Ремонт гальмівної системи автомобіля своїми руками

Гальмівна система автомобіля, як власне і будь-яка інша, має велике значення для процесу керування авто й для безпеки руху в першу чергу. При всьому серйозному відношенні до гальмової системи будь-водій при бажанні в змозі провести діагностику, обслуговування або ремонт гальмівної системи автомобіля своїми руками.

Правила щоденної діагностики гальмівної системи автомобіля

У випадку з ремонтом гальмівної системи автомобіля, аналогічно ремонту коробки передач, в першу чергу необхідно спиратися на Керівництво по ремонту саме вашої марки і моделі авто. Але, при цьому, практично для всіх гальмівних систем автомобілів існують загальні параметри діагностики і визначення несправностей. Саме їх ми з вами і розглянемо.

Перевірка дії гальм щодня проводиться на початку руху автомобіля. Це правило, як «Отче наш» повинен пам’ятати кожен автомобіліст, щоб уникнути неприємних несподіванок після набору швидкості.

При щоденній перевірці масла в двигуні автоматично ваш погляд повинен переходити на рівень гальмівної рідини в бачку. Одночасно з цим візуально оглядаємо в районі коліс перед початком руху сліди патьоків.

Важливо! Справна гальмівна система – це повне гальмування після одноразового натискання на педаль на половину ходу. При цьому до кінця ходу педалі відчувається сильний опір.

У разі, якщо у педалі слабкий опір, і віджимається легко, а повне гальмування відбувається лише після декількох натискань, значить потрібно ремонт гальмівної системи автомобіля, в системі повітря.

Це загальноприйняті правила діагностування гальмівної системи автомобіля без стенду, як кажуть, «навскидку».

Основні традиційні несправності гальмівної системи

При виявленні перелічених нижче несправностей, не варто затягувати з ремонтом гальмівної системи автомобіля, так як це загрожує наслідками. Заміну частин і ремонт гальмівної системи своїми руками ви в змозі зробити самі при наявності оглядової ями чи підйомника. Ремкомплекти для будь-яких гальмівних систем сьогодні – не проблема. Але, їх придбання обов’язково в сертифікованих точках реалізації (автомагазини). Отже, до несправностей і ремонту гальмівної системи авто.

Збільшений робочий хід педалі гальма

 • Витік гальмівної рідини – виявити причину витоку (заміна або протяжка різьбових з’єднань)
 • Повітря в системі гальмівної системи – залити ТЖ і прокачати гальма
 • Несправність манжета головного циліндра – заміна

Мимовільне гальмування автомобіля

 • Необхідно відрегулювати вакуумний підсилювач
 • Засмічення отвір кришки бачка головного циліндра – прочистити
 • Неповне повернення педалі – замінити поворотну (оттяжную) пружину
 • Розбухли манжети головного і колісного циліндрів – заміна манжет, промивка гідроприводу
 • Засмічення компенсаційних отворів – розібрати головний циліндр, промити свіжою ТЖ, замінити гумові вироби

Занос автомобіля при гальмуванні в бік

 • Замаслювання накладок гальмівних колодок – або заміна або промивка накладок за допомогою гарячої мильної води (перевірити витік ТЖ)
 • Засмітилися гальмівні шланги-трубопроводи – зняти і промити, замінити несправні
 • При неодночасному блокуванню коліс – відрегулювати регулятор тиску

Звичайно ж, ніхто не застрахований від несправностей гальмівної системи автомобіля. Але існує важливе правило, виконання якого сприятиме тому, що ремонт гальмівної системи автомобіля – це крайня міра.

Важливо! Вчасно проводити діагностику та обслуговування гальмової системи автомобіля у відповідність з правилами і нормами, вказаними виробником. Не економте при цьому на сертифікованих запчастинах і технічних рідин. Мова йде про безпеку водіння, про здоров’я вашому і оточуючих людей.

Удачі вам, любителі свого автомобіля.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: