвищеної уваги, в першу чергу, автовласника.

Термін служби гальмівних колодок кожен виробник визначає по своєму. Це пов’язано з технологією виготовлення, складових компонентів і т. д. Відповідно для середньостатистичних показників є і такі параметри зносу гальмівних колодок: пробіг авто 10-15 тис. км. Не забувайте, що в цей процес втручається багато факторів.

Отже, причини зносу гальмівних колодок:

  • Природний процес експлуатації – це за замовчуванням.
  • Якість фрикційних накладок – залежить від виробника.
  • Стиль водіння, і, відповідно, гальмування. Якщо ваші гальма працюють постійно в режимі аварійного гальмування, то гальмівних колодок вам навряд чи і на 5 тис. км. вистачить.
  • Несправність робочих гальмівних циліндрів призводить до того, що відбувається нерівномірний знос гальмівних колодок на одній осі. Якщо залишкова товщина колодок на одній осі має різницю в 1,5-2 мм, то необхідно провести діагностику роботи гальмівних циліндрів.

Як визначити знос гальмівних колодок самостійно

Для цього не обов’язково їхати на сервіс. Існує три види контролю зносу гальмівних колодок.

Технічний спосіб. На сучасних автомобілях встановлюється датчик зносу гальмівних колодок. Суть його роботи проста. Це пластикова вставка під фрикційної накладки, в ній сердечник з м’якого металу. Коли зношування накладки перевищує рівень, сердечник стосується гальмівного диска і відбувається замикання електричного ланцюга і індикатор на панелі управління це показує. Слабким місцем датчика є дроти, які піддаються корозії від постійного контакту з водою і брудом.

Візуальний спосіб. Перший показник зносу гальмівних колодок – у вас впав рівень гальмівної рідини в бачку. Ще один візуальний показник – це наявність вугільного пилу з металевими стружками (вкрапленнями) на колісному диску або на внутрішній стороні декоративного ковпака.

Динамічний спосіб. Під час різкого гальмування відбувається відчутне биття. В цьому випадку може бути дві причини: знос гальмівних колодок або знос гальмівного диска. Якщо педаль провалюється під час гальмування глибше звичайного, то це ще один показник зносу гальмівних колодок.

Так само як і несподівано різке спрацьовування гальм, говорить про те, що ви вже зупиняйте металевим каркасом колодки. Про це вам підкаже і характерний звук. Але, щоб довести колодки до такого стану потрібно постаратися взагалі не звертати на них уваги. Адекватний автомобіліст не допускає такого стану речей з гальмами.

Необхідно пам’ятати, і завжди звертати увагу на той факт, що гальмівні колодки передньої осі зношуються швидше, так як на них припадає основне навантаження при гальмуванні. З фізикою не посперечаєшся. Саме на передні гальмівні колодки і ступінь їх зносу частіше звертайте увагу.

Удачі вам у своєчасному визначенні зносу гальмівних колодок вашого улюбленого автомобіля.