Ремонт сколів на лобовому склі своїми руками

Неприємність сталася: вилетів з-під коліс камінчик або шип протектора з проїжджаючого повз автомобіля потрапив в лобове скло вашого авто. Але, засмучуватися немає поки причини. Зупиніться на секунду і оцініть ситуацію.

Чому так необхідно своєчасно ремонтувати лобове скло від відколів?

Скол скла. І в цьому є свій плюс. Скол — не тріщина. Ремонт сколу на лобовому склі процедура менш проблематична, ніж ремонт тріщини лобового скла.

Навіщо? Хоча б для того, щоб прийняти превентивні заходи, які допоможуть вам надалі впорається з процедурою ремонту відколу на лобовому склі. Не полінуйтеся, заклейте місце відколу прозорим скотчем – це потім зменшить процес очищення дефекту від бруду.

Чому така увага сколу на склі? Елементарно просто. Вчасно проведений ремонт сколів лобового скла дозволяє зупинити процес перетворення відколу в тріщину, і уникнути більш витратної процедури – ремонт тріщин на лобовому склі вашого авто. Вибирайте, ви ж практичний і розсудлива людина.

Ремонт сколів на лобовому склі не вимагає від вас особливого професіоналізму і глибоких пізнань пристрою двигуна внутрішнього згоряння. Потрібно лише ваше бажання, «польовий» набір «швидкої допомоги» для скла у вигляді, наприклад, набору для ремонту сколів лобового скла «Абро» і час.

Чому Абро? Не обов’язково. Набір може бути будь-якого виробника, який ви виберете в автомагазині. Головне, щоб він був укомплектований і термін придатності відповідав. Інакше полімер, нанесений на скол, чи не візьметься», або буде мати низький коефіцієнт прозорості, і вам не допоможе навіть полірування скла.

Вартість набору для ремонту сколів лобового скла в рази менше, ніж сума, яку ви почуєте в сервісі. А вибір, звичайно, за вами. Але сколів за сезон може бути кілька, тоді, напевно, простіше машину відразу міняти. Ремонт сколу лобового скла вам під силу. Не сумнівайтеся.

Етапи ремонту відколу лобового скла

Ремонт сколів на лобовому склі бажано проводити в гаражі і при відповідній сонячній погоді. Хоча це і не аксіома. Немає погоди – є фен дружини або будівельний фен сусіда. Вихід є завжди.

Оцінка ступеня дефекту. За допомогою ліхтарика оцініть площа відколу, і може бути від нього вже пішли мікротріщини, які непомітні неозброєним оком. Якщо, так, то краї тріщин необхідно засвердлити для запобігання розростання тріщини. Для цього потрібно: електродриль і алмазне свердло.

Підготовка відколу до ремонту. Якщо тріщин немає, то продовжимо ремонт сколу лобового скла за допомогою набору. Ретельно очистіть площа дефекту: видаліть, промийте пил, бруд, микроосколки скла з порожнини відколу. Ретельно висушуємо місце відколу за допомогою фена. Не рекомендується мити місце ремонту за допомогою хімії – утворюється плівка, яка буде перешкоджати полімеру, виконати свою роботу. Просто вода і пензлик або голка з набору. Знежирюємо місце відколу спиртом.

Установка міні-інжектора. В ремонтному наборі є самоклеючий «кружок» і пластиковий «сосок» для шприца. Це і є імпровізований разовий інжектор. Виробляємо його монтаж згідно інструкції.

Підготовка полімеру. Шприц з набору заповнюємо з двох ємностей (якщо полімер однокомпонентний, то це ще простіше, не треба змішувати).

Процес полімеризації. Встановлюємо шприц в «сосок» і робимо кілька прокачувань: розрядження – 4-6 хвилин, надлишковий тиск – 8-10 хвилин, знову розрядження. Каїм чином проводяться ці процедури виробник набору для ремонту сколів, докладно описує в інструкції.

В комплекті існує спеціальна металева дужка для фіксації шприца до «соску» інжектора. Після створення тиску в шприці конструкція залишається на час, вказаний в інструкції. Як правило, 4-6 годин.

Заключний етап – очищення місця ремонту від надлишків полімеру. Знімаємо інжектор і лезом або будівельним ножем прибираємо зайвий клей. Але, остаточно полімер затвердіє протягом 8-10 годин.

Всі. Ремонт сколу лобового скла зроблений, можна провести поліровку місця ремонту або, якщо вже взялися, всього лобового скла. Мета досягнута, скол усунутий, небезпека появи тріщини на лобовому склі зведена до мінімуму. У шлях. Нехай якомога рідше вам доведеться робити ремонт сколів на лобовому склі.

Удачі вам, любителі свого автомобіля.