Проточка гальмівних дисків своїми руками

Гальма автомобіля – це те, без чого жодна розсудлива людина не починає рух. Справна і працездатна гальмівна система вашого авто – це гарантія безпеки на дорозі. Ось така прописна істина.

Що таке проточка гальмівних дисків?

Яким чином ми утримуємо гальмівну систему автомобіля в робочому стані? Спираючись на вимоги виробника про заміну колодок через певний кілометраж і спираючись на діагностику гальмівної системи: реакція автомобіля на гальмування і візуальну діагностика стану гальмівних дисків і колодок.

Один із способів продовження життя гальмівного диска, поряд з його систематичним обслуговуванням – це розточування (проточка) гальмівних дисків.

Ви розумієте, що під час гальмування зношуються не тільки гальмівні колодки, але і сам гальмівний диск. Робоча поверхня гальмівного диска починає набувати рифлені борозни, по краях прилягання колодок утворюються «буртики». Ми не станемо розглядати фізику цього явища, а відразу перейдемо до питання про те, як і де проточить гальмівні диски.

У декого може виникнути питання — а для чого проточувати гальмівні диски, якщо можна їх купити? В принципі, можна, але ви, вірніше ваш бюджет, втомитеся купувати, так як на сучасних моделях автомобілів встановлені зовсім недешеві гальмівні системи.

Власне з цієї причини існує проточка гальмівних дисків і, відповідно, різноманітне обладнання для проточки гальмівних дисків.

Проточка гальмівних дисків – це зняття поверхневих дефектів з гальмівного диска до допустимої виробником товщини диска. Ці цифри ви знайдете в Керівництві по експлуатації вашого автомобіля.

Методика та обладнання для проточки гальмівних дисків

Раніше все було спрощено – проточка гальмівних дисків відбувалася на токарному верстаті, для чого диски знімалися і неслися в цех. На такий вид проточки дисків йшло півдня – як мінімум. Адже завдання стоїть не просто зняти верхній шар гальмівного диска, а при цьому дотримати всі балансувальні параметри щодо самого диска та розміщення його на маточині. Як бачите – завдання не з легких.

Сьогоднішні технології та обладнання призвели до того, що проточка гальмівних дисків без зняття з автомобіля – найпоширеніший і оптимальний варіант. При цьому верстат для проточки гальмівних дисків виробляє регулювання всіх необхідних параметрів: по товщині гальмівного диска і балансуванню, умовно – автоматично.

Проточка гальмівних дисків зі зняттям здійснюється на стаціонарному станку. Обробка проводиться одночасно з двох сторін, при цьому площина обробки відповідає площині притирання колодок.

Проточка гальмівних дисків без зняття проводиться за допомогою спеціального переносного обладнання для проточки дисків. Базовими площинами при цьому є місце кріплення супорта.

Практика проточки гальмівних дисків і в тому, і в іншому випадку показує, що верстати для проточки дозволяють дотримати співвісність осей і дисків. Результатом проточки гальмівного диска є абсолютно плоскі і паралельні робочі поверхні диска. Гарантія відсутності биття 100%.

На питання автомобілістів, — де можна проточить гальмівні диски, існує три варіанти відповіді: або в спеціалізованому сервісі, або знайомому токарю в цех, або зробити проточку гальмівних дисків своїми руками.

Другий варіант — це залежить від кваліфікації токаря, та при наявності у вас вільного часу для зняття дисків. Гарантія співвісності — майстра слова, не більше.

Для третього варіанту вам буде потрібно, як мінімум верстат для проточки. А з урахуванням вартості обладнання і досить великий періодичності проточки гальмівних дисків, він окупиться не скоро. Тому, все ж, найкращий варіант — це автосервіс.

Удачі вам, любителі свого автомобіля.