Промивка двигуна соляркою – способи і думки

Щоб двигун вашого авто працював, як годинник, необхідно дотримуватися міжсервісних інтервалів і своєчасно звертатися в автосервіс – це основне правило офіційних ремонтних майстерень. Але хто у нас дотримується правил… Давайте розбиратися, чи потрібна промивка двигуна соляркою, які цілі переслідуються, і якого ефекту можна досягти.

Для чого потрібна промивка двигуна соляркою – дідівська спосіб!

Як вважають багато автомобілістів старої закалки, солярка добре чистить внутрішню поверхню двигуна, розчиняє шлаки і прочищає масляні канали, вимиває весь бруд і продовжує термін служби змащувань систем, агрегатів і механізмів. Виходить, що соляра є ідеальним засобом, здатним замінити промивне масло і повернути «нутрощів» движка колишню молодість. Але чи це так?

Звичка весь час щось «колгоспів», тобто доводити авто до ідеального стану у відповідності з модою і поглядами власника, виникла ще у часи Радянського союзу, коли послуги автосервісу були недоступні більшості радянських автомобілістів. У той час навіть капітальним ремонтом двигуна займалися гаражні «дяді Вані».

Напевно, повинно змінитися кілька поколінь в нашій країні, щоб змінилося мислення у власників авто. Звичайно, в тому, що господар намагається підтримувати свій автомобіль в нормальному робочому стані своїми силами, тобто сам міняє масло, гальмівні колодки і здійснює інші маніпуляції, немає нічого поганого, і це дозволяє економити на послугах автомеханіків. Але промивку двигуна соляркою можна порівняти хіба що з нетрадиційною медициною, коли більше шкоди, ніж користі.

Сучасний сервіс – чи варто експериментувати?

Чищення двигуна за допомогою соляри ще якось була доречна в ті ж далекі радянські часи, коли якість масла залишало бажати кращого, а двигуни, які промивали, були розроблені ще за часів дорогого Леоніда Ілліча, тобто у 70-ті роки 20 століття. Сьогодні, коли на дорогах величезна кількість сучасних автомобілів, оснащених ще великою кількістю високотехнологічних комп’ютеризованих систем, промивка соляркою більше схожа на єресь, ніж на правду.

Якщо ви, приміром, розповісте про це німцеві чи, прости Господи, американцю, то його, напевно, вистачить серцевий напад. Адже коли ти платиш за авто більше 50 тисяч євро і при цьому в певну годину починаєш у своєму гаражі щось там чимось промивати… Перше, що вийде – це позбавлення гарантії на авто і здивовані погляди в спину доморощенному автомеханіку.

Як робиться промивка – чистимо по-старому

Якщо ви є власником класики від Автовазу або вживаного недорогої іномарки, і вас, як і раніше цікавить промивка двигуна соляркою, тоді приготуйте соляри стільки, скільки ви заливаєте масла при його заміні.

Хоча деякі радять розбавляти соляру маслом в пропорції один до одного, тобто 2 літри масла і 2 літри солярки.

Купіть найдешевший масляний фільтр і зробіть наступні маніпуляції:

  • Злийте масло і замініть фільтр на дешевий.
  • Залийте солярку в двигун.
  • Прокрутіть кілька разів колінвал стартером.
  • Злийте солярку, поміняйте фільтр і залити нове масло.

Таким же способом проводиться промивка двигуна гасом. До речі, промивання системи охолодження теж можна робити самостійно, наприклад, кока-колою. А що з цього приводу думають фахівці. Кваліфікований автомеханік вам відповість, що промивати можна тільки розібраний двигун в процесі ремонту, оскільки, якщо це робити на зібраному зашлакованому двигуні, велика ймовірність того, що заб’ється масляний канал, і знадобиться дорогий ремонт.