Вібрація двигуна на холостих – сигнал про допомогу від вашого автомобіля

При експлуатації автомобіля нерідко виникає ситуація, коли починається вібрація двигуна на холостих обертах. Визначення холостого ходу або неодружених оборотів являє собою роботу двигуна при вимкненому зчепленні, а також під час установки на нейтральну передачу. У такому положенні не проводиться передача крутного моменту двигуна до карданного валу.

Причини вібрацій двигуна в автомобілі

При нормальній роботі стабільну кількість холостого ходу, в залежності від типу двигуна, становить від 800 до 1000 оборотів в хвилину. Якщо це значення менше нижньої межі, то двигун просто заглохне, а якщо воно буде перевищувати верхню межу, це призведе до перевитрат палива, а вузли автомобіля будуть посилено зношуватися.

Існують основні причини, за якими з’являється вібрація дизельного двигуна на холостому ходу. Найчастіше, це явище виникає при нерівномірній роботі циліндрів. Найбільший негативний ефект помітний, коли двигун троїть, тобто в даній ситуації не працює один з циліндрів. При збільшенні оборотів тряска може зменшитися, однак потужність двигуна буде падати.

Рішення в такій ситуації тільки одне – терміново лагодити відсутній циліндр, тому що такий недолік не тільки створює неприємні вібрації, але і сприяє зносу деталей, так як паливо не згорає всередині, а лише змиває мастило, а також прискорює закоксовку всього мотора. Самостійно вирішити цю проблему можна, але доведеться освоїти багато операцій, якщо справний мотор потрібен терміново, то краще звернутися на СТО.

Інша досить поширена причина вібрації – неправильно закріплений двигун. Дуже часто це пов’язано з зносом подушок або занадто жорсткими елементами кріплення. У будь-якому випадку, щоб уникнути неприємних відчуттів, необхідно вживати заходів, проводити ремонтні та регулювальні роботи. Дізнатися недоліки у кріпленні двигуна можна разом з помічником. Вам потрібно відкрити капот і поперемінно включати нейтральну передачу, задню і передню, а помічник повинен звернути увагу на стан двигуна в ці моменти.

Цим самим ви розвантажуєте по черзі спеціальні подушки, утримують мотор. При кожному перемиканні він буде відхилятися в різні сторони, в ідеалі на однаковий кут. Якщо в якусь сторону він завалиться більше звичайного, значить, в тому місці потрібно замінити подушку, можливо, вона зовсім зруйнована. До того ж, може зовсім не двигун став причиною вібрацій, а якісь деталі, відповідні до нього, тому що при завалення мотора вони стикаються з верстатами кузова.

Крім основних причин вібрація дизельного двигуна на холостих обертах може бути пов’язана і з іншими факторами. На його нестабільну роботу дуже часто впливають вузли і агрегати, пов’язані з подачею палива, які сильно забруднені. Це викликано, найчастіше, домішками, що містяться в повітрі і бензині, які потрапляють через сітку фільтрів даних вузлів; в суміш газу і рідини може потрапити вода.

Крім того, причиною забруднення часто стає відпрацьоване машинне масло і сажа, що потрапляють в паливну систему.

Вібрація двигуна на холостих – що можна відрегулювати?

Для регулювання холостого ходу використовується кілька вузлів і агрегатів, встановлених в автомобілі. В першу чергу, це інжектор або карбюратор, що входять в паливну систему, виробляють суміш палива і повітря. Крім того, регулюється паливний насос, перевіряються механічні або електронні датчики, регулятор тиску паливного та інші елементи двигуна.

Слід пам’ятати, що кількість оборотів залежить від ступеня відкриття заслінки дроселя, що регулює подачу повітря, а також від дії клапана холостого ходу, що подає повітря незалежно від дроселя. Збільшення оборотів холостого ходу може бути здійснене з допомогою педалі акселератора.

Будь-яка вібрація, в тому числі і на холостому ходу, дуже шкідлива для автомобіля. Вона не тільки доставляє неприємні відчуття водієві і пасажирам, але і негативно позначається на загальному стані машини. Поступово в кузові з’являються тріщини, що характеризують втому конструкції, може відбутися мимовільне відкручування болтів і гайок. Такі несправності часто призводять до непередбачуваних наслідків і спричиняють аварійні ситуації.

Вібрація дизельного двигуна – профілактика зносу вузлів

При постійній вібрації відбувається швидкий знос двигуна, його розкрутка буде здійснюватися набагато повільніше і не досягне максимальних обертів. Набивання колінчастого валу дуже швидко руйнується, в результаті чого вам загрожує протікання масла. Також необхідно пам’ятати про усунення не тільки самої вібрації, але і її наслідків. Фахівці рекомендують проводити постійне підтягування всіх гайок і болтів, навіть якщо вони додатково зафіксовані за допомогою дроту або шплінтів. Будь-яке з’єднання, затягнуте дуже туго, через деякий час слабшає.

У деяких випадках кріпильний елемент може триматися тільки за допомогою шплінта. Для забезпечення якісного кріплення рекомендується використання спеціальних гайок, які мають капронові вставки. Таким чином, боротьба з вібрацією двигуна відіграє вирішальну роль у забезпеченні надійною, довговічною і безпечної експлуатації автомобіля.