Свічки розжарювання – що заводить ваш дизель?

Власникам дизельних автомобілів буде дуже корисна інформація про те, як перевірити свічки розжарювання, так як вони є невід’ємним елементом дизельного двигуна, а будь-який збій у роботі створить дискомфорт, або зовсім змусить пересісти на громадський транспорт.

Заміна свічок розжарювання – так важливо робити це вчасно?

Основна функція цих деталей полягає в запуску двигуна, адже, як відомо, його принцип роботи дещо відрізняється від бензинового, так як пальне в цьому випадку не запалюється за допомогою іскри, а за рахунок стиснення. А більш ефективному займання сприяє висока температура, саме її і забезпечують свічки накалу. Сучасні авто оснащені такими видами, які нагрівають паливо не тільки до моменту пуску, але й потім ще протягом кількох хвилин, завдяки цьому робота двигуна на холостих обертах стає більш стабільною, і викид шкідливих речовин досягає мінімуму з-за більш ефективного згоряння палива.

Безумовно, в теплу пору року в них практично немає жодної потреби, але як тільки температура навколишнього середовища досягає +5 °С, то завести авто без цього елемента стає практично неможливо. Тому дуже важливо стежити за їх станом, особливо з настанням холодів, а для цього потрібно знати, як перевірити свічку напруження. Але для початку розглянемо докладніше їх схему підключення, щоб розуміти, в який момент потрібно бити на сполох.

 

Схема підключення свічок розжарювання і ознаки несправності

В принципі, їх можна порівняти з електронагрівачем. Стрижень свічки розташований у предкамере таким чином, що його кінчик знаходиться прямо на кордоні завихрення робочої суміші, що утворюється форсункою. Схема підключення свічок розжарювання забезпечує автоматичну подачу електричного струму, відразу ж після повороту ключа запалювання в робоче положення. Вони нагріваються самі до дуже високої температури і, відповідно, прогрівають камеру згоряння, а також потрапляє в неї повітря.

За їх правильне функціонування відповідає блок управління свічками розжарювання. Алгоритм його роботи полягає в наступному: після повороту ключа свічки підключаються безпосередньо до акумулятора, в цей же час на щитку приладів спалахує відповідна лампочка, через деякий час попереднього розігріву ця лампа гасне, що свідчить про повну готовність движка до запуску.

Першою ознакою того, що в системі електропідігріву стався збій, є непрацюючий індикатор. Це може свідчити про вихід з ладу запобіжника або ж датчика температури. Тривале ж горіння індикатора говорить про необхідність замінити тепловий вимикач, і якщо це проігнорувати, то може перегоріти теплової штифт, і тоді вже знадобиться заміна свічок розжарювання. Правда, індикатор іноді може і не просигналізувати про можливу поломку.

Також явною ознакою того, що якась свічка починає «пустувати», є проблемний запуск двигуна. І в цьому випадку терміново необхідна перевірка свічок розжарювання.

Як перевірити свічки розжарювання своїми силами?

Зробити діагностику можна як на СТО, так і самостійно, для цього вам знадобиться тільки кліщовий амперметр. Діяти необхідно наступним чином. Першим від’єднується живить привід, що йде до позитивного контакту конкретної свічки, цей привід необхідно під’єднати до «плюса» амперметра. Другий полюс амперметра з’єднується з позитивним контактом самих свічок. Включається система, визначається сила струму. Так як кожна учасниця роботи двигуна споживає приблизно по 12 А, отже в сумі повинно бути 48 А, якщо це значення менше, значить є несправності.

Існує ще один спосіб, як перевірити свічки накалу у вивернутому стані. Витягнуті свічки слід встановити на загальній шині, кінцями вгору, і за допомогою проводів великого перерізу корпусу кожна з них замикається на «масу». Потім включається запалювання, і візуально визначається їх стан (з’явилася іскра позначить несправність). За допомогою мультиметра або ж інших спеціалізованих приладів можна перевірити опір свічок розжарювання, воно повинно бути менш 5 Ом, якщо ж його значення прагне до нескінченності, значить, несправна нагрівальна спіраль.