Питома витрата палива дизельного двигуна – контролюємо самі!

Кожен водій, напевно, хоч раз чув поєднання питома витрата палива дизельного двигуна. Але не сказати, що значення цієї характеристики знають всі. Ми спробуємо розібратися, від яких параметрів даний витрата залежить, і яким чином його можна скоротити.

Питома витрата палива дизельного двигуна впливають фактори

Дане поняття застосовується для характеристики ефективності як самих двигунів, так і транспортних засобів в цілому, і визначається відношенням витрат горючої суміші до потужності. У першу чергу на його значення впливає тип рушія та комплектація. Наприклад, бензинові двигуни можуть перетворити в корисну роботу не більше 30 % енергії, одержуваної від згоряння палива. Що ж щодо турбонаддувом дизельних двигунів, так у цьому випадку ККД буде складати більше 50 %, і, відповідно, їх питома витрата палива буде значно нижче, ніж для першого варіанту.

Але незважаючи на настільки різні пристрої бензинових і дизельних двигунів, на витрату палива впливають одні і ті ж параметри. Серед них лідируючі позиції займають: комплектація авто, манера водіння і, безумовно, умови експлуатації. Любителям більш агресивного стилю пересування по дорогах доведеться зіткнутися з такою неприємною ситуацією, як підвищений витрата палива дизельного двигуна, так і бензинового теж. Крім того, не варто халатно ставитися до здоров’я свого авто, так як несправності тільки самим негативним чином позначаться на коефіцієнті корисної дії.

Підвищений витрата палива дизельного двигуна – ознаки

Загалом, причин, що провокують підвищений витрата палива досить багато, визначити ж таку несправність досить легко. Головними ознаками є, природно, збільшення кількості витраченого пального. Крім того, на свічках запалювання обов’язково утворюється чорний нагар, а з глушника буде валити чорний дим. Це говорить про підвищений вміст сажі і кіптяви, що виникає в результаті проникнення в циліндри зайвого палива і неповного його згоряння. Також свідчити про те, що питома витрата палива бензинового двигуна завищений, будуть підвищені оберти під час холостого ходу.

Не виключається і ймовірність виникнення характерних хлопків та вихлопів, що супроводжуються сильним запахом бензину. У випадку, коли причиною є порушення герметичності голчастого клапана поплавкової камери, з’являються хлопки в глушнику, і вельми утруднений пуск гарячого движка. Однак іноді зайве паливо просочується в поплавцеву камеру, при цьому жодних ознак порушеною роботи мотора не спостерігається, але це лише «бомба уповільненої дії».

 

Як знизити питома витрата палива бензинового двигуна і дизеля?

Як же знизити витрату палива? Це повністю залежить від причин, з-за яких він підвищився. Таким чином, якщо цій проблемі посприяла занадто різка манера водіння, то, відповідно, варто змінити свій стиль. Не треба різко стартувати, під час тривалих стоянок краще заглушити мотор, стежте за тиском в колесах і величиною протектора шин. Використовувати слід тільки високоякісні паливо і масло.

Вважається, що при гальмуванні двигуном витрата палива значно знижується, однак все більше автолюбителів діляться своїми спостереженнями, що при гальмуванні на холостому ходу цей показник нижчий.

Якщо ж причинами є якась несправність автомобіля, то її необхідно вирішити в терміновому порядку. Серед таких поломок найбільш поширені наступні:

  • повітряна заслінка в карбюраторі недостатньо відкрита і сприяє виникненню надто збагаченої суміші, відповідно, потрібно відрегулювати її становище;
  • порушена герметичність поплавкової камери, у цьому випадку перевіряється клапан, і при необхідності здійснюється його заміна;
  • якщо ж електромагнітний клапан або утримувач паливних жиклерів закручені недостатньо щільно, то їх потрібно підтягнути, щоб вони гарненько сіли на свої посадкові місця;
  • також слід своєчасно прочищати повітряний фільтр і повітряні жиклери системи холостого ходу та дозуючої системи.

Таким чином, дотримуючись цих елементарних правил можна не тільки регулювати питома витрата палива, але і продовжити життя свого автомобіля.