Вільний хід педалі зчеплення – регулювання своїми руками

В процесі експлуатації автомобіля з-за зносу деталей з’являється великий вільний хід педалі зчеплення, нерідко грішить цим і акселератор гальма. Це може бути викликано стиранням фрикційних накладок диска або порушенням регулювань важелів кожуха. При відсутності досвіду намагатися самостійно усунути ці несправності не рекомендується.

Вільний хід педалі зчеплення – профілактика та догляд за системою

Для контролю стану механізму зчеплення слід після чергової позначки 20 000 км проводити його перевірку. Ремонт і регулювання потрібні у разі виявлення течі рідини з-за розриву шлангів або при збільшеному ході акселератора зчеплення. Встановити вільний хід педалі під силу навіть починаючому водієві. Для цього спочатку важливо переконатися у відсутності повітря в системі гідравліки.

В першу чергу слід наповнити рідиною бачок приводу до необхідного рівня, надіти на клапан шланг прокачування і відвернути його на пів-обороту. Вільний кінець опустіть у банку з рідиною. Тепер втопіть зчеплення до відмови для того, щоб витекла вся рідина. Загорніть клапан і відпустіть педаль. Долийте в бачок недостатню кількість рідини і повторіть весь процес у такому ж порядку. Система вважається прокачанной, якщо витікає рідина не містить повітряні бульбашки. Після чого пора загорнути клапан і закрити захисним ковпачком.

Не забудьте перевірити, чи є рідина в приводному бачку, якщо знадобиться, потрібно відразу її долити. А тепер саме час звернутися до безпосередньої регулювання педалі.

Яким повинен бути вільний хід педалей?

Для акселератора зчеплення потрібно зміна довжини троса, якщо вільний хід вилки перевищує 3 мм. Для його перевірки потрібно подати вилку тому. У разі невідповідності цим значенням регулювання вільного ходу педалі зчеплення здійснюється за допомогою спеціальної гайки, яка знаходиться на різьбової частини троса.

У періодичної регулюванні потребують не тільки вузли зчеплення, але і механізм привода гальм, оскільки з часом відбудеться його природний знос, тобто утворюється збільшена амплітуда педалі. Як рекомендують виробники, після проходження навіть новим автомобілем 2 000-3 000 км потрібно перевіряти технологічні зазори у вузлах гальмівної системи.

При справному гальмівному механізмі незатрудненный хід акселератора (при заглушеному моторі) має бути в межах 5 мм. Якщо спостерігається великий вільний хід педалі гальма, то встановлюється зазор шляхом переміщення стоп-сигналу. Чим небезпечні порушення регулювань? При відсутності або гранично малій ході можливе виникнення мимовільного гальмування, що призводить до перегріву колодок і гальмівних барабанів.

Завмер і регулювання вільного ходу педалі гальма

У всіх описаних випадках автовласникові слід заглянути в механізми свого транспортного засобу. Як же провести регулювання? Для початку опишемо, як виміряти величину ходу педалі, а потім виправити недоліки в цьому значенні. Вам слід:

  • Виставити автомобіль на рівну площадку.
  • Натиснути гальмо, поки педаль не упреться, і зафіксувати її в такому положенні. Найпростіший спосіб – підставити молоток.
  • Встановити поруч з педаллю лінійку, уперши її торцем в підлогу. Зазначити відстань педалі від підлоги.
  • Відпустити педаль, не відриваючи при цьому лінійку від підлоги. Верхню частину лінійки встановити на акселератор і провести виміри.
  • Натиснути педаль до того, як відчуєте відчутний опір. Провести заміри. Різниця між верхнім положенням і останніми свідченнями і буде величиною вільного ходу.

Після отримання результатів стане ясно, чи потрібна регулювання вільного ходу педалі гальма. Якщо все ж вона потрібна, то для цього потрібно відпустити контргайку стоп-сигналу всього на 1 оборот. Шляхом вворачивания або вивертання вимикача встановлюють потрібний зазор між ним і педаллю гальма. Після закінчення описаної установки слід затягнути контргайку і провести повторну перевірку ходу, як викладено в попередніх пунктах. Акселерометр зчеплення регулюється також гайкою, вона знаходиться на тросі.