Підключення сигналізації до центрального замку своїми руками

Підключення сигналізації до центрального замку – це досить складний процес, який, як правило, виконується на автосервісах. Але при бажанні цю операцію можна виконати і самостійно.

Підключення сигналізації до центрального замку – основні труднощі процедури

В наші дні автомобілісти мають можливість підібрати для свого транспортного засобу будь-який вид охоронної системи, орієнтуючись на власні потреби і побажання.

Але вибрати «саму-саму» сигналізацію – це півсправи. Її ще потрібно правильно змонтувати і підключити до центрального замку.

Конкретні точки приєднання охоронного пристрою підбираються в залежності від наступних факторів:

 • вид придбаної сигналізації (без дистанційного управління або з таким);
 • модель транспортного засобу, на який планується встановлювати систему;
 • місце розташування головного охоронного механізму (блоку).

Визначитися з точками підключення сигналізації з автоматичним запуском дозволяє паспорт придбаного пристрою, ламповий пробник або вольтметр. Крім того, вам знадобиться електросхема ТЗ. Саме з її допомогою ви зможете знайти елементи, до яких буде підключатися сигналізація.

Перед початком робіт необхідно визначитися з видом центрального замка (ЦЗ) вашого автомобіля. Найчастіше зустрічаються наступні типи ЦЗ:

 • керовані позитивним імпульсом;
 • керовані негативним імпульсом;
 • зі змінною полярністю.

Підключення сигналізації до ЦЗ з негативним і позитивним імпульсом

В даному випадку при подачі «мінуса» на пару проводів замку відбувається їх закриття або відкриття. Знайти такі проводу відносно нескладно за допомогою пробника (лампового). Слід по черзі замикати проводки, які виходять з дверей авто зі сторони водія. Як тільки знайдеться потрібна пара проводів (двері відкриється або закриється), проблему можна вважати вирішеною.

У тих же випадках, коли знайти дроти не вдалося, доведеться «покопатися» в блоці ЦЗ. У ньому потрібно розшукати спеціальне реле, яке відповідає за закриття/відкриття дверей, а потім впаяти в нього проводки охоронної системи.

Робота з замком, керованим «плюсовим» імпульсом, аналогічна описаній вище схемі. Тільки потрібна пара проводів в даному випадку, як ви самі розумієте, буде мати полярність зі знаком плюс. Іншими словами, від сигналізації повинні відходити позитивні дроти.

Схеми підключення для озвучених видів ЦЗ з вбудованим реле, таким чином, будуть наступними:

 • «Мінусовій» імпульс: контакти НЗ (нормально-замкнуті) не потрібні, на «мінус» підключають НР (нормально розімкнуті контакти, на керуючі дроти йдуть загальні контакти.
 • «Плюсовій» імпульс: розімкнуті контакти підключають на плюс, замкнуті не застосовуються, загальні, як і в попередньому варіанті, під’єднують до знайдених керуючим проведеннями.

Особливості підключення системи до замку зі змінною полярністю

У цьому випадку автосигналізація повинна підключатися прямо до силових автомобільним проводах, які шукаються знову ж таки пробником. Спочатку з його допомогою знаходять мінусовій силовий провід (прилад слід підключити до плюса, а потім натиснути на відповідну кнопку на сигналізації, визначаючи потрібний дріт). Аналогічним чином шукають і інший провід (силовий).

Після цього потрібно розрізати виявлені силові дроти, придбати два реле, якщо мова йде про автосигналізації з виходами слабкострумового типу, та здійснити підключення далі наведеною схемою:

 • загальні контакти – до походить від водійських дверей проводів;
 • нормально-замкнуті контакти – до тих проведеннями, які йдуть до кнопки замку або до блоку ЦЗ;
 • нормально розімкнуті контакти – до «плюса».

Ви успішно завершили процедуру підключення сигналізації до центрального замку!