Парктронік не працює: можливі несправності датчиків

Як у будь-якого нормального пристрою нерідко трапляються несправності парктроника. За великим рахунком парктронік не працює або глючить з трьох причин: або порушена проводка, або проблеми в ЕБУ (електронний блок управління), або механічні пошкодження датчиків парковки.

Ремонт парктроника своїми руками

Ремонт парктроника своїми руками в принципі справа нехитра за однієї умови – ви повинні розуміти і знати, що ви робите. В іншому випадку краще не проявляти самодіяльності і звернутися в сервіс. Дешевше буде. Особливо це стосується ремонту електронної схеми блоку керування. Якщо ви своїми руками встановлювали парктронік, то з «прозвоном» проводки у вас не виникне проблем.

Але найчастіше відбуваються неприємності з датчиками паркування. І одна з них – парктронік постійно пищить. За правилами, датчик парковки включається при включенні задньої передачі. Якщо під час руху вперед відбувається постійне спрацьовування і датчик пищить, то два варіанти: або відбувається замикання в схемі, або на датчику налипло чужорідне тіло: бруд, крижинка, тіло померлого комахи.

Датчик парктроника – істота ніжна, і найбільш характерною причиною постійного спрацьовування системи є вода. Особливо в холодну пору року, після миття. Після просушування датчика, писк зникає. Якщо ні, то потрібно проводити діагностику датчика.

Як перевірити датчик парктроніка, якщо індикатор не показує перешкода, а воно насправді існує. Вірніше, як обчислити, який датчик не працює. Діагностика датчиків проста: по черзі закриваєте датчики, а помічник спостерігає за показаннями індикатора в салоні.

Нерідко причиною постійного писку датчика є невірно налаштована чутливість датчика. Для тих, хто в змозі сам відрегулювати її, у схемі управління парктроніком існує підлаштування резистор.

Налаштування чутливості датчика необхідна і в тих випадках, коли він спрацьовує на окремо зростаючу траву (бувають, і нерідко, такі випадки).

Заміна датчика парковки

Ще однією поширеною причиною несправності парктроника є механічне пошкодження дзеркала датчика маленьким камінчиком, який, за «законом бутерброда» потрапляє саме в центр датчика. Тут існує два варіанти: звернутися в сервіс, де ви почуєте вартість штатного датчика парковки, в яку буде включена доставка датчика із США, преміальні всього відділу доставки і скромна ціна самого датчика.

Другий варіант – це купити датчик, відповідний за розмірами і робочими параметрами і встановити його, замість штатного. У цьому випадку, якщо змінний датчик іншого кольору, то справа легко поправить фарбування датчиків парктроника, яку ви зможете зробити самі. Корпус нового датчика знежирюється і покривається тонким шаром лаку необхідного вам кольору.

В основному ми перерахували «народні» способи і методи, якими проводиться ремонт датчика парктроника. Найбільш ефективним є звернення в спеціалізований сервіс, природно при нормальної вартості ремонту.

Удачі вам при експлуатації парктроника.