Трос ручного гальма – як замінити своїми руками?

Ми радимо бути в курсі, як замінити трос ручного гальма, адже він є дуже важливим елементом всього автомобіля, і якщо він приходить в непридатність, то експлуатація такого транспортного засобу взагалі заборонена, тому кожному водієві необхідно знати хоча б основний алгоритм дій.

Як влаштований трос ручного гальма?

Існує кілька видів ручного гальма, але в кожному з них є така незамінна деталь, як трос, можна навіть сказати, що саме йому і відведена головна роль в процесі гальмування. Розташований задній трос в багатошаровій оболонці, а з обох кінців є спеціальні наконечники, які закріплені в гнізді кронштейна кузова (передній) і в щиті гальмівного механізму (задній). Процес гальмування за допомогою ручного гальма здійснюється наступним чином: зусилля передається від важеля, розташованого в салоні, до гальмівним механізмам безпосередньо через трос.

Існує кілька конструкцій гальмівних приводів з різною кількістю тросів – одним, двома і трьома. Найбільш популярними є стоянкові гальма з трьома тросами: центральним і двома задніми. Перший з’єднується з важелем, інші ж ведуть до гальмівного механізму. Між собою передні і задні троси з’єднуються за допомогою вирівнювача. Завдяки регулюючим гвинтів, що знаходяться на кінцях тросу, можна регулювати довжину приводу, а поворотна пружина, розташована на передньому тросі, повертає систему в початковий стан, тобто здійснюється зняття з гальма.

Коли потрібен ремонт троса ручного гальма?

Даний механізм повинен використовуватися регулярно, а якщо цього не робити, то він може закиснути, і, відповідно, вся система ручного гальмування відмовить. Особливо це актуально для авто з АКПП (коробка-автомат), так як в цьому випадку надається можливість взагалі не використовувати ручник. Проте вийти з ладу він може і з-за терміну експлуатації, особливо враховуючи постійні навантаження. Ця причина, правда, цілком передбачувана і не так швидкоплинна, оригінальні деталі працюють близько 10 років без особливих проблем.

Не найкращим чином на стан цієї деталі відбивається і місце розташування – під кузовом, де завжди підвищена вологість. А недолік змащення сприяє стиранню сталевих ниток. Також приводом для заміни може послужити і елементарне пошкодження, отримане під час різкого гальмування, хоч вдаватися до нього доводиться вкрай рідко, адже є основне гальмо. Те, що ручник більше не тримає ваш автомобіль, ви зрозумієте відразу (на першій же стоянці або ухилі), тоді й слід негайно вжити заходів.

У багатьох країнах пересування з несправним ручним гальмом заборонено і навіть карається штрафом, у нас поки що строго таких заходів не ввели, але тех. огляд без цього елемента ви вже не пройдете.

Як замінити трос ручного гальма – інструкція

Ремонт троса ручного гальма – не дуже складний процес, і його цілком можливо здійснити в домашніх умовах, при цьому бажано, щоб працювало дві людини, так як самому зробити це буде не дуже-то просто. Діяти необхідно наступним чином. Насамперед, знімаємо транспортний засіб з ручного гальма, робиться це за допомогою спеціального важеля, розташованого в салоні, його необхідно опустити до упору.

Далі демонтується гальмівний барабан необхідного колеса, також потрібно зняти глушник і резонатор з подушок і опустити вниз вихлопну трубу. Таким чином, ви зможете без особливих перешкод дістатися до вирівнювача. Знаходимо регулювальну гайку ручного гальма, а також його контргайку, вони розташовуються під кузовом авто. І, звичайно ж, відкручуємо їх.

Знімаємо з тяги зрівнювач, з управління слід дістати наконечник троса, а далі дістається наконечник, що знаходиться в кронштейні, розташованому на кузові авто. Скоби, за допомогою яких і кріпиться трос, необхідно відігнути. На балці заднього моста розташовані гайки, які кріплять тримач троса, послабивши їх, необхідно вийняти сам трос. Далі він дістається з пазів кронштейна і гальмівного щита. Для того щоб встановити нову деталь, слід виконати всі операції строго в зворотній послідовності, враховуючи при цьому те, що троси необхідно встановлювати в кронштейні хрест-навхрест.