Троїть дизельний двигун – причини дискомфорту «серцевого м’яза» автомобіля

Коли дизельний двигун троїть, причини слід шукати в декількох місцях, саме про це і буде наш огляд. Взагалі, слід обмовитись, що таке троїть. Це означає, що один з циліндрів двигуна перестав працювати, тобто паливо до нього не надходить, і відбувається нерівномірна робота «серця» автомобіля, вона судорожно трясеться. Після короткої преамбули приступимо до з’ясування причин.

Як визначити, троїть двигун?

Якщо ви вирішили самостійно визначити, троїть двигун при роботі, то слід дотримуватися певних вихідних даних. Для початку необхідно згадати, який звук мотора був раніше під час поїздки, спробувати знайти відмінності в роботі самого двигуна, подивитися, плавають обороти, при розгоні автомобіля постаратися визначити, чи втратив він потужність чи ні. Це, звичайно, під силу тільки досвідченому автомобілісту, причому важливо, щоб на автомобілі, який під підозрою, він проїздив значний час.

Визначити цю несправність можна і на прогрітому автомобілі. Вам належить встати біля вихлопної труби і прислухатися, чи рівномірно позначення звуків «бу-бу-бу», які означають, що двигун троїть. Це обов’язково треба робити тільки на прогрітому автомобілі, так як характерний звук можуть видавати і просто замерзлі робочі частини машини.

При заведеній машині необхідно відчути, як автомобіль буде працювати на холостому ходу. Якщо його робота нерівномірна, він періодично смикається, то це може означати, що у вас є неполадки з одним із циліндрів. Якщо ви все ж сумніваєтеся, троїть двигун чи ні, то необхідно звернутися до досвідченого фахівця або ж на СТО. Потрібно знати, що ця поломка дуже серйозна і потребує термінового ремонту.

Чому троїть дизельний двигун – основні причини

Причин троения дизельного двигуна не так вже й багато. Одна з них – це низька компресія (тиск), при якій всередині циліндра не досягається необхідна температура для запалення палива. Винуватицею може бути і не працює форсунка, яка повинна розпилювати паливо по стінках циліндра. І останнім поясненням даної несправності може бути поломка ПНВТ (паливний насос високого тиску), наприклад, відмовила плунжерна пара.

Якщо ви експлуатуєте двигун на трьох циліндрах замість чотирьох, то це може призвести до дуже серйозних поломок. Із-за малої кількості залишилися в строю циліндрів проблеми дадуть знати про себе швидше. Вони виникають за рахунок дуже швидкого зношування основних деталей в моторі, а також їх великого перегріву. Але незважаючи на це, ви все ж можете доїхати до найближчого автосервісу, звичайно ж, якщо він не знаходиться за 1000 кілометрів від вас.

Помітивши проблему на розігрітому моторі, слід перевірити також той факт, дизельний двигун троїть на холодну чи ні. Будь розмірний дефект, навіть похибка в товщині прокладки блоку, призводить до невеликого відхилення роботи мотора, і це видно тільки в холодному його стані. Після розігріву компресія (яка страждає із-за недосконалості стикання деталей) вже приходить в норму, биття пропадає. Холодний мотор може троїти з-за поганої роботи свічок запалювання, після розігріву цей дефект теж пропадає, але так як все ж він проявив себе, є сенс перевірити стан свічок.

Чим можна допомогти двигуну, якщо він троїть?

Кожному автовласнику хотілося б допомогти автомобілю самостійно, адже це його вірний «залізний кінь». Однак ця система машини досить чутлива до помилок, тому зважте всі «за» і «проти», особливо, якщо у вас мало досвіду. Варто зауважити, що якщо ви погано розбираєтеся в автомобілі, або ж ви просто не впевнені в тому, що двигун насправді троїть, то варто обов’язково заїхати на станцію технічного огляду або ж в сервісний центр. Першим ділом вам необхідно зробити діагностику двигуна, з’ясувати, проблема в моторі або ж ні.

Якщо проблема все ж у ньому, то варто визначити, який же циліндр виявився не робочим (по нагріванню входу в колектор).

Наступним кроком буде з’ясування причини, по якій цей циліндр вийшов з ладу. Основними винуватцями бувають несправні форсунки. Часто розпилювач, що знаходиться всередині них, зношується і виходить з ладу. Ще причиною непрацюючої форсунки може бути низький тиск, який створюється всередині неї, або ж просто забиті канали різними видами забруднень із-за неякісного палива. Розпилювач можна поміняти, підібравши його відповідно моделі форсунки. Але іноді це неможливо, наприклад, рідкісна модель або в магазинах немає в наявності в даний момент цієї деталі.

У таких випадках є альтернативи, щоб виправити неробочий розпилювач, можна спробувати його прочистити, наприклад, ультразвуком. Результат може бути далеким від досконалості, але працювати механізм все ж почне. У дизельних авто цей метод може призвести до псування деталей і прискоренню їх зносу, тому УЗ чистку для них застосовують все рідше. Якщо повністю видалити нагар і бруд не вийшло, можна спробувати відмочити деталь в розчиннику, а потім знову обробити УЗ. Коли займатися очищенням не хочеться, а підходящих по моделі розпилювачів немає у продажу, можна спробувати купити дуже близький за розмірами і зайнятися його притиранням.

Застосування полірування пастами повинно привести до зменшення геометрії, і розмір повинен стати підходящим під вашу модель. Але цей метод недосконалий тим, що ідеально підігнати деталь не вийде, а значить, робота буде все ж дефектна. Форсунки для дизелів бувають різного типу, і відремонтувати своїми силами можливо далеко не всі. Приміром, якщо у вас форсунки від Камазу, то ви можете позбутися від перерахованих вище несправностей самостійно, але якщо ж у вас стоять пъезоэлектрические форсунки Common Rail, тоді не варто займатися ремонтом, тому що навіть далеко не всі автосервіси здатні їх відремонтувати.