Ремонт вакуумного підсилювача гальм – як знайти спільну мову з системою?

Якщо ви звикли справлятися з поломками авто самостійно, то не зайвим буде знати, як здійснити ремонт вакуумного підсилювача гальм (ВУТ). Це не що інше, як механізм, який допомагає знизити зусилля, що прикладається на педаль гальма. Ще в старих автомобілях постійно доводилося віджимати педаль з усієї сили, так як потрібно було розвивати зусилля до 80 кілограм. Але з того часу, як з’явився підсилювач, ця цифра знизилася в два рази.

Перевірка вакуумного підсилювача гальм – для чого така турбота?

Корпус ВУТ ділиться діафрагмою на дві частини, крізь яку проходить шток. Цей шток з’єднаний безпосередньо з самої педаллю і іншим кінцем створює тиск на поршень гальмівного циліндра. Найважливіше в нашому пересуванні – це безпека на дорозі, саме тому буде корисна інструкція, як перевірити вакуумний підсилювач гальм в автомобілі перед поїздкою. І хоча його неполадки не призведуть до поломки всієї системи, але несподіване впертість педалі гальма може вас налякати під час руху, а вже від вашої реакції і залежатиме результат події.

Перевірка вакуумного підсилювача гальм – це невід’ємна частина процесу огляду автомобіля. Правда, кожен день залазити під днище машини не має сенсу, роботу ВУТ можна перевірити побічно. Які ознаки можуть вам розповісти про стан підсилювача, ми розповімо трохи нижче, а також запропонуємо варіанти ремонту.

 

Ознаки несправності вакуумного підсилювача гальм – самостійна діагностика

Як же варто перевіряти ВУТ на справність, не вдаючись до оглядовій ямі? Робиться це так: коли двигун не працює, треба натиснути на гальма біля 6 разів. Потім, утримуючи цю педаль, завести двигун. Педаль повинна переміститися трохи вперед, і якщо цього не сталося, в першу чергу треба перевірити герметичність з’єднань шланга і роботу зворотного клапана.

Якщо ж у вас шипить вакуумний підсилювач гальм, то обов’язково треба перевірити кілька місць. Найчастіша проблема виходу з ладу ВУТ – це шланг, що з’єднує його з впускним колектором двигуна. Необхідно обов’язково перевіряти, чи немає на ньому тріщин і розривів, треба проконтролювати, затягнуті чи хомути. Також підсилювач може вийти з ладу із-за внутрішніх деталей, наприклад, таких як клапан. З часом цей клапан стає твердим, з-за зносу гуми, тому може статися розрив пружною перегородки.

Можна просто придбати ремкомплект вакуумного підсилювача гальм і поміняти пильовики, іноді це рятує від шипіння. Але це варто робити в тому випадку, якщо ви впевнені в справності самого підсилювача.

Ознаки несправності вакуумного підсилювача гальм включають і такий випадок, коли починає троїти мотор. Багато автолюбителів першим ділом йдуть купувати свічки запалювання, налаштовувати клапани, але двигун як і раніше працює погано. У таких випадках варто провести невелику перевірку: закрити шланг підсилювача, щоб він не пропускав повітря в двигун. Якщо двигун починає працювати справно, тоді проблема знаходиться в гальмах.

Регулювання вакуумного підсилювача гальм – що це значить?

Регулювання вакуумного підсилювача гальм полягає в налагодженні вільного ходу педалі, і щоб його виставити правильно, необхідно настроїти довжину штока. Регулювання штока вакуумного підсилювача гальм повинна призвести до певного зазору, який визначає величину зусилля на гальмівний циліндр. Виступ, або зазор, контролюють спеціальним болтом, який повинен підноситися над площиною ВУТ на 7,1 мм. Якщо цей показник буде вищим, то ваша педаль буде мати більший хід, якщо нижче – авто пригальмовувати буде весь час довільно, ніби ви їдете на ручнику.

Щоб налаштувати момент спрацьовування клапанів, вакуумного і атмосферного, потрібно попрацювати з регулювальним гвинтом. Цей параметр впливає на здатність педалі повертатися у вихідне положення. Перетягнувши гвинт, ви отримаєте педаль, зовсім неохоче приходить на початкову позицію, а недотянув його – педаль без дії вакуумного підсилювача, тобто потрібна неабияка сила для гальмування.

Ремонт вакуумного підсилювача гальм – як зняти пристрій?

У першу чергу потрібно зняти в моторному відсіку оббивку і накладку лобового скла. Трубки, що з’єднуються з головним гальмівним циліндром, прибирати не варто, для того щоб повітря не потрапляло в саму гідросистему. Потім варто відкрутити гальмівний циліндр підсилювача ключем на 17. Знімаємо його і тихенько нахиляємо вперед, щоб гальмівні трубки не згиналися. Потрібно не забути від’єднати шланг від штуцера підсилювача.

Для зняття підсилювача разом з педаллю гальма слід відкрутити чотири болта на 13 і витягнути його, попередньо відключивши провід стоп сигналу. Щоб від’єднати педаль і ВУТ разом, для початку треба витягнути палець, який їх з’єднує, і відкрутити дві гайки, які ви знайдете в кріпленні до кронштейна. Тепер ВУТ на волі, і якщо ви добре обізнані про його будову, то можете спробувати розібрати і полагодити його самостійно, в іншому випадку його слід віднести механіку або замінити в зібраному вигляді на новий елемент.