Ремонт кузова автомобіля своїми руками: технологія

Ремонт кузова автомобіля включає в себе кілька напрямків усунення дефектів на одному з основних елементів конструкції авто. Почнемо з того, що ремонт кузова підрозділяється на повний ремонт і локальний ремонт кузова, коли ви приводите в порядок окремі деталі кузова.

Ремонт кузова з подальшим фарбуванням або деталей кузова

Якщо з повним ремонтом кузова нам більш менш все зрозуміло, то локальний ремонт кузова або окремих його деталей варто розглянути більш докладно. Для тих автовласників, які дружать зі зварювальним і фарбувальним обладнанням провести повний ремонт кузова своїми руками, не складе особливих труднощів.

Для тих же, хто сумнівається у своїх здібностях, в принципі не складе труднощів провести локальний ремонт кузова, особливо з урахуванням численних матеріалів, та інструкцій, які існують сьогодні в мережі.

Перед тим, як приступити до ремонту кузова своїми руками потрібно усвідомити для себе, що ви в результаті хочете отримати на виході. Вірніше, почати з оцінки стану кузова автомобіля та його окремих елементів. Отже, що ж входить у поняття ремонт кузова, і яка технологія ремонту кузова своїми руками.


Технологія ремонту кузова автомобіля з фарбуванням:

  • Усунення вогнищ корозії. Цей вид ремонту виконується за допомогою зварювального обладнання, коли в прогнилі місця кузова вваривается металева «латка». Аналогічний вид ремонту можна робити і без допомоги зварювання. Відновлення поверхні проводиться за допомогою сумішей на основі епоксидних смол і склотканини. Ефект нітрохи не нижче. Такий спосіб застосовується при наявності невеликих по площі вогнищ (отворів) у кузові.
  • Ремонт пластикових частин кузова. Цей вид ремонту виконується з допомогою склотканини і епоксидних смол. Попередньо, якщо, наприклад, тріснув пластиковий бампер технологія ремонту дозволяє провести пайку тріщини, але потім, все ж, для надійності потрібно зробити проклейку зварених країв тріщини зсередини.
  • Заміна або ремонт алюмінієвих деталей кузова. В цьому випадку навряд чи ви зможете провести ремонт кузова автомобіля своїми руками, т. к. для ремонту алюмінієвих деталей потрібно аргонне зварювання. Хоча, майстерність автовласників і наявність обладнання сьогодні нічим не обмежена.
  • Усунення незначних відколів і подряпин кузова своїми руками. Проводиться за допомогою «автокарандаша» або поліролі. Благо і в цих засобах сьогодні немає дефіциту. В будь-якому магазині автохімії вам запропонують масу варіантів на вибір. Більш глибокі пошкодження лакофарбового покриття усуваються за допомогою грунтовки, шпаклівки та аерозольної фарби. При цьому типі ремонту вже повинна дотримуватися технологія фарбування кузова автомобіля.

Ремонт кузова без фарбування

  • Такий тип ремонту передбачає відсутність значних пошкоджень деталей кузова. Ремонт авто без фарбування найчастіше застосовується при усуненні подряпин і відколів, які пошкодили лише верхній шар лаку.
  • Так само сьогоднішнє непрофесійне обладнання дозволяє проводити ремонт вм’ятин без фарбування автомобіля. Ви розумієте, що мова йде про невеликих за площею вмятинах, коли не вимагається застосування професійного стенду для витяжки. Пристрій для видалення вм’ятин доступно у продажу і включає в себе: присоски, механізм для витяжки і клей. Присоска приклеюється на вм’ятину і через певний час, вказаний в інструкції виробника, проводиться витяжка вм’ятини назовні. Технологія проста і не вимагає особливої кваліфікації.
  • До ремонту кузова без фарбування можна сміливо віднести полірування кузова своїми руками. Справа не важка, але вимагає терпіння і часу. Самостійна полірування кузова або його елементів дозволить заощадити певні кошти.

Таким чином, ви самі в змозі провести локальний ремонт кузова автомобіля своїми руками при незначних пошкодженнях, як технологічних, так і естетичних.

Чому робиться акцент на ремонт кузова своїми руками? Причина проста. На сервісах, не применшуючи їх достоїнств і професіоналізму працівників, вам, швидше за все, будуть пропонувати провести ремонт кузова з фарбуванням або заміну всієї деталі кузова. Їм не вигідно проводити ремонт однієї-двох подряпин.

А вам, в свою чергу, дешевше купити олівець або поліроль і усунути помічені дефект.

Удачі вам, любителі свого автомобіля.