Стенд для ремонту двигунів – незамінний помічник в кожній майстерні

Напевно кожен автовласник чув про стендах для ремонту двигунів. Нижче розглянемо, що це таке, якими характеристиками має подібне пристосування, і, звичайно ж, придатний саморобний варіант?

Чому ламається двигун?

Безумовно, всі ми хочемо, щоб наш транспортний засіб служила довго і при цьому весь час було у відмінному робочому стані. Однак таке буває тільки в казках, а на практиці навіть нові автомобілі, взяті з фірмових салонів, вже через кілька років потребують ремонту. А що вже говорити, коли господар не шкодує свого «залізного коня»? Загалом, безліч чинників сприяє виходу з ладу або некоректної роботи однією з головних деталей авто – двигуна.

Отже, розглянемо основні помилки, що призводять до таких плачевних наслідків. Як вже було сказано, самим негативним чином відображається неправильна експлуатація транспортного засобу, наприклад, використання невідповідного палива або низькоякісних технічних рідин. Також негативно позначиться несвоєчасна заміна масла і ременя ГРМ, постійний перевантаження автомобіля. Ще згубним буде нехтування потребою движка в прогріванні в холодну пору року. А що вже говорити про несправності після механічного впливу внаслідок аварії?

Призначення стенда для ремонту двигуна та догляд за ним

Не настільки важливо, чому агрегат вийшов з ладу, в будь-якому випадку результат один – потреба в діагностиці та подальшому проведенні ремонтних робіт. У цьому випадку незамінним буде спеціальний стенд, використовується саме для таких цілей. На нього кріпиться мотор в підвішеному стані, і тоді проводити діагностику, транспортування та ремонт агрегату стає у багато разів простіше. Крім того, більшість подібних механізмів оснащені спеціальним вузлом, завдяки якому кут повороту двигуна можна змінювати в будь-якому діапазоні, що значно полегшує проведені роботи.

Але, як і всі пристосування, такий стенд також потребує хорошого догляду. Тому обов’язково здійснюйте візуальний контроль для пошуку дефектів, і якщо такі є, то з експлуатацією варто почекати. Перед кожним використанням перевіряйте надійно фіксуються всі кріпильні елементи, якщо ні, то зробіть перетяжку. І звичайно ж, тримайте його тільки в сухому і чистому місці, прибирайте все сміття після кожного застосування, а також регулярно змащувати всі рухомі вузли. Тільки при правильній експлуатації стенд, навіть саморобний, прослужить досить довго, надійно і окупиться, якщо ви збираєтеся стати мотористом.

Особливості експлуатації стенду

Отже, працювати з такими стендами досить просто, проте не варто забувати про техніку безпеки. В даному пункті звернемо увагу на те, як правильно експлуатувати подібні пристосування. Суворо забороняється перевищувати допустимий тоннаж, в іншому ж випадку конструкція може не витримати перевантаження, і двигун впаде. Наслідки такої ситуації можуть бути найрізноманітнішими, і найменшу –це псування дорогого обладнання. Крім того, приділяйте достатньо уваги вибору поверхні, на якій і буде перебувати даний предмет, вона повинна бути рівною і, звичайно ж, здатної витримувати значні навантаження.

Наступний критерій – монтаж вантажу. Движок перед ремонтом необхідно надійно фіксувати строго по центру, при цьому діяти потрібно дуже обережно і акуратно. Пам’ятайте, від надійності кріплення може залежати навіть ваше життя. І, природно, якщо ви придбали такий стенд у магазині, то не потрібно вносити в його конструкцію ніякі корективи, довіртесь професійним розробникам.

Саморобний стенд – як зібрати корисну конструкцію?

З призначенням, звільненням і експлуатацією цього пристосування ми розібралися, і, як видно, він є незамінним атрибутом особливо для початківців і професійних мотористів. Але у нього є один досить серйозний недолік – це висока вартість, тому що далеко не кожен зможе відразу віддати кругленьку суму. А якщо ви ще додатково не впевнені у своїх силах і потім закинете самостійний ремонт, то в результаті велика ймовірність опинитися в програші. Так що розглянемо, як же сконструювати саморобний стенд, який використовується для ремонту двигунів.

Отже, якщо ви збираєтеся заробляти цим на життя, а не просто обслуговувати тільки свою машину, то слід робити стенд універсальним. Адже, наприклад, для мотора вітчизняних автомобілів ВАЗ достатньо і звичайного фланцевого кріплення до задньої частини, а ось двигун від BMW так вже не зафіксуєш. Тому необхідно приварити до обертової плиті пару швелерів з десятимиллиметровыми отворами з кроком 50 мм, причому останні повинні перебувати в районі кріплень подушок двигуна. А от щоб деталь могла досить легко обертатися навколо власної осі, що її центр ваги повинен бути строго навпроти осі обертання вищезгаданої плити.

Завдяки отворам на швеллерах з’являється можливість кріпити двигуни різних габаритів через перехідні кронштейни.

Використання ручної талі, яка пересувається на балках, не дозволяє конструювати підьомний механізм над стендом, достатньо просто встановити його на колеса, природно, вони повинні бути досить потужними. Так що можна буде просто підкотити несправну деталь в будь-яке місце, а якщо цей вузол не використовується, то його також дуже легко прибрати в дальній кут.

Досить часто ремонтні роботи припускають і промивку двигуна, причому майте на увазі, цей агрегат накопичує в собі неймовірно багато бруду, і, природно, щоб не розвозити її по підлозі гаража, в нижній частині стенду слід розташувати піддон. При цьому слід нього зверху покласти дрібну сітку, адже сильний напір струменя може збити з движка яку-небудь невелику деталь і на сітці її буде набагато легше знайти, ніж на дні піддона. До того ж можна покласти на неї елементи розібраного агрегату і промити їх.