Ремонт кузова автомобіля без фарбування, щоб про вм’ятині ніхто не дізнався!

Кожен автолюбитель, який справді дорожить своїм транспортом і піклується про нього, повинен знати про нової технології відновлення, такий як ремонт кузова автомобіля без фарбування. Ми спробуємо коротко описати дану процедуру і випадки, коли її можна застосувати.

Чому ремонт кузова без фарбування робити вигідно?

Приводів для проведення таких ремонтних робіт може бути маса. Це можуть бути невеликі пошкодження після невдалого паркування або необережного поводження з вантажем, що перевозиться. Також утворити дрібні вм’ятини можуть і капризи погоди, наприклад, град або ураган, який часто приводить до падіння гілок і бурульок. Загалом, причин може бути мільйон, об’єднує їх одне наслідок – утворення вм’ятин на кузові машини.

Головними перевагами видалення вм’ятин без фарбування є:

  • економія, адже тут не потрібні зайві витрати на малярські роботи, крім того, не треба купувати і самі лакофарбові матеріали, які коштують досить пристойно;
  • зберігається заводське покриття кузова, а значить автомобіль навіть у разі продажу буде цінуватися на порядок дорожче;
  • економія часу, зазвичай таке відновлення здійснюється за лічені години, звичайно, коли ми говоримо про фахової реставрації.

Коли не можна провести такий ремонт?

Але, незважаючи на такі явні переваги, на жаль, далеко не кожен автолюбитель зможе віддати перевагу цим новим технологіям відновлення кузова авто. Справа в тому, що даний процес передбачає вирівнювання вм’ятин допомогою їх видавлювання із зворотного боку. Для цього, безумовно, потрібно спеціальний інструмент і навички. Фахівці завжди для початку оцінюють проблему, таким чином, перш ніж приступити до ремонтних робіт, потрібно вивчити наступні особливості:

  • глибину дефекту;
  • його довжину і ширину;
  • місце розташування;
  • товщину металу самого кузова;
  • якість покриття.

Загалом, таке видалення вм’ятин здійснюється тільки тоді, коли пошкодження незначно, при цьому не зіпсовано і саме лакофарбове покриття. Крім того, не варто сподіватися на дану технологію, якщо якість заводського покриття на низькому рівні, або ж кузов вже випробував традиційний ремонт з перефарбовуванням. Не підійде такий вихід і в тих ситуаціях, коли утворилася вм’ятина у місцях, до яких не можна підступитися з внутрішньої сторони кузова: часто це боковини, де є внутрішня захист, або двері, в яких потрібно розкривати обшивку.

Ремонт кузова автомобіля без фарбування – варіанти та рішення

Багато СТО вже давно вдаються до такого ремонту кузовів авто, проте якщо є бажання, час і сили, то можна заощадити на послугах майстра і зробити все самостійно. Безумовно, в цьому випадку знадобиться ще й спеціальний інструмент, такий як важелі і вакуумні витяжки, які накладаються на пошкоджену ділянку і вирівнюють його за рахунок перепаду тиску. Але, якщо немає можливості купувати такі витяжки, можна скористатися тільки важелями.

Для цього важливо знайти інструмент за розміром, яким вдасться підібратися до вм’ятині як можна ближче, і завести його в спеціальне технологічне отвір. Далі за допомогою легенів, плавних рухів вирівнюємо метал кузова, надаючи йому первісну форму. Здійснювати дану операцію необхідно гранично акуратно, адже якщо трохи перестаратися, можливе утворення піків, тоді дефектний ділянку необхідно буде вирівнювати і з зовнішнього боку.

Якщо ж раптом ви переборщили, і вм’ятини вийшли назовні, то для їх усунення добре підійде фторопластовий відбійник.

Відмінний варіант беспокрасочного ремонту, коли є можливість підібратися до вм’ятині зсередини, тоді її можна легко вирівняти звичайним натисканням. Але, на жаль, таке буває досить рідко. Іноді доцільно застосовувати спеціальні клейові аплікатори, що фіксуються на клей із зовнішнього боку кузова. Вони дозволяють створити необхідний важіль. Дані аплікатори приклеюються на уражену ділянку, після чого здійснюється його витягування з допомогою міні-ліфтера. Не варто турбуватися про те, як видалити склеювальний розчин після вирівнювання вм’ятини, це робиться досить просто. Дана технологія називається зовнішнім випрямленням.