Система живлення дизельного двигуна або пильність автовласника

Система живлення дизельного двигуна працює за зовсім іншим принципом, ніж у карбюраторних автомобілях. Тут в циліндри проводиться забір зовнішнього повітря, який в результаті сильного стиснення знаходиться під високим тиском. Відбувається нагрів повітряної маси до температури від 700 до 900 градусів, яка значно перевищує ту точку, при якій проводиться займання дизельного палива.

Система живлення дизельного двигуна – основна функція

Впорскування палива в циліндри проводиться дещо раніше, після чого відбувається його займання. Тому свічки запалювання (які є в бензиновому автомобілі) у дизельному двигуні відсутні. Так само як і в бензиновому варіанті, схема системи живлення в дизелі включає в себе два такту, під час яких подається паливо і повітря. Для нагнітання необхідної кількості повітря використовується турбокомпресор, який приводиться в рух з допомогою потоку відпрацьованих газів.

Тепер нам відома схема, призначення системи живлення дизельного двигуна полягає у своєчасному забезпеченні його робочою сумішшю з метою перетворення енергії палива в механічну енергію. Весь процес починається з засмоктування палива під високим тиском за допомогою насоса та пропуску його в паливному фільтрі для очищення від води і бруду.

Подача палива здійснюється за відсутності повітря в системі, після чого відбувається розподіл його по циліндрах. Для регулювання кількості палива використовується педаль газу. Подача палива безпосередньо в циліндр проводиться за допомогою форсунок. Для повного відключення системи живлення передбачений магнітний клапан.

Діагностування системи живлення дизельного двигуна – що дивитися в першу чергу?

В будь-якому автомобілі цього типу живлення двигуна поєднує в собі безліч різних приладів і агрегатів. Початком служить паливний бак, потім фільтри очищення різного ступеня, різні насоси, трубопроводи високого та низького тиску, система викиду вихлопних газів. Для того щоб всі системи працювали нормально, і не давало збоїв сам пристрій, діагностика несправності системи живлення дизельного двигуна повинна проводиться своєчасно.

Як показує практика, більша частина всіх поломок припадає на паливну апаратуру, що працює під високим тиском, з якої і необхідно починати перевірку.

Щоб правильно виконати діагностування і ремонт системи живлення дизельного двигуна, необхідно звернути увагу на ті прилади, від яких найбільшою мірою залежить витрата палива. Зазвичай в першу чергу здійснюється перевірка очисника повітря, фільтрів, форсунок, насосу підкачки і доставки палива під високим тиском, а також не полінуйтеся перевірити регулятор частоти обертання і привід.

Ремонт системи живлення дизельного двигуна – як прибрати несправності вчасно?

Коли остаточно виявлені несправності, необхідно планувати їх виправлення. Для цього проводяться різні види технічного обслуговування, і в першу чергу контролюється робота фільтрів, з яких видаляється відстій, і промиваються фільтруючі елементи. При більш серйозних несправності необхідно проводити ремонт.

Найпростіші дії з ремонту полягають у перевірці та очищення засміченої очисника повітря. Низький тиск палива у магістралі перевіряється за допомогою контрольного манометра, який підключається між паливним насосом і фільтром для ретельної (тонкої) очищення. Робота насоса для підкачки палива під високим тиском повинна забезпечити рівну дозовану подачу палива до всіх форсунок по черзі.

При проведенні наступного технічного обслуговування цей насос може зніматися і діагностуватися на спеціальному стенді, після чого проводяться необхідні налаштування і регулювальні роботи. Своєчасне виконання всіх заходів і рекомендацій дозволить уникнути аварій і поломок на шляху прямування автомобіля.