Поршень гальмівного супорта і інші елементи пристрою

При поломки гальмівної системи автовласник відразу перевіряє поршень гальмівного супорта і примикають до нього вузли. Це виправдано, тому що це пристрій впливає на безпеку експлуатації автомобіля і в кінцевому підсумку на збереження здоров’я і життя людей. Але що ще ми знаємо про супортах і їх експлуатації?

Поршень супорта гальмівного та інші елементи системи

Якщо розглядати пристрій гальмівного супорта в цілому, слід пам’ятати, що це такий агрегат, який за допомогою поршнів забезпечує рівномірне притискання колодок. Сама конструкція дискових гальм передбачає їх роботу в критичних температурних умовах. Між колодкою і диском в результаті тертя відбувається нагрівання поверхонь деталей до температури 500-600 градусів Цельсія.

На інших деталях супорта відбувається розсіювання і відведення тепла, завдяки чому значення температури набагато нижче, однак її показник тримається на мінімальному рівні 150 градусів. В таких умовах вирішальне значення має мастило для супорта гальм. Крім того, на вузли і деталі супорта постійно впливають вода і солі, що з’являються на дорожньому покритті.

Тому застосовується мастило повинна володіти високотемпературної стійкістю, бути стійкою до хімічної дії гальмівної рідини, вона не повинна плавитися, розчинятися у воді.

Розглядаючи пристрій дискового гальма з плаваючою скобою супорта, слід відзначити його характерні особливості. Його рух відносно диска при гальмуванні відбувається таким чином, що досить легко може спровокувати різні несправності у вигляді критичних скупчень бруду, корозії, а також заклинювання. В таких ситуаціях відбувається швидке зношування колодок і збільшення витрати палива. Більш надійною конструкцією вважається фіксований варіант супорта, де відсутня його рух відносно диска.

Пристрій супорта переднього і заднього гальма

Конструкція і пристрій супорта переднього гальма являє собою відкритий агрегат, що дозволяє його ефективно охолоджувати під час руху. До його складу входить диск, який закріплюється на маточині колеса, і сам супорт. У гніздах розміщуються циліндри, встановлені в певному положенні за допомогою спеціальних фіксаторів. Всередині циліндрів встановлені поршні, ущільнені гумовими кільцями.

Для того щоб захистити внутрішню порожнину від пилу і бруду, встановлюється пильник направляючої гальмівного супорта. У зовнішньому циліндрі розташовується спеціальний клапан, за допомогою якого видаляється зайве повітря. Тиск рідини дає можливість поршням, що висувається з циліндрів, притискати до диска колодки. При процесі зворотного розгальмовування поршні повертаються в своє початкове положення за допомогою пружних кілець.

Пристрій заднього гальмівного супорта має більш складну конструкцію з-за наявності додаткового механізму ручника. Таким чином, гальмівна система задніх коліс може працювати від двох приводів – звичайного гідравлічного і механічного, забезпечує додаткову роботу ручного гальма.

 

Цілісність захисту гальмівного супорта – запорука безпеки

Профілактичний ремонт, який може знадобитися вашим гальмах, щоб не допустити до серйозних проблем, це заміна пильника гальмівного супорта, який забезпечує захист відкритих частин від проникнення всередину вологи, пилових і грязьових частинок, інших хімічно активних речовин. Якщо цю маленьку деталь не підтримувати у справному стані, то будь-яка бруд, потрапивши всередину, зіпсує вам складну конструкцію.

Однак, перед тим як знімати пильник, необхідно від’єднати поршень заднього гальмівного супорта. Щоб витягти його з корпусу, він повинен бути выкручен зі стрижня, який є складовою частиною ручника. З передньою частиною гальм буде трохи простіше. Дуже багато автолюбителів проводять ремонт гальмівного супорта своїми руками. Однак у сучасних автомобілях пристрій цієї системи є досить складним механізмом, для ремонту якого найчастіше потрібна допомога кваліфікованих спеціалістів.

Заміна пильника – пробуємо зробити самостійно

В якому ж порядку підібратися до пыльнику і замінити його? Знімаємо з супорта ковпачок, що захищає голівку направляючої (її також називають «пальцем»). Беремо відповідний шестигранник, вивертаємо її і дістаємо. Тепер нам доступний сам пильник, і знімаємо його. Якщо під ним мається бруд, її потрібно добре вимити, причому бажано не тільки з видимої частини поверхні супорта. Якщо є можливість, то втисніть поршень, зазвичай для цього використовується спеціальний інструмент. Це дозволить виключити псування системи всередині, де пісок буде дряпати внутрішню поверхню супорта і зовнішню поршня.

Якщо на промываемых місцях ви виявили іржу, її потрібно відновити спеціальними рідинами, ні в якому разі не залишайте її при установці нового пильовика, це дуже скоро приведе до неполадок.

Коли ви всі добре промили, можна повернути поршень на звичне місце і перевірити його хід. Якщо він ходить тепер плавно, а всередині не скрегоче пісок, то ви домоглися свого, можна ставити пильовик і збирати систему. Але раз вже ви опинилися під машиною і заглянули в супорт, то можна зняти його і перевірити на наявність дефектів. Для цього слід від’єднати його від шланга з гальмівної рідиною, при цьому пережав його, щоб стекла вся рідина з бачка, якщо вам не хочеться поки що змінювати її повністю і займатися прокачуванням.

Пережміть шланг хомутом і відкручуйте болт, що кріпить шланг до супорта. Попередньо підставте ємність для гальмівної рідини. Тепер, коли останні краплі впали, можна зняти супорт, який закріплений на напрямній. Щоб далі розглянути його, потрібно видавлювати поршень. Робиться це з допомогою тисів. Приступаємо до циліндра, його поверхню можна промити і витерти. Оглядаємо тепер поршень, на його поверхні не повинно бути іржі або вм’ятин.

Збираємо систему правильно

Коли все перевірено, можна збирати деталі на місце, попередньо переглянувши новий комплект пильовика і гумок на наявність дефектів. Якщо гумки не потрібні, їх можна залишити до кращих часів. А якщо у вас зовсім немає такого ремкомплекту саме для вашого автомобіля, а зібрати систему потрібно терміново, то для деяких імпортних моделей підходять пильовики від машин радянського автопрому, наприклад, від Газелі. Це, як правило, виходить дешевше, і вони завжди є у продажу.

Справа залишається за малим, змащуємо поршень і циліндр, маємо пильовик на дні поршня (це його задня частина). Тепер заганяємо поршень у циліндр, робиться це плавно, можна трохи прокручувати для рівномірності проштовхування, щоб його не заклинило. Перевіряємо рівномірність розташування пильовика. Тепер потрібно все змастити, будьте уважні при покупці кошти, це не повинен бути чистий силікон, також в ньому має міститися метал, він погубить гумові елементи.

Зібравши систему, насаджуємо супорт на «палець», опускаємо його, втиснувши поршень. Тут слід обов’язково дотримувати колодки стиснутими разом, щоб не порвати новий пильник, чого ви не побачите відразу і будете збирати бруд протягом довгого часу, поки знову щось не почне вередувати. Тепер «палець» закручується, ставиться ковпачок, прилаштовується гальмівний шланг, прокачуємо гальма. Все готово!