Тиск масла в дизельному двигуні – контролюємо роботу мотора

Найефективнішим способом зменшення тертя в моторних вузлах є введення мастила між тертьовими деталями, при цьому тиск масла в дизельному двигуні має бути постійною, а його подача – безперебійної. В силу своєї в’язкості масло прилипає до поверхні і створює достатньо міцну плівку, яка запобігає сухе тертя між механізмами.

Тиск масла в дизельному двигуні і причини його зменшення

У працюючому двигуні відбувається постійна циркуляція масла, яке не тільки знижує силу тертя, але і охолоджує тертьові поверхні і забирає дрібні частинки, які утворюються в результаті цього процесу. У разі слабкого руху масла істотно втрачається потужність дизельного двигуна, прискорюється процес зношування деталей. Результатом цього може стати заклинювання шатунних вкладишів та зупинка двигуна.

При надмірної подачі мастила відбувається збільшення відкладення нагару в камерах згоряння, що знижує ефективність роботи двигуна. Подачу масла в двигуні здійснює насос, який забезпечує його безперервну циркуляцію по системі. Спочатку воно надходить в масляний фільтр, після чого – до деталей колінчастого вала, поршневих пальців, распредвалу і до осі коромисел клапанів газорозподільного механізму.

Колір масла в дизельному двигуні залежить від терміну його використання, стану поршневої групи та його якості. При тривалій експлуатації воно набуває темний колір. Це пов’язано з тим, що при згорянні в циліндрах палива вигорає і плівка мастила на поверхні гільз, а утворилася сажа надає маслу темний колір.

 

Коли проводиться заміна масла в дизельному двигуні?

Повернення масла в піддон картера відбувається самопливом, при цьому воно потрапляє на обертові деталі і розбризкується всередині двигуна, утворюючи свого роду туман. З часом якість його знижується, особливо, якщо дизельний двигун їсть масло, оскільки воно забруднюється мікроскопічними частинками металу і продуктами згоряння, які при високій температурі коксуются і утворюють різні смоли.

Тому з часом потрібна заміна масла в дизельному двигуні. Інтервал вказаний у сервісній документації будь-якого автомобіля. Однак це всього лише рекомендації виробника, при розробці яких враховувалася середня кількість різних факторів, що впливають на терміни експлуатації змазки (ступінь забруднення повітря, якість палива та інші).

В наш час існує загальновизнана міжнародна система класифікації моторних масел за ступенем в’язкості SAE J300. Автомастила для дизельних двигунів по цій системі поділяються в залежності від в’язкості на три типи: зимові, літні та всесезонні. Крім того, існує спеціальний варіант для турбонаддувом дизельних двигунів, який являє собою новітню полусинтетическую мастило всесезонного застосування для високооборотних двигунів.

 

Як вибрати найкраще масло для дизельного двигуна?

При великій кількості масел, які пропонуються на сучасному ринку, буває досить складно вибрати саме ту продукцію, що найкраще відповідає вимогам експлуатації. Багато автолюбителів віддають перевагу Neste Turbo LXE, вважаючи, що це найкраще масло для дизельного двигуна, яке відповідає новітній класифікації моторних масел.

Від більшості аналогів воно відрізняється своєю здатністю надійно пов’язувати сажу. Навіть при вмісті її на рівні 4,4 % Neste Turbo LXE зберігає прекрасні мастильні якості, високу плинність і відповідає європейським екологічним стандартам Euro 3, Euro 4.

Для того щоб нове моторне масло не загрязнялось і відпрацьовувало зазначений ресурс, перед його черговою заміною бажано провести промивку двигуна. Промивне масло для дизельного двигуна може використовуватися тільки на холостих обертах мотора (не більше 15 хвилин). Прогрівати його до температури 80 °С, щоб пройшла ефективне очищення системи змащення.

Слід сказати, що чіткої класифікації промивальних коштів на сьогоднішній день не існує, тому, в основному, доводиться орієнтуватися на інструкції, які знаходяться на упаковках.