Промивка інжектора – ультразвук в інтересах двигуна

Промивка інжектора потрібна досить рідко, незважаючи на численні поради чистити його форсунки мало не кожні 30 тисяч км. Обумовлено таке забруднення недосконалістю сучасного палива, безліччю присадок до нього і поступовим технічним зносом вашої паливної системи. Як же визначити необхідність цієї операції і як здійснити її самостійно, обговоримо в цій статті.

Коли і чим потрібно здійснювати промивку інжектора?

Чистка інжектора потрібна при певних сигнали з боку вашого автомобіля. Такими є підвищена витрата палива, на який вказує бортовий комп’ютер, поганий запуск двигуна і нерівна робота двигуна під час руху, коли зустрічаються провали і ривки в його роботі. Причому не поспішайте лізти в цю систему, якщо у вас проявляється тільки один якийсь ознака, наприклад, витрата палива. Це може бути пов’язано з характером їзди, приспущеними колесами і багатьма іншими факторами.

Додатковим способом перевірити правильність здогадок буде звернення на СТО, де є необхідні тестери для інжекторних форсунок двигунів. Там же вам порадять, що можна зробити, якщо вони справді прийшли в непридатність через коксування палива на отворах. Принципово різних способів промивання сьогодні існує два: спеціальною рідиною прямо в автомобіль і ультразвуком з попереднім зняттям форсунок. Судячи з того, якою думкою розташовують досвідчені автомобілісти, спеціальні рідини не призводять до якого-небудь відчутного результату, тому ми розберемо, як здійснити цю операцію за допомогою ультразвуку.

 

Промивка інжектора – підготовчі заходи

Для роботи знадобиться джерело живлення, в якості якого можна використовувати навіть акумулятор вашого автомобіля, ультразвуковий прилад Пульсар і ємність для промываемых форсунок. Для початку слід дочекатися, поки двигун охолоне, якщо ви недавно машину експлуатували. Вимкніть АКБ (зніміть клему «+») або зовсім зніміть його і поставте поруч з робочим місцем, якщо це буде ваш джерело живлення. Далі потрібно витягти паливну рейку, щоб нічого не заважало, відключіть всі навколишні пристосування (шланги, фільтри, клапани тощо).

На торці рейки є клапан, що з його допомогою можна скинути тиск, після чого можна від’єднати паливну магістраль від рейки. Тепер почекайте трохи, щоб стекли залишки бензину з паливних шлангів. Далі рейку можна зняти і також дати краплях палива стекти в окрему банку. Тепер вам доступний впускний колектор, чищення можна почати вже там. Посадочні місця, де стоять форсунки, потрібно почистити, адже вже навколо них достатньо всяких відкладень і шламу.

Робиться це спочатку викруткою, а потім продувається, можна використовувати компресор, а можна не мудрувати і скористатися ротом або грушею.

Тепер знімайте з рейки форсунки, приберіть ущільнювальні кільця, перевірте їх на наявність пошкоджень. Можливо, їх доведеться замінити. Візьміть звичайний медичний шприц мінімум 5 мл об’єму і надіньте на кожну форсунку, а також до кожної з них, підключіть до клеми від приладу з ультразвуком. Поставте отримані конструкції в пів-літрову банку у вертикальному положенні. У шприци налийте по 5 мл розчинника. Тепер все для очищення готово.

Чистка інжектора – хід роботи

Прилад Пульсар під’єднується до мережі або до АКБ автомобіля (червона клема до «+», чорна – до «-»). Промивка форсунок робиться в кілька стадій. Спочатку перевірте холостий хід приладу, ви почуєте характерне цокання. Зупиніть роботу натисканням двох нижніх кнопок. Для першого циклу запустіть режим кавітації (одночасне натискання 4 кнопок). Коли розчинник пройде форсунки, вимкніть прилад, витягніть форсунки, злийте брудний розчинник, змочіть ганчірку в розчиннику і пройдіться по носиків форсунок.

Тепер знову надіньте шприци, налийте розчинник, увімкніть прилад та повторіть цикл. Потім проробіть його втретє. Якщо розчинник продовжує виходити брудний, продовжуйте цикли, поки він не стане виходити свого природного чистого кольору. Можна додавати по чуть-чуть миючої рідини в кожен шприц. Якщо кілька додаткових циклів не допомогли, то проведіть примусове промивання на максимальних обертах приладу. Якщо досягти чистоти розчинника на виході вийшло без цієї міри, то виконати один примусовий цикл все ж потрібно, для фінального акорду, так сказати.

Тепер від’єднайте Пульсар від АКБ або мережі, також відключіть від нього контактні гнізда форсунок, робота з ним завершена. Кожну форсунку звільніть від шприца, протріть насухо, покладіть ущільнювальними кільцями (дотримуйтесь їх колірну приналежність: чорний – знизу, коричневий – зверху), змастіть їх. Тепер встановіть все, що розібрали, в автомобіль, дотримуючись зворотний порядок розбирання. Вставте АКБ, затягніть всі патрубки, прокачайте паливо в рейку п’ятикратним включенням запалювання (без запуску стартера). Тепер запускайте двигун і перевіряйте його послух.