Схема підключення денних ходових вогнів для автомобіля

Існує два варіанти відповіді на так часто задається питання про те, як підключити ходові вогні. Перший відповідь, найбільш швидкий, але не зовсім економічний – це придбати фірмові ходові вогні автомобіля, схема підключення яких в повному обсязі відображена в інструкції виробника.

Як підключити денні ходові вогні самому

Другий варіант – це денні ходові вогні зробити самому, витративши більше часу, але значно заощадивши свій сімейний бюджет, так як виготовлення і підключення денних ходових вогнів у цьому випадку вам обійдеться, як мінімум в два рази дешевше, але повозитися доведеться. Так як при всій удаваній легкості, про яку пишуть на різних web-ресурсах, підключення ходових вогнів вимагає певних знань електротехніки та вміння автомеханіка.

І в тому, і в іншому випадку, на якому б варіанті схеми підключення денних ходових вогнів ви не зупинилися, в першу чергу вам знадобиться інформація про регламентні вимоги щодо питання про те, що таке денні ходові вогні, як підключити, і як правильно їх експлуатувати. Тобто, вам необхідно знати вимоги ГОСТ Р 41.48-2004, в якому висвітлюються питання установки і експлуатації денних ходових вогнів.

У відповідність із вимогами цього Госту, схема підключення ходових вогнів повинна забезпечувати автоматичне включення і виключення ходових вогнів, а саме: «У разі встановлення денні ходові вогні повинні включатися автоматично, коли наведено в положення «включено» орган управління запуском/остановом двигуна. Повинна бути забезпечена можливість приведення в дію і відключення функціонування автоматичного включення денних ходових вогнів без допомоги інструменту. Денні ходові вогні повинні вимикатися автоматично, коли включаються головні фари, за винятком тих випадків, коли головні фари включаються на короткий проміжок часу для сигналізації учасникам руху»

Схема установки денних ходових вогнів від штатних виробників, а на ринку сьогодні домінують ходові вогні Philips і ходові вогні Hella. досить проста, за рахунок універсальності. В комплектах вже передбачені конектори серії АМР, які встановлюються за принципом simple-click – одним клацанням. Тобто, купуючи такі світлодіодні денні ходові вогні, схема установки зводиться до монтажу блоків на кузові автомобіля.

Але ця легкість установки застосовна до сучасних моделей автомобілів. А що робити вітчизняним авто або застарілим модифікаціям? У цьому випадку оптимальна факультативна монтажна схема ходових вогнів, яка дуже докладно описана в ГОСТ. Технологія виготовлення денних ходових вогнів своїми руками, вже описана у відповідній темі.

Тут ви повинні зрозуміти для себе, що індивідуально для кожного автомобіля схема включення денних ходових вогнів, відрізняється один від одного. Тому в будь-якому випадку необхідна консультація фахівця – автоелектрика.

Вимоги до схеми включення денних ходових вогнів

У разі, коли ви будете виконувати другий варіант підключення ходових вогнів – своїми руками, потрібно пам’ятати, що крім регламенту факультативної установки ходових вогнів, існує і вимога до переобладнання. Про що мова?

Схема включення ходових вогнів, виконаних самостійно, повинна уникнути попадання під вимоги того ж ГОСТ Р 41.48-2004, де сказано: «7.1 Будь-яка зміна типу транспортного засобу або його установки пристроїв освітлення та світлової сигналізації або будь-яка зміна в описі, згаданому в 2.2.2, доводять до відома Органу по сертифікації, який надав сертифікат відповідності типу даним типом транспортного засобу. Цей орган може:

  • 7.1.1 або прийти до висновку, що внесені зміни не будуть мати значного негативного впливу і даний транспортний засіб продовжує відповідати вимогам цього стандарту;
  • 7.1.2 або вимагати додатковий протокол випробувальної лабораторії, уповноваженої проводити випробування.»

Ось такі труднощі можуть зустрітися вам, при удаваній легкості придбання, виготовлення і встановлення денних ходових вогнів автомобіля. Але, якщо подумати і порахувати, то безперечні переваги світлодіодного обладнання, плюс вимоги ПДР, все веде до необхідності встановлення денних ходових вогнів.

Удачі на дорогах, так і в житті теж.