Полірування фар автомобіля своїми руками

Здрастуй, шановний автовласник! Перш, ніж ми почнемо вивчати технологію полірування фар автомобіля своїми руками, що цілком здійсненно і не потребує багато часу і величезних фінансових вкладень, спробуємо коротко розібратися з самими фарами.

Для чого взагалі потрібні фари і потрібно за ними доглядати?

Існує версія, що Фара, як джерело спрямованого світла, встановлений на будь-якому транспортному засобі, у т. ч. і на автомобілі, сталася від грецького «форос». Кількість одиниць світлотехніки на автомобілі визначається його моделлю, роком випуску і функціональними завданнями. Сюди відносяться фари, підфарники, габаритні вогні, денні ходові вогні, покажчики поворотів, лампи заднього ходу, протитуманні фари, лампи освітлення номерних знаків, стоп-сигнали і прожектори. Чималий перелік того, що забезпечує нам з вами зручний рух і безпеку, особливо в нічний час та в умовах обмеженої видимості.

З сказаного вище, цілком логічно випливає висновок, що всі прилади світлотехніки вимагають систематичного обслуговування. Так як повинні знаходитися в ідеальному стані. Особливо це стосується фар, зовнішній вплив об’єктивно виводить їх з ладу, і фари перестають так само якісно виконувати свою функцію — освітлення дороги.

Полірування фар автомобіля є одним з рішень проблеми їх вікового старіння і усунення пошкоджень, нанесених в процесі експлуатації. І, найбільш вигідним, так як сьогодні на багато моделей вже не продаються просто скла фари, а пропонуються фари в зборі. А це, погодьтеся, недешеве задоволення. До речі полірування фар автомобіля призводить до поліпшення якості освітлення на 30-40%.

За своїм складом фари поділяються на скляні і полікарбонатні (пластикові), більша частина фар виготовлена з пластику, воно й на краще. Полірування фар автомобіля зі скла — процес більш складний і витратний, так як потрібно полірувальна паста з алмазними компонентами. Напевно, достатньо інформації, пора зайнятися поліруванням фар автомобіля.

Етапи полірування фар автомобіля своїми руками

  • Підготовка матеріалів. Для полірування пластикових вікон купується (це не догма) Abralon — непоганий абразивний матеріал з зернистістю 600,1000,2000,4000. Polish-2000 — поліроль для остаточного доведення, малярний скотч, м’яка серветка для полірування. Шліфувальна машинка є не у кожного. Тому можна обійтися електродрилем, при цьому не забути насадки для кріплення кіл Абралона. В крайньому випадку, можна буде обійтися і руками, трохи більше часу і зусиль — ефект від полірування фар руками буде той же.
  • Підготовка об’єкта, в нашому випадку оточення фари і її самої. Якщо є можливість, то краще зняти навколишні фару деталі, наприклад, решітку радіатора. Немає, значить все ретельно заклеїти скотчем. Фара ретельно вимивається і просушується.
  • Груба шліфовка. Іпользуются зволожений коло Абралон-600 (всі кола зволожуємо завжди, бруд залишається всередині). Сильно не натискаємо на шліфмашинку. Обороти дрилі — на середньому рівні. Не можна перегріти скло. Поверхня фари стає матовою. Промити скло і така ж операція повторюється протягом 2-3 хвилин з Абралоном-1000, потім 2000 і 4000. Закінчили.
  • Чистий полірування. Промити скло, воно може залишитися злегка вологим, наносимо на серветку Polish-2000 і працюємо руками 5-7 хвилин. Всі. Відходимо в сторону, милуємося результатом праці і радіємо новим навичкам придбаним для обслуговування свого автомобіля.

Як бачите, полірування фар автомобіля своїми руками не займає багато часу, не потребує величезних фінансових витрат, але результатом ставати поліпшення світла фар і, відповідно, підвищення безпеки руху. Удачі на дорогах.