Ремонт подряпин, сколів і вм’ятин на кузові автомобіля своїми руками

Здрастуйте, шановні автомобілісти! В один прекрасний сонячний ранок ви, кинувши погляд на свій автомобіль, раптом помічаєте, що лакофарбове покриття знаходиться зовсім не в тому ідеальному стані, який було деякий час тому.

Ремонт подряпин, сколів і вм’ятин на кузові своїми руками

Особливо це актуально для передньої частини автомобіля. Відколи на капоті та бампері, подряпини на передніх крилах або дверях. І навіть невеликі вм’ятини, які особливо чітко видно при яскравому денному світлі. Це природні, незалежні від вашого мистецтва водіння дефекти, що виникають як наслідок руху. Дрібні каміння, щебінь від проїжджаючих автомобілів, гілки під час виїзду в ліс на пікнік – це причини дефектів лакофарбового покриття.

Навіть якщо вас не дуже турбує зовнішній вигляд автомобіля, його естетика, то ми рекомендуємо все ж провести ремонт сколів, подряпин, вм’ятин на кузові своїми руками. Чому самостійно? Причина проста. Часу і коштів на косметичний ремонт кузова ви витратите трохи, але усуньте першопричину виникнення і поширення іржі в подальшому на місці відколу або подряпини.

Знову ж економічна сторона справи – якщо ви зверніться в сервіс, то, швидше за все вам запропонують провести ремонт подряпин і сколів на кузові по всій деталі. Наприклад, повністю капота або крила. Так грошових знаків навряд чи вистачить.

Виявивши скол, вм’ятину або подряпину на кузові, ремонт починаємо з ретельної дефектування місця. Якщо вм’ятина на кузові не має явного пошкодження лакофарбового покриття, то не чіпаємо її. Якщо ж ви побачите тріщинки від епіцентру вм’ятини, то ремонт вм’ятини на кузові здійснюємо за тим же принципом, що і ремонт сколів і подряпин.

Ремонт вм’ятин на кузові автомобіля, якщо вони невеликі і без пошкодження лакофарбового покриття, проводиться спеціальним непрофесійним пристроєм. Принцип його дії простий: термоклеєм приклеюється необхідна по площі присоска, після затвердіння клею на присоску надівається упор з комплекту і виробляємо витягування вм’ятини назовні.

Дефектування. Визначаємо глибину пошкодження лакофарбового покриття. Тут звертаємо увагу на те, якої глибини скол або подряпина. Від цього залежить матеріал для ремонту, який вам знадобиться.

У разі пошкодження саме верхнього шару лаку і фарби, ремонт сколу і подряпини на кузові обійдеться «малою кров’ю». Досить буде косметичного олівця або поліролі відповідного кольору. І автокарандаш і поліроль призначені для ремонту неглибоких відколів і подряпин на кузові.

До речі, при підборі кольорів фарб для косметичного ремонту сколів і подряпин кузова, користуйтеся інструкцією до вашого авто, т. зв. «мануал». При цьому не забувайте, що різний виробник може використовувати різну маркування фарб. Для точності підбору зазвичай в магазин беруть лючок від бензобака.

Якщо ж скол або подряпина мають велику глибину або площу, то знадобиться грунтовка і шпаклівка, крім фарби. Хоча, тут мова вже йде не про ремонт подряпини або відколу на кузові, а про часткове фарбування деталі кузова.

Етапи ремонту подряпини або відколу на кузові

  • Підготовка. Місце дефекту ретельно очищаємо від бруду, слідів іржі, при наявності. Проводимо зачистку до грунту. Знежирюємо.
  • Грунтовка. Під час дефектування ви визначилися, яка грунтовка вам необхідна: для фарби для металу. Наносимо гумовим шпателем грунтовку і даємо їй просохнути. Потім знову проводимо зачистку площі. Тобто всі процедури виконуються у відповідності з технологією фарбування кузова, тільки на маленькій площі.
  • Фарбування. Перед нанесенням фарби на місце ремонту, навколишнє поверхню деталі кузова укрийте за допомогою плівки або паперу і малярської стрічки. Фарбу з балончика наносите у відповідність з інструкцією. Якщо ж для ремонту подряпини або відколу ви користуєтеся «олівцем», нанесення фарби виробляєте в два-три шари. Відразу не прибирайте одержаний наплив. Дайте фарбі висохнути.

Після ремонту відколу або подряпини кузова, і повного висихання фарби, зробіть полірування кузова в місці ремонту. З урахуванням того, що площа пошкодження невелика, то полірування кузова можна провести без застосування устаткування, тобто вручну.

Якщо ж у вас занадто велика площа подряпини на кузові автомобіля, ремонт, швидше за все, повинен буде проводитися всієї деталі кузова. Тут вже одним «олівцем» не обійтися.

Таким же чином проводиться ремонт пластикових деталей з тією лише різницею, що застосовуються засоби для пластикових поверхонь.

Удачі вам, любителі свого автомобіля.