Тахометр для дизельного двигуна – вибираємо собі помічника

На відміну від інших пристроїв, що встановлюються на автомобілі, тахометр для дизельного двигуна підключається через генератор. Сам прилад призначений для визначення, з якою частотою обертається колінчастий вал. Інакше кажучи, тахометр показує число оборотів за певний проміжок часу.

Тахометр для дизельного двигуна – принцип роботи

Бачити свідчення тахометра можна прямо під час руху, він розташовується біля спідометра на панелі приладів. Для зняття показань використовуються різні типи датчиків, в залежності від цього спосіб вимірювання може бути безконтактний або контактний. Тахометри використовуються не тільки в автомобілях, але і в інших пристроях, де потрібна контроль над швидкістю обертання.

Тим не менш, саме в авто цей прилад знайшов саме широке застосування. Жодна сучасна машина не обходиться без цього пристрою, що дозволяє контролювати роботу двигуна і своєчасно здійснювати перемикання передач. Все це допомагає збільшити термін служби, сприяє економії палива, що забезпечує безпеку руху.

Існує дуже багато різновидів цих пристроїв, які застосовуються в певних випадках. Вони можуть бути стаціонарними і переносними, а також електричними, магнітно-індукційними, відцентровими та електронними. Самий перший тахометр був відцентровим, де енергія, що надходить від механізму, що передається через вісь. Вплив на стрілку в кожному випадку проводиться по-різному, в залежності від конструкції приладу.

Тахометр для двотактного двигуна – сфери застосування і вибір

Слід окремо розглянути електронний тахометр для двотактного двигуна. Однієї з різновидів такого приладу є водонепроникний варіант, який застосовується в мотоциклах, скутерах, снігоходах і інших ТЗ, де стоять двотактні мотори. Практично, це те ж саме, що і тахометр для одноциліндрового двигуна, визначає термін його служби, а також періодичність технічного обслуговування, такого як регулювання клапанів, заміна масла, свічок запалювання та інше.

Встановлення такого приладу на механізм дуже проста. Тут не потрібна окрема батарея, завдяки вбудованому акумулятору. Підключення здійснюється безпосередньо до проводу однієї з свічок запалювання. Дозвіл такого приладу становить 0,1 години, він може вважати максимально до 10 тисяч годин, а потім проводиться скидання.

Циферблати тахометров відрізняються розмірами. Наприклад, прилад діаметром 125 міліметрів найчастіше використовується в спортивних автомобілях, де пілот повинен постійно контролювати режими роботи двигуна і особливо величину його крутного моменту. При досягненні певної кількості обертів спрацьовує спеціальна лампа-спалах, після чого слід перемикання на наступну передачу. Такі великі тахометри займають багато місця і частково закривають огляд.

У більш зручних пристроїв розміри трохи менше й становлять 95 мм. Найбільш розповсюдженим є розмір 52 мм, що дозволяє встановлювати прилад в будь-якому місці на панелі тих машин, де власний тахометр не передбачено конструкцією.

Шкала тахометра і його додаткові можливості

Конструкція кожного тахометра в авто передбачає роботу з конкретним числом циліндрів. Основна маса цих пристроїв працює з двигунами на чотири циліндри. В окремих моделях існує можливість перемикання на необхідну кількість циліндрів. В залежності від числа обертів двигуна градуювання шкали має різне значення і може сягати від 8 до 11 тисяч обертів у хвилину.

Окремі види тахометров, обладнані спалахом, можуть запам’ятовувати найбільшу кількість обертів двигуна. До складу тахометра можуть бути додатково включені й інші прилади, що відображають роботу мотора. Такі пристрої називаються мультиприборами. Таким чином, тахометр є дуже потрібним і корисним пристроєм, від якого багато в чому залежить стабільна робота двигуна і загальні показники експлуатації автомобіля.