Скільки гальмівної рідини потрібно для заміни – догляд за авто і скутером!

У кожного автомобіля є сервісна книжка, в якій записано, скільки гальмівної рідини потрібно для заміни, і як часто її необхідно змінювати. Однак багато ігнорують цей факт і здійснюють цю процедуру набагато рідше, або не змінюють вміст повністю, а просто доливають відсутню частину, а це вельми небезпечно.

Термін заміни гальмівної рідини та особливості процесу

Справа в тому, що повна заміна гальмівної рідини забезпечить її правильні характеристики: температуру кипіння від 200 до 265 °С. Під час роботи їй доводиться поглинати вологу, і навіть 3 % води в її складі здатні знизити даний параметр до 145 °С, що є неприпустимим. Таким чином, якщо буде проведена лише часткова заміна гальмівної рідини на мотоциклі, машині або іншому транспортному засобі, може статися парова блокування гальм, і частина рідини видавиться в резервний бачок, а при натисканні педалі механізм не зможе створити необхідного тиску, і педаль «западати».

Взагалі, термін заміни, вказаний у сервісній книжці, складає в середньому два-три роки, але кожен виробник сам встановлює дані кордону. Якщо ж орієнтуватися на пробіг, то він не повинен перевищувати шістдесяти тисяч км. Щоправда, у більш дорогих авто класу «люкс» він може бути значно менше, так, наприклад, виробники Maserati рекомендують міняти її лише через десять тисяч км, а Ferrari – взагалі через п’ять.

Заміна гальмівної рідини на скутері також повинна проводитися не рідше, ніж один раз на два сезони, в іншому випадку система може відмовити, і наслідки будуть трагічними.

Яку гальмівну рідину заливати – йдемо в магазин

Незважаючи на те, що дана процедура дуже відповідальна (неприпустимо попадання повітря або сміття в систему), зовсім не обов’язково їхати в сервісний центр, цілком можлива заміна гальмівної рідини своїми руками в домашніх умовах. Однак, перш за все, варто розібратися з тим, який склад заливати, і чи можна їх змішувати? Безумовно, економити не варто, і купувати потрібно зразок тільки від надійних виробників і надійних торгових точках, щоб не потрапити на підробку.

Крім того, виробники авто вказують, яке саме рідину потрібно використовувати, вона може бути або мінеральної, або гліколевої, і дотримуватись даних вимог необхідно в строгому порядку. Відповідь на друге питання таке: змішувати їх не можна ні в якому разі! Змішуються тільки ті склади, які відповідають єдиним стандартам, та й цього краще не робити, так як у них може бути різна рецептура присадок і навіть різна основа, а заміна гальмівної рідини в зчепленні – дуже відповідальна операція, що не допускає помилок.

Скільки гальмівної рідини потрібно для заміни: порядок роботи

Існує спеціальна установка для заміни гальмівної рідини, але можна обійтися і без неї. Потрібно діяти наступним чином. Першим ділом знаходимо основний циліндр, де знаходиться бачок гальмівної рідини, і відгвинчуємо з нього кришку. Вставляємо між пластинкою і поршнем невеликий предмет, у разі якщо задні колеса вивішені. Тепер потрібно зняти з клапана правого заднього гальмівного пристрою захисний ковпак і надягти на штуцер прозорий шланг, інший його кінець опускається в ємність.

Заміна гальмівної рідини з АБС передбачає прокачування системи, для цього потрібно кілька разів натиснути на відповідну педаль гальмування, з проміжком 2 секунди, і затиснути її (це повинен робити помічник). Далі необхідно на пів-обороту викрутити випускний клапан, і по шлангу потече рідина. Як тільки вона перестане текти, клапан закручується назад. Повторюємо дві попередні операції до тих пір, поки не почне текти нова (чиста) гальмівна рідина, при цьому слід чітко стежити за її рівнем в бачку (не нижче позначки «Min»), і якщо треба, то доливати її.

Аналогічну операцію слід провести з усіма гальмівними блоками. Перевірте хід педалі, якщо він нерівномірний, то в систему потрапило повітря, і потрібна прокачування гальм. Після всіх коректив надягаємо назад воздухоспускные клапани, а в завершенні заливаємо в бачок нову рідину до відмітки «Max». Як видно, зовсім не обов’язково якесь пристосування для заміни гальмівної рідини.

В скутерах і мотоциклах все проходить за аналогічною схемою, тільки в цьому випадку бачок спочатку заповнюється до верху рідиною, а ручку гальма досить натиснути тільки один раз. Як тільки вона провалилася до упору, слід закрутити гайку зливу і відпустити гальма. Повторювати ці дії потрібно до тих пір, поки рідина повністю не зміниться. Необхідно стежити не тільки за її кількістю і якістю, але й за станом системи в цілому, іноді необхідна заміна бачка гальмівної рідини, трубок та інших елементів. Пам’ятайте, що її стан безпосередньо впливає на рівень безпеки не тільки водія, але і всіх учасників руху.