Передпусковий підігрівач двигуна – роль цього атрибута!

Передпусковий підігрівач двигуна легкового автомобіля дозволяє підвищувати температуру мотора, не відкриваючи його. Цей пристрій значно полегшує процес запуску авто, особливо це відчутно в холодну пору року. Також його нерідко використовують з метою прогрівання повітря в салоні машини.

Передпусковий підігрівач двигуна – різновиди пристрої

Існує кілька видів підігрівачів. Першими назвемо електричні, які підключаються до мережі за допомогою електронагрівального елемента підвищують температуру охолоджуючої рідини. Ця рідина, в свою чергу, циркулює з-за різниці температур (нагріта піднімається вгору, а холодний опускається). Як тільки досягається необхідна температура, відразу ж спрацьовує термореле, щоб не було перегріву.

Також є рідинні підігрівачі, які працюють від бензину. У цьому випадку насос подає в камеру згоряння пальне, а утворилося тепло з допомогою теплообмінника нагріває рідину, яка перекачується насосом. Як тільки її температура досягає заданих значень, включається вентилятор, і відбувається обігрів салону. А ось система підігріву дизельного двигуна працює від акумулятора і призначена для розчинення парафінів в паливі. В основному, встановлюється або на паливну магістраль, або на фільтр тонкого очищення пального.

Система підігріву дизельного двигуна – наскільки важливо її наявність?

Звичайно ж, не можна недооцінити функції цих пристроїв, адже підігрів двигуна автомобіля значно полегшує життя водіїв і пасажирів, особливо враховуючи наші суворі зими. Безумовно, жителі регіонів з м’яким кліматом особливої потреби в таких подогревателях не відчувають, але якщо за вікном мороз -20 °С, а то й більше, потрібно досить довго просидіти в холодному салоні, перш ніж запустити двигун. Вищеописана система дозволяє не тільки витратити значно менше часу на запуск авто, але і відразу ж сісти в прогрітий, комфортний салон, так що недооцінити її роль досить складно.

Крім того, власники дизельних авто знають, які труднощі можуть виникнути навіть при невеликому морозі. Адже в дизпаливі при низьких температурах утворюється парафін, і іноді двигун може взагалі не запуститися. Так що підігрів дизельного двигуна є не примхою, а необхідністю. Звичайно ж, вибираючи передпускові підігрівачі дизельного двигуна, перш за все, варто керуватися не їх вартістю, а якістю, і тоді будь-яка поїздка, навіть у краї з самим суворим кліматом, буде приносити тільки позитивні емоції.

Підігрів дизельного двигуна – у кожного буде свій!

Процес установки передпускових підігрівачів не є надто складним, так що його цілком можливо здійснити і самостійно, найголовніше, уважно ознайомитися з інструкцією, яка обов’язково повинна додаватися до обраного приладу. У загальних же рисах підігрівачі палива дизельних двигунів встановлюються за наступною схемою. В першу чергу необхідно зняти відливну пробку, що знаходиться на блоці циліндрів, і злити охолоджуючу рідину.

Тепер починається сама робота. Для початку нарізаються два рукави потрібної довжини, яка визначається відстанню між вхідним патрубком підігрівача і пробкою циліндрів, а також вхідним патрубком і місцем з’єднання верхнього патрубка з головкою циліндрів. Встановіть кронштейн кріплення підігрівника таким чином, щоб він не взаємодіяв з двигуном та іншими елементами автомобіля. У місце, де знаходилася зливна пробка, необхідно вкрутити штуцер, попередньо завдавши на його різьблення герметик.

Якщо установці підігрівача заважає модуль запалювання, то його необхідно перенести.

За допомогою вхідного рукава з’єднується патрубок пристрою і штуцер блоку циліндрів, і не забудьте тугіше затягнути хомути. Попередньо зробивши розріз у рукаві, що з’єднує верхній патрубок з головкою циліндрів, встановіть трійник. Потім з цим трійником з’єднується вихідний патрубок, причому всі з’єднання необхідно ущільнити хомутами. У систему назад заливається охолоджуюча рідина і в обов’язковому порядку перевіряється її рівень після першого запуску пристрою.