Перевірка і заміна гальмівної рідини своїми руками

Перш, ніж ми почнемо розглядати практичні моменти, які включає в себе поняття заміна гальмівної рідини, не буде зайвим відповісти на питання — навіщо міняти гальмівну рідину. Адже начебто, працює вона собі без проблем, так і рідина купував фірмову, якісну.

Чому гальмівна рідина потребує заміни

Будь-яка технічна рідина в автомобілі вимагає заміни. Різна періодичність заміни обумовлена функціями технічної рідини. Періодичність заміни гальмівної рідини кожен автовиробник вказує, як правило, в Керівництві з експлуатації певної марки і моделі автомобіля.

Середня періодичність заміни гальмівної рідини визначається терміном експлуатації – 1-3 роки, або пробігом – 30-40 тис. км. Слід враховувати і режим експлуатації, тобто активність використання вами гальм в аварійному і швидкісному режимах.

Крім цього, існує кілька помилок у початківців автовласників про гальмівної рідини. Розглянемо їх.

  • Замкнуте режим експлуатації ТЖ – умовність. В гальмівній системі є компенсаційні отвори для певного технологічного руху повітря. А ТЖ гігроскопічна, тобто поступово вбирає в себе вологу. Саме це у підсумку призводить до того, що всі речовини, що входять до складу ТЖ втрачають свої властивості.
  • Сучасні ТЖ можна змішувати. Можна, але не всі і не завжди. Різні виробники випускаючи ТЖ дотримуються загальних вимог до складу. Але існує ще ряд стандартів, які застосовуються виробником для конструктивних особливостей марки-моделі автомобіля. Тому, на короткий термін доливання гальмівної рідини дозволена. Але експерти настійно рекомендують робити заміну гальмівної рідиною повністю.
  • У сучасному авто можна використовувати будь-які ТЖ стандарту DOT-4. Неправильно. Не поширюючись про типах і видах ТЖ, скажемо лише те, що якщо ви не професіонал, то просто виконуйте вимоги виробника авто, стосовно типу гальмівної рідини. Не експериментуйте зі своєю безпекою.

З урахуванням вищевикладеного, автолюбителю не потрібно довго роздумувати над тим, як часто міняти гальмівну рідину – завод вже за нас подумав. Залишається лише виконувати рекомендації фахівців.

Як поміняти гальмівну рідину

Є два варіанти того, як замінити гальмівну рідину. Перший – це звернення в сервіс. Тут є майстер, існує спеціальне обладнання для заміни гальмівної рідини, і за часом заміна гальмівної рідини займе небагато. Чесно кажучи, і вартість заміни не так вже й велика.

Другий варіант – це проведення процесу заміни гальмівної рідини своїми руками. Складного в цьому немає нічого, головне правильно виконувати всі приписи технологічної карти. Спочатку проводиться перевірка гальмівної рідини, а потім, в залежності від результату її заміна чи ні.

Перевірка гальмівної рідини

Для перевірки якості гальмівної рідини існує тестер гальмівної рідини. Сьогодні на ринку представлена велика кількість виробників і моделей обладнання для перевірки та заміни гальмівної рідини. Природно, перед вибором і придбанням потрібно уважно ознайомитися з параметрами та процедурами, які виконуються на тому чи іншому приладі.

Електронний тестер гальмівної рідини вимірює температуру кипіння ГР, і видає певні температурні показники: 175С і вище – ТЖ ефективна, між 165-175С – використовувати можна, але якщо вона використовується більше 2-х років, прийшла пора міняти, і нижче 165С – потрібна заміна.

Заміна гальмівної рідини своїми руками

Зупинившись на другому варіанті заміни гальмівної рідини, візьміть в руки Керівництво по експлуатації і з’ясуйте, яка конструкція гальмівної системи вашого авто.

Важливо! Перш, ніж шукати отвір, куди заливати гальмівну рідину, врахуйте цю інформацію. Заміна гальмівної рідини на авто без АВС, або якщо гідроакумулятор, насос і блок гідроклапанів АВС розташований в одному вузлі – заміна гальмівної рідини своїми руками допустима. Якщо ж у вас інтегральна АВС, то краще звернутися в сервіс.

Заміна гальмівної рідини проводиться по черзі в контурах гальмівної системи. Робота починається з колеса, найбільш віддаленого від головного гальмівного циліндра.

  • Діагональна схема контурів – праве заднє колесо, потім ліве переднє, ліве заднє і, нарешті, праве переднє.
  • Паралельна схема контурів – праве заднє колесо, ліве заднє, переднє праве і ліве переднє.

Заміна гальмівної рідини проводиться при знятих колесах, бажано на «ямі» або естакаді. Хоча, можна робити це і поддомкрачівая по черзі колеса. Від того, як у вас конструктивно розташовані штуцери прокачування на гальмівних циліндрах, залежить зручність заміни.

Тип ТЖ, інструменти, послідовність і особливості (наприклад, прокачування з працюючим двигуном) – все це залежить від моделі. Відповіді на подібні питання по заміні гальмівної рідини є в Керівництві по експлуатації авто. Прокачування гальм, після заміни гальмівної рідини, бажана.

Удачі вам, при заміні гальмівної рідини, любителі свого автомобіля.