Що робити, якщо двигун пішов у рознос?

Всі рано чи пізно виходить з ладу, не є винятком і автомобіль, тому іноді власники можуть зіткнутися з такою проблемою, що двигун пішов у рознос. Що ж це означає і як це усунути? Про це і піде мова в даній статті.

Коли двигун йде в рознос?

У разі такої проблеми йдеться про мимовільному збільшенні обертів, що перевищує норму. При цьому вони не підвладні ніякому контролю. Найчастіше, помітити дану проблему можна під час запуску або при скиданні навантаження. В основному, відбувається рознос дизельного двигуна, хоча іноді таке може статися і з карбюраторним, бензиновим. Також до подібної поломки менш схильні і сучасні агрегати, тобто чим старше автомобіль, тим більше вірогідність проблеми.

Виявити це досить просто, обороти різко підвищуються, з глушника викидає масло, що супроводжується рясним виділенням диму. Причиною даної поломки, скоріше за все, служить несправна паливна рейка ПНВТ (насос високого тиску палива), вірніше її заклинювання, таким чином, паливо надходить у циліндри в необмеженій кількості. При цьому, чим більше обертів, тим більше солярки надходить в камеру згоряння. Відбувається розмикання ланцюга зворотного негативного зв’язку, і в залежності від положення регулятора движок або глухне, або ж йде в рознос.

Другою причиною є захоплення олії. Якщо движок сильно зношений, то гази, прориваючись через стінку поршня в картер, підхоплюють масляний туман і виносять його в колектор. Враховуючи той факт, що масло містить достатньо енергії, обороти двигуна починають різко зростати, а захоплення масла відбувається більш інтенсивно. Є і ще одна причина, чому двигун йде в рознос – це несправність турбіни або прогар поршня. І якщо масло накопичилося в интеркулере, то рознос може повторитися.

 

Чому двигун йде в рознос – визначаємо причину

Остання поломка є дуже небезпечною, оскільки вона може призвести до наступних наслідків:

  • загорання, що виникло у випускному колекторі;
  • заклинювання двигуна, внаслідок його перегрівання;
  • і навіть його руйнування із-за підвищених механічних навантажень.

Отже, двигун пішов в рознос, і причини можуть бути різні, значить, для усунення виниклої проблеми вкрай важливо виявити, що саме посприяло виникненню розносу. Якщо ви бачите, що з глушника валить густий дим, при цьому обороти різко зростають, то, швидше за все, несправна турбіна. А однією з причин несправності турбонаддува, в свою чергу, є виникла теча масла. В цьому випадку навіть при відключенні подачі палива цілком можлива подальша робота движка, просто на олії.

Якщо ж причиною стала несправна паливна рейка ТНВД, то це призводить до перегріву двигуна з усіма витікаючими з цього наслідками. Також це можна визначити по чорній солярці, має бульбашки повітря в «обратку».

Усуваємо рознос двигуна

Коли у вашому автомобілі стався рознос двигуна, в першу чергу слід припинити подачу палива, зробити це можна, від’єднати трубку подачі пального. Потім навантажите двигун. Необхідну навантаження можна дати наступним чином: включивши четверту або п’яту передачу, різко натисніть на гальма. Після цих дій двигун повинен стихнути. Якщо ж ці заходи не дали результату, то потрібно також перекрити подачу повітря в систему. Однак здійснити це не так вже й легко, так як при наявності турбіни проста ганчірка не допоможе, потрібно щось суттєвіше.

Але виконати всі перераховані вище дії необхідно досить оперативно, оскільки такі наслідки, як спалах у випускному колекторі, можуть призвести до дуже сумного результату. Щоб не стикатися з такою неприємною проблемою, необхідно своєчасно проводити технічне обслуговування, заміну циліндро-поршневої групи, не допускати скупчення моторного масла в тракті, а також здійснювати контроль роботи відцентрового регулятора і ТНВД.