Поліровка кузова автомобіля своїми руками

Неозброєним оком на перших порах житті автомобіля просто неможливо помітити ті пошкодження лакофарбового покриття (ЛФП) кузова, які починають виникати з першого ж дня експлуатації. Звичайно ж, якщо авто експлуатується, а не стоїть в гаражі роками.

Види полірування кузова

На ЛКП кузова впливають природні фактори: термін служби автомобіля, сонячний ультрафиалет, опади у вигляді снігу, дощу, комахи (їх жовч і вони самі), продукти життєдіяльності птахів і т. д. До механічних факторів можна віднести: щебінь, пісок, бруд, сіль, хімічні реагенти, подряпини, нанесені неакуратним поводженням з авто і т. д.

В результаті на ЛПК кузова виникають мікротріщини, подряпини, які стають згодом причиною руйнування покриття і кузова автомобіля. Але, якщо автовласником періодично проводиться полірування кузова автомобіля своїми руками, то така тактика дозволяє значно збільшити термін служби ЛПК кузова. Тим більше, що сьогодні, при величезному виборі засобів для захисної поліровки кузова автомобіля, це зовсім не важко робити. Самому. Тому що, дізнавшись, скільки коштує полірування кузова на СТО, слід подумати про сімейний бюджет. Хоча і професійна поліровка періодично теж необхідна.

Найцікавіше, що якщо у вас обидві руки, то вам підвладна навіть поліровка кузова автомобіля після фарбування, з урахуванням того, що технологія полірування автомобіля не вимагає особливих знань, крім бажання, терпіння і матеріалів, які в надлишку пропонуються ринком. Потрібно лише вибрати відповідні поліролі для вашого кузова.

На природне запитання, — коли і як часто необхідна полірування автомобіля, можна з упевненістю сказати, що якщо у вас середньорічний пробіг становить близько 20 тис. км, то, як мінімум один раз в півроку необхідна захисна поліровка автомобіля. Якщо ж пробіг 50 і більше тисяч км, то полірування кузова необхідно проводити раз у 3-4 місяці. Не варто скидати з обліку такі фактори, як місце зберігання (вулиця або гараж), періодичність та спосіб мийки вашого авто.

1. Захисна поліровка кузова.

Проводиться періодично автовласником одним з типів поліролей, які в основі своїй містять воскові або тефлонові компоненти. Поліролі на основі воску змиваються після 3-4 мийок авто, а на основі тефлону після 8-12. Поліролі наносяться вручну, і можуть і «располировываться» вручну, якщо це деталь кузова, але якщо полірування автомобіля своїми руками вимагає покриття на всю площу кузова, то краще застосувати полірувальну шліфмашинку. Або звичайну електродриль, природно зі спеціальними насадками. Захисна поліровка може проводитись один раз у 3-4 місяці. При цьому, звичайно ж, повинна дотримуватися технологія полірування кузова автомобіля.

2. Абразивна поліровка кузова автомобіля – процес більш трудомісткий і проводиться за наявності на кузові авто яскраво виражених пошкоджень, тріщин ЛКП. Абразивна поліровка кузова включає в себе видалення оксидного шару ЛКП, подряпин, затертостей. Видалення проводиться за допомогою шліфувальної шкурки. Потім проводиться полірування зашлифованной поверхні абразивною пастою, контроль якості та доопрацювання. Фахівці рекомендують проводити абразивне полірування кузова автомобіля подетальна (ділянками).

3. Нано поліровка кузова автомобіля – відносно новий вид полірування, в основі якого лежить використання спеціального засобу «Нано лак». Придуманий він японцями, а вони хлопці розумні, і думається, що їм можна вірити. Принцип технології нанополировки кузова нічим не відрізняється від звичайної полірування, тільки нові якості кошти.

Технологія полірування кузова автомобіля

Вона не таїть у собі секретів, і просто вимагає уважного та ретельного виконання всіх пунктів, а акуратність – само собою, адже власний автомобіль. Отже, непорушні правила поліровки кузова:

  • перед поліруванням кузов ретельно вимивається і висушується, обов’язкове видалення з кузова бітумних відкладень;
  • категорично не рекомендується проведення полірування кузова на сонці, в холодну погоду або при підвищеній вологості. Ідеальний варіант – всередині гаража;
  • поліроль наноситься на ділянки кузова м’якими аплікаторами, а располировка проводиться сухою м’якою тканиною;
  • необхідно регулярно міняти губку для полірування для того, щоб попереджалося освіта каламутній плівки;
  • поліроль наноситься рівномірно і однаковими зусиллями, бажано почати з даху авто, опускаючись вниз. Поліроль не слід наносити рясно, інакше в подальшому це утруднить располировку і призведе до нерівномірного мабуть ефекту;
  • особливу увагу звернути, якщо виконується полірування автомобіля після фарбування, на те, що протягом 2-х місяців не слід проводити полірування пофарбованих ділянок захисними поліролями. Це пов’язано з тим, що в цей період відбувається полімеризація свіжого лакового покриття, і розчинник поступово виходить назовні. Захисний поліроль «заб’є» пори, і фарба залишиться м’якою, що призведе до її швидкого старіння.

Після полірування кузова своїми руками проведіть тест на якість. Для цього потрібно облити відполірований кузов водою. Ознакою якісної полірування є те, що вода збирається у великі краплі і вільно стікає з кузова. «Ефект краплин» — основний критерій якості полірування кузова.