Ремонт гільз циліндрів своїми руками

Стан гільз циліндра значною мірою визначає ресурс двигуна. У перекладі з ньому. гільза – оболонка. А для того, щоб зрозуміти, в яких випадках проводиться ремонт гільз циліндрів, і що він собою являє, розберемося з тим, який буває гільза циліндра.

Яка вона, гільза циліндра

На сучасних легкових автомобілях застосовуються дві групи гільз:

  • «мокрі» гільзи — даний тип гільз конструктивно стикається з охолоджувальною рідиною двигуна. Комплектуються ущільнювальними прокладками для запобігання попадання газів в охолоджуючу рідину і навпаки. Гільза циліндра цієї групи більш ремонтопригодная.
  • «сухі» гільзи – гільза циліндра даної групи у деяких двигунах заливається в блок при виготовленні. Природно, вони не стикаються з рідиною, що охолоджує, звідси і назва.

Основними властивостями, якими повинна володіти гільза циліндра, є: зносостійкість, міцність, висока антикорозійна стійкість. Конструктивні особливості гільз повинні забезпечувати надійність ущільнень у місцях стику гільзи з ГБЦ і блоком циліндрів.

Ремонт гільз циліндрів

Як правило, відновлення ресурсу двигуна можливо за допомогою методу гільзування. Для цього виробником передбачені ремонтні гільзи (втулки). Погодьтеся, що ремонт блоку циліндрів, ремонт ГБЦ і ремонт гільз циліндрів, це набагато більш дешева процедура, ніж покупка нового двигуна.

Ремонт гільз циліндрів у блоках з різних матеріалів (чавун, алюміній) відрізняється за своєю технологією.

  • «сухі» гільзи, як правило, встановлюються способом термічної обробки або встановлюються холодним способом, тобто із застосуванням спеціалізованого обладнання.
  • «мокрі» гільзи простіше піддаються ремонту, так як вставляються і видаляються при ремонті блоку циліндрів, вручну.

Не є обов’язковою умовою при ремонті гільз, їх заміна у всіх циліндрах. Під час діагностики циліндрів блоку виявляється, яка гільза циліндра потребує ремонту (заміни).

Реконструкція блоку циліндрів

Цей процес починається з розточення циліндрів під гільзи. На якість розточки дуже сильно впливає ресурс ремонтованого двигуна. Розточування блоку дозволяє домогтися необхідного розміру, так і правильної геометрії гнізд.

Якщо розточування проведена неправильно, то еліпсоїдна геометрія гнізда, після гільзування передасться самої гільзі. Для додання точності і необхідної гладкості поверхні гнізд, після розточування їх піддають хонінгування.

Процедура гільзування

Якщо з «мокрими» гільзами процедура гільзування більш менш зрозуміла, в силу конструктивних особливостей, то гільзування «сухих» гільз циліндра вам навряд чи вдасться провести своїми руками в гаражі.

Гаряче гільзування проводиться з урахуванням різниці температур. Блок циліндрів нагрівається за допомогою газового пальника до температури 120-1500. Після цього в підготовлене гніздо вставляється охолоджена гільза.

Монтажу гільзи циліндра передує її обробка спеціальним складом для позбавлення від водяного конденсату. Метод гарячого гільзування «сухих» гільз циліндра є найякіснішим.

В силу особливостей структури матеріалу циліндри блоків, виконані з галникала, не піддаються розточування. Тому в такі блоки циліндрів при ремонті проводиться запресовування алюмінієвих гільз.

Критерії якості гільзи циліндра

Форма. Конусність і еліпсність гільзи не повинна виходити за межі 0,02 мм. Різниця товщини стінки не повинна перевищувати 0,01 мм

Поверхню. Шліфування поверхні гільзи циліндра виконується не нижче 8-10 класу точності, інакше через деякий час вам знову знадобиться ремонт двигуна.

Вибір гільз. Ремонтні гільзи вибирається по каталогу з урахуванням припуску для подальшої розточування. Допустимий рознос може бути не більше 0,5 мм.

Удачі вам при проведенні ремонту гільз циліндрів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: