Полірування стекол автомобіля своїми руками

Час змінює все. У тому числі і початкові оптичні якості автомобільних стекол. А якщо вплив часу помножити на різні механічні частинки, які б’ються з природних причин про лобове скло вашого автомобіля, що рухається вперед, то ви своїми очима бачите ці пошкодження. Бачите і приходите до висновку, що необхідна, як мінімум полірування лобового скла автомобіля.

Проблема подряпин на склі автомобіля

На перший погляд непомітні подряпини від роботи двірників, дрібні щербинки від вилітають частин дорожнього покриття, хімічний вплив від продуктів життєдіяльності і, чого гріха таїти, раптової смерті на вашому лобовому склі, комах, в результаті робить непридатним скло до експлуатації. Особливо це стає відчутно в нічний час, коли у світлі фар зустрічних авто скло заломлюється, з’являються спотворення в огляді, загалом, рух стає небезпечним через обмеження видимості.

Існує три варіанти розвитку подій, кожен з яких має право на життя, але вибір, в будь-якому випадку залишається за вами.

 • Заміна лобового скла. Не проблема. Дефіциту немає, послуги заміни пропонують на кожному кроці. Кількість грошових знаків залежить від марки вашого авто.
 • Полірування стекол автомобіля на СТО. Не проблема. Майстрів вистачає, послуги полірування пропонують на кожному кроці. Кількість грошових знаків залежить від бажання полірувальника.
 • Полірування стекол автомобіля своїми руками. Не проблема. Наявність хімічних компонентів для полірування, ручного дриля з насадками для полірування і ваше бажання дозволять заощадити то кількість грошових знаків, які ви могли б віддати за п. п. 1 або 2, як мінімум в два рази. А по часу весь процес полірування скла автомобіля своїми руками займе від 3 до 4 годин.

Перед початком полірування стекол автомобіля своїми руками, необхідно приготувати матеріали та обладнання, які вам знадобляться. На великі покупки витрачатися не доведеться. Отже, що необхідно для полірування стекол автомобіля:

 • порошок для полірування скла автомобіля. Пропозицій на ринку достатньо.
 • машинка для полірування, або при наявності насадок, звичайна електродриль. При використанні електроінструменту потрібно пам’ятати, що рекомендується потужність не більше 1700 об/хв, вище – відбувається небажаний перегрів скла і можлива його деформація
 • коло з повстяною поверхнею.
 • плівка для захисту кузова авто і будівельний (малярний) скотч. Сюди ж не забути маркер і звичайну побутову «розпилювач» для води.
 • сухі серветки з безворсового матеріалу
 • рідина для миття скла (звичайна побутова)

Технологія полірування скла автомобіля

Полірування скла автомобіля своїми руками вимагає від вас уважності і акуратності, так, і ще терпіння. Процес полірування – справа педантичне, знову ж для себе робите, і це служить хорошою мотивацією до якісного виконання. Приготувавши матеріали, приступаємо до самої процедури полірування скла автомобіля.

*Правило: ні в якому разі не поліруйте «відколи» — це загрожує появою тріщин, тоді точно доведеться міняти скло. «Відколи» прибираємо на СТО.

 • виробляємо миття скла і приступаємо до пошуку і визначення пошкоджень скла. З цією метою використовується маркер, яким з внутрішньої сторони (з салону) зазначаються всі подряпини і плями;
 • покриваємо автомобіль плівкою, вирізаємо в плівці скло, яке зібралися полірувати. Знімаємо вирізану плівку і проклеюємо краю. Ще раз ретельно промиваємо скло рідиною для очищення.
 • Готуємо полірувальну суміш згідно інструкції, наповнюємо «розпилювач» водою. Всі. Підготовка закінчена.

Тепер приступаємо безпосередньо до процесу полірування скла автомобіля. Полірувальну суміш наносимо на ділянку скла і на коло і починаємо полірування. Необхідно систематично бризкати водою на скло, це дозволяє не засихати полірувальної суміші і охолоджує скло. Немає необхідності застосовувати велику силу при натисканні при роботі кола. Після процесу виробляємо контроль. Відмийте скло, протріть його серветками і огляньте.

Якщо ви задоволені результатами своєї праці і усі подряпини прибрані, то приберіть сліди маркера з внутрішньої сторони скла. Тепер можна сісти в машину, закурити і подивитися на світ через, практично нове скло свого автомобіля.