Тече гальмівна рідина: в чому причина витоку?

Рідина, як нам відомо, речовина текуче. Гальмівна рідина, як і всі технічні рідини автомобіля, не є винятком. З тією лише різницею, що витік гальмівної рідини, так само як і будь-якої іншої технічної рідини, загрожує як мінімум – вихід з ладу якого-небудь агрегату, а як максимум…аварійною ситуацією під час руху.

Контроль рівня гальмівної рідини

Саме з цієї простої причини, щоб постійно візуально контролювати рівень гальмівної рідини, а також моторного масла і антифризу, ви повинні щодня перед початком руху з гаража, заглядати під капот автомобіля. Таким чином, ви зможете спостерігати, скільки гальмівної рідини в системі, і гарантувати собі відносну безпеку під час руху.

Візуальний контроль рівня гальмівної рідини здійснюється за заливного бачка. На ньому існують позначки: «min» і «max». Найоптимальніший варіант – це рівень рідини між відмітками. Якщо ж він став знижуватися до позначки min, то значить, у вас десь тече гальмівна рідина і необхідно терміново приступати до виявлення місця витоку. Попередньо перевірте систему. Долив гальмівну рідину прослідкуйте, йде вона, і з якою швидкістю.

Одночасно з візуальним контролем, з періодичністю раз на півроку-рік, потрібно проводити перевірку якісного складу гальмівної рідини. Така перевірка проводиться тестером гальмівної рідини. Періодичність перевірки залежить від режиму експлуатації вашого автомобіля.

При візуальному спостереженні за рівнем ТЖ, звертайте увагу і на наявність відкладень на внутрішніх стінках бачка. Якщо ви спостерігаєте грязьові відкладення, будь-яких сторонніх часток або крапель води, то це ще один «виклик» на користь заміни гальмівної рідини.

Характерні причини витоку гальмівної рідини

Якщо під час візуальної перевірки рівня з бачка, ви помітили, що у вас іде гальмівна рідина, приступаємо до виявлення витоку. При чому, зауважте, що в разі витоку гальмівної рідини, не обов’язкові явні її сліди, як, наприклад, у випадках з витоком моторного масла або при несправності амортизаторів.

Отже, низький рівень гальмівної рідини може бути наслідком:

  • Надмірного зносу гальмівних колодок
  • Знос манжет головного гальмівного циліндра (при цій несправності гальмівна рідина може потрапляти в вакуумний підсилювач). В цьому випадку важко відразу візуально визначити наявність витоку гальмівної рідини.
  • Знос манжет гальмівних циліндрів коліс (у цьому випадку при знятті колеса можна помітити сліди від витоку).
  • Дефект у системі гальмівних шлангів, трубок

Ретельна дефектовка всієї гальмівної системи просто необхідна. Особливо вона потрібна в зимовий час року, коли всі гумово-технічні вироби «дубеют» від низької температури. Цим самим, витративши час, ви убезпечите себе від закону «падаючого бутерброда», коли гальма відмовлять у самий відповідальний момент.

Після виявлення місця витоку гальмівної рідини, природно потрібно провести ремонт (заміну) вийшов з ладу вузла, й повну заміну гальмівної рідини.

Удачі вам, при регулярній перевірці гальмівної рідини. Нехай її рівень ніколи не знижується на вашому автомобілі.