Промивка системи охолодження двигуна, щоб мотор працював відмінно

Одним з основних умов нормального функціонування мотора автомобіля є регулярна і своєчасна промивка системи охолодження двигуна, в ході якої з радіатора видаляється іржа, бруд, пісок, накип.

Коли і навіщо виконується промивка системи охолодження двигуна?

Про те, наскільки велике значення для стабільної роботи ДВС має чистота його радіатора, знають далеко не всі водії. Багато з них іноді виробляють долив тосолу в систему, будучи впевненими, що тим самим видаляють бруд і різні відкладення з радіатора. Насправді тосол лише розбавляє їх, і з кожною новою доливанням її ефективність стає все менше і менше. Природно, менш якісно починає працювати і сама система охолодження.

Підсумком неадекватного її функціонування стає вихід з ладу двигуна транспортного засобу, а це вже дуже серйозна проблема, яка потребує від автолюбителя чималих фінансових коштів. Логічно не допускати подібних ситуацій, здійснюючи не дорогий ремонт системи охолодження двигуна, а його регулярне миття для видалення продуктів розкладання мастил, що утворюється іржі, інших забруднень.

Промивку системи оптимально проводити влітку. Визначити необхідність заходу нескладно: з автомобільного радіатора зливається антифриз, аналізується колір тосола і кількість забруднень. Ви самі побачите, в якому стані знаходиться система, і вирішите, має сенс її чистити або ні.

Можлива промивка радіатора водою?

При незначних забрудненнях і задовільному стані тосола систему допускається очищати дистильованою або кип’яченою водою. Рідину заливають в радіатор, запускають двигун, який близько 30 хвилин функціонує на холостих обертах. Вода зливається після того, як ви заглушили двигун. Після чого рекомендується повторити цю зовсім не складну процедуру ще кілька разів. Індикатором того, що операцію можна не повторювати, служить колір води в зливному бачку.

Як тільки він стає абсолютно прозорим, захід можна вважати закінченим.

У тих ситуаціях, коли накипу в антифризі багато, звичайна вода не вирішить проблему засмічення системи. Потрібно застосовувати щось більш активну, наприклад, злегка кислий розчин каустику, молочної кислоти або звичайного столового оцту. Зверніть увагу – щоб не зіпсувати пластикові елементи радіатора, його прокладки з гуми, слід робити саме слабкий розчин (ви самі побачите, скільки додати кислоти у воду для отримання слабокислою композиції).

Результат чищення буде видно через 3-8 годин після заливки розчину. Як і у випадку з водою, буде потрібно час від часу запускати двигун автомобіля. А міняти кислу композицію потрібно не кожні 30 хвилин, а через три години. По завершенні процедури обов’язково промийте радіатор дистильованої рідиною.

Промивка спеціальними складами

Серед водіїв побутує думка, що високий ефект приносить промивка системи охолодження двигуна сироваткою (продукт молочного виробництва). Фахівці не радять експериментувати з нею. Якщо вас не влаштовує варіант використання слабокислою або кип’яченої води для чищення радіатора, краще використовувати спеціальні засоби, які продаються в готовому вигляді. Вони бувають 4 типів:

  • кислотні: застосовуються тоді, коли система забруднена накипом;
  • лужні: видаляють з радіатора жир і органічні частки;
  • нейтральні: можуть мати і дуже активний склад, який видаляє більшість видів забруднень, і повністю нейтральний (в цьому випадку склад використовується, як профілактичний засіб проти утворення накипу);
  • двокомпонентні: в їх складі є кислота і луг в необхідних пропорціях. Саме вони володіють повним набором властивостей, що дозволяють якісно очистити радіатор.