Прокачування гальм своїми руками

Ну ось, в результаті простих і нехитрих дій з діагностики наявності гальмівної рідини, ви прийшли до висновку, що вашому авто потрібно прокачування гальм.

Порядок прокачування гальм

Нагадаємо, що прокачування гальм потрібно в наступних випадках:

  • Ви звернули увагу на те, що педаль гальма стала «м’якше» і її робочий хід збільшився
  • Ви здійснювали ремонт або обслуговування гальмівних дисків або заміну гальмівних колодок, або повний тюнінг гальмівної системи.

Однозначно в цих випадках потрібно провести прокачування гальмівної системи для видалення повітря.

Як завжди, у вас є вибір того, яким чином проводити прокачування. Можна звернутися в автосервіс. Там вам проведуть прокачування, застосовуючи пристрій для прокачування гальм. Сучасний і ефективний агрегат, призначений для видалення повітря з гальмівної системи. Професійне пристрій для прокачування гальм забезпечено адаптерами, які дозволяють працювати з багатьма існуючими моделями легкових та вантажних авто.

Другий варіант – це прокачування гальм своїми руками. В принципі, порядок прокачування гальм однаковий для будь-якої системи. Знадобиться нехитра саморобний пристрій для прокачування гальм з шприца, трубок (шлангів) і пластикової ємності. Варіанти прокачування самостійно: дві людини або одна людина, тобто ви самі.

Схема прокачування гальм: починати слід від колеса, яке знаходиться на далекій відстані від ГТЦ. Наприклад: заднє праве, заднє ліве переднє праве, переднє ліве.

Прокачування гальм своїми силами

Прокачування гальм з помічником

  • Знімаємо кришку, яка закриває штуцер прокачування гальм, і одягаємо на нього прозорий шланг. Вільний кінець шланга опускають в ємність, частково заповнену гальмівною рідиною.
  • Напарник натискає на педаль гальма з інтенсивністю 304 рази, і залишає її натиснутою. Ви злегка відвертаєте прокачной штуцер, поки гальмівна рідина не почне витіснятися в ємність. Наявність вихідного повітря ви визначите по бульбашок в рідині ємності.
  • Після цього загорніть штуцер прокачування, повторіть цю процедуру у тому ж порядку на інших колесах. Заміну гальмівної рідини або її долив здійснюйте того типу, який рекомендований виробником авто.
  • Якщо після прокачування педаль гальма буде як «м’якої», перевірте знос гальмівних колодок, або повторіть процедуру прокачування ще раз.

Прокачування гальм без напарника

Заняття це досить трудомістка, але іноді буває і таке. Як пристосування для прокачування гальм, вам знадобиться: ідентична вашої кришка бачка гальмівної рідини, шприц і ємність.

  • Шприц герметично вбудовуємо в кришку бачка за допомогою «герметика», потім це пристосування накручуємо на гальмівний бачок, попередньо набравши в шприц гальмівної рідини.
  • Відкручуємо щтуцер на виході того контуру, який підлягає прокачування. Встановлюємо ємність для збору випливає гальмівної рідини. Потім шприцом нагнітаємо гальмівну рідину.

Ще один спосіб прокачування гальм без помічника зажадає від вас наявність бруска або іншого упору. Долив повний гальмівний бачок, ви кілька разів прокачиваете педаль гальма і фіксуєте її в натиснутому стані. Потім робите стандартну процедуру: відкрутити штуцер і дочекатися поки потік гальмівної рідини не стане слабо-рівномірним. Завертаєте штуцер прокачування гальм.

Відпускаєте педаль гальма і повторюєте процедуру. Після прокачування гальм долийте гальмівну рідину необхідної марки. Всі. Можна виїжджати на тест-драйв гальмівної системи, дотримуючись при цьому запобіжних заходів.

Удачі вам у прокачування гальмівної системи авто своїми руками.