Робочий гальмівний циліндр – як попередити великі неприємності?

Робочий гальмівний циліндр є одним з основних механізмів всієї гальмівної системи. Його головне завдання полягає в перетворенні тиску рідини в силу, яка і впливає на гальмівні колодки. Що може насторожити нас в його роботі?

Робочий гальмівний циліндр – роль в гальмівній системі

Під час гальмування водій впливає на педаль гальма, це зусилля, в свою чергу, передається за допомогою спеціального штока на поршень головного циліндра. Даний поршень діє на гальмівну рідину, а вона вже це передає зусилля на робочі циліндри. При цьому з них висуваються спеціальні поршні, притискають гальмівні колодки до барабанів або дисків, в залежності від виду гальмівної системи.

Будь-які несправності гальмівної системи значною мірою знижують ефективність процесу гальмування, а, отже, можуть призвести до дуже сумних наслідків абсолютно для всіх учасників руху. Безумовно, причинами несправності як усієї системи в цілому, так і окремих її елементів, на зразок робочого циліндра, може слугувати, передусім, неякісна гальмівна рідина.

Крім того, не найкращим чином на роботі системи позначаться і низькоякісні деталі, які досить швидко зношуються.

Про те, що необхідний ремонт робочого гальмівного циліндра або його заміна, свідчать наступні ознаки:

  • при гальмуванні рух автомобіля буде не прямолінійним;
  • пониження в бачку рівня гальмівної рідини, дізнатися ж про це допоможе спеціальний індикатор, розташований на панелі приладів;
  • необхідність прикладання більшого зусилля на педаль при спробах зупинитися.

Ремонт робочого гальмівного циліндра – вирішуємо проблеми

Розглянемо можливі поломки робочого гальмівного циліндра, їх ознаки, а також методи усунення. У разі, якщо мова йде про заїданні поршня, то дізнатися про такого роду несправність можна за непрямолинейному руху авто під час гальмування, а при різкому гальмуванні навіть можливий занос. Щоб виявити причину необхідно оглянути всі трубопроводи системи, промити замаслившиеся і, звичайно ж, при необхідності замінити зношені деталі на нові. Не скупіться на оригінальні запчастини, це гарантує вам, що залазити під капот доведеться рідше.

Якщо ж заїдання поршня відбувається із-за неякісної рідини, тоді слід негайно промити систему гідроприводу і замінити пошкоджені елементи й саму рідину на більш якісну. Роблячи це, не забудьте видалити потрапив повітря. Про витік гальмівної рідини з робочого циліндра свідчить, природно, її знижений рівень в бачку, а також більш ускладнений хід педалі гальма. У цьому випадку також необхідно визначити місце течі і замінити всі непридатні деталі.

Заміна робочого гальмівного циліндра – діємо рішуче

Однак, найчастіше, необхідна заміна робочого гальмівного циліндра цілком, а не окремих його комплектуючих, особливо, якщо причиною виходу з ладу служить утворилася корозія. Здійснити заміну можна наступним чином. В першу чергу слід демонтувати супорт. Встановивши його в лещата, потрібно відкрутити гайки, за допомогою яких кріпиться сполучна трубка, і зняти її.

Знайшовши спеціальний фіксатор, затисніть його викруткою і за допомогою гумового молотка посуньте циліндр уздовж направляючих пазах, і зніміть його. Точно таким же чином слід демонтувати і другий циліндр. Щоб встановити нову деталь також необхідно затиснути викруткою фіксатор, а потім встановити елемент в направляючі пази. Хоч це і теоретично міцне залізо, дійте делікатно, можна порушити пружність і геометрію пазів.

Іноді установка нового циліндра може бути трохи складною, в цьому випадку необхідно підпиляти напилком західні фаски. Аналогічним чином встановлюється і друга деталь, а потім обидва робочих циліндра слід забити до упору легкими ударами гумового молотка. На завершення слід встановити на колишнє місце і сполучну трубку.