Реле захисту двигуна або як вберегти автомобіль від пошкоджень і угону?

Щорічно на автомобільному ринку з’являються різні і все більш досконалі системи сигналізації, такі, наприклад, як реле захисту двигуна, який призначений для автоматичного керування електричним бензонасосом. Розглянемо важливість цієї системи для вашого автомобіля.

Реле захисту двигуна – що це таке?

Його призначення – миттєве вимкнення живлення від насоса при аварійній зупинці двигуна. В екстремальній ситуації, коли водій просто не в змозі вимкнути запалювання (автомобіль перекинувся, водій втратив свідомість або серйозно травмований), при відсутності захисного реле насос буде продовжувати подавати паливо, що неминуче призведе до займання.

Крім того, існують різні реле, які захищають двигун від перегріву або контролюють його роботу. Найбільш часто автолюбителі стикаються з сигнальними приладами, основне призначення яких – захист двигуна автомобіля, а вірніше його блокування при спробі угону. Раніше застосовувалася на автомобілях реле блокування відрізнялося високою надійністю, простотою інсталяції і невеликими розмірами, що дозволяло досить легко заховати його в хитросплетіннях автомобільної проводки.

Але у нього був один суттєвий недолік – для його відключення потрібно лише підключити живлення або навпаки знеструмити ланцюг, що для професійного викрадача – сущі дрібниці. Тому питання про те, а чи потрібна захист двигуна в ситуації кримінальній обстановці, далеко не риторичне.

Потрібна захист двигуна – сучасні розробки

Значно підвищилася надійність охоронної сигналізації з появою цифрових реле блокування силового агрегату, які більше відомі, як однопровідні, бездротові, микроиммобилайзеры або кодові реле. Особливість їх полягає в тому, що пристрій таких приладів містить крім самого реле також електронну начинку, яка безпосередньо керує електричним механізмом, і відключити її без певної зашифрованою команди дуже важко.

Великим плюсом такої системи є можливість одночасного підключення довільної кількості реле, що сильно ускладнює її відключення.

Одна з останніх новинок – охоронне реле, обладнаний датчиком руху, який зупиняє двигун при перших спроб зрушити автомобіль з місця. Нейтралізувати таку систему досить складно, оскільки просканувати її на нерухомому автомобілі не представляється можливим.

Крім загрози викрадення з автостоянок, не меншу небезпеку для автомобілів представляють вітчизняні дороги, а вірніше, їх відсутність. Ніхто не застрахований від того, що за наступним поворотом на шляху не виникне гігантська ковбаня або калюжа, під якою криється нітрохи не менша вибоїна чи відкритий каналізаційний колодязь.

Механічна захист двигуна автомобіля – вибираємо матеріал

Якщо ходової частини вже трапилася ситуації допомогти практично нічим, то завчасно встановлена металевий захист двигуна може ефективно захистити від маси проблем, пов’язаних з ремонтом пошкодженого картера. Основні вимоги, які пред’являють сучасним способам захисту картера автомобільного двигуна від механічних пошкоджень – це, насамперед, надійність, жорсткість і міцність конструкції.

Всім цим вимогам повною мірою відповідає сталевий захист двигуна, яка практично не впливає на швидкісні якості автомобіля і не створює надмірне навантаження на його ходову частину. Одним з недоліків деяких моделей захисту є їх висока шумність, яка проявляється при русі автомобіля, що викликано взаємодією з підрамником кузова.

Пластмасова захист двигуна практично позбавлена недоліків, перерахованих вище. Композиційний матеріал, з якого її виготовляють, по своїй міцності більш ніж в 2,5 рази перевершує зразки зі сталі. Єдиний недолік пластикових зразків – це їх надмірна крихкість, що стало основною причиною збільшення товщини композитної захисту до 12 мм. До того ж, матеріал з тріщиною не підлягає ремонту та відновленню.