Паливні фільтри для дизельних двигунів – дрібниця або життєво необхідний елемент?

Сучасні паливні фільтри для дизельних двигунів служать для поетапної очищення солярки від різних забруднень і шкідливих домішок. В даний час використовуються два види: збірні, в яких передбачена заміна фільтруючих елементів, і нерозбірні.

Від чого охороняють паливні фільтри для дизельних двигунів?

Очищення пального здійснюється в три етапи:

  • попередня фільтрація безпосередньо в баку;
  • етап грубого очищення;
  • етап тонкого очищення.

Основна відмінність фільтруючих елементів для дизелів полягає в тому, що вони ефективно перешкоджають проникненню води в камеру згорання двигуна. А для того, щоб в холодну пору року парафіни, які містяться в дизельному паливі, в результаті кристалізації не вивели всю систему з ладу, на деяких моделях фільтрів встановлюються елементи підігріву (штора з струмопровідної папери).

Забруднення палива відбувається ще в процесі його виробництва на нафтопереробному заводі. Інша частина сторонніх домішок потрапляє в нього при транспортуванні і безпосередньо під час заправки – через заливну горловину бака автомобіля. Крім цього, у паливі постійно відбуваються хімічні процеси, що призводять до утворення різних смол. До того ж, в результаті добових перепадів температури в баку утворюється конденсат, який під час руху автомобіля змішується з пальним.

Пристрій паливного фільтра дизельного двигуна і термін експлуатації

Апаратура дизельних двигунів гранично чутлива до вмісту в паливі забруднень. Це викликано наявністю в насосі і форсунках прецизійних деталей, змащення яких здійснюється соляркою. В деяких вузлах зазор між деталями не перевищує 6 мкм, тому різні абразивні включення можуть призвести до його збільшення і, як наслідок, виходу системи з ладу.

За статистикою більше 40 % поломок дизелів відбувається із-за несправності деталей паливної системи. Тому від того, наскільки ефективно паливні фільтри для дизельних двигунів виконують очищення пального, залежить надійність роботи всього силового агрегату. Пристрій паливного фільтра дизельного двигуна не відрізняється особливою складністю і складається з фільтруючого елемента і сепараторів для відділення з солярки вологи. На деяких моделях встановлюються датчики води і краники для її зливу.

З метою зниження освіти в паливному баку конденсату виробники рекомендують не рідше одного разу на тиждень заправляти його повністю.

Термін служби дизельних фільтрів залежить від якості палива і в середньому розрахований на 30-40 тис. км пробігу. Засмічення фільтруючого елемента можна визначити за нерівномірної тязі двигуна при русі на великій швидкості. По мірі забруднення ривки будуть з’являтися і на малій швидкості.

Заміна паливного фільтра дизельного двигуна – зробимо все самі

Далі розглянемо, як проводиться заміна паливного фільтра дизельного двигуна в домашніх умовах. Для цього потрібно: ємність для зливу палива, ручний насос, патрон паливного фільтра, ущільнювальне кільце для кришки фільтра. Заміна проводиться при вимкненому запаленні автомобіля!

  • Спочатку відкручують кришку паливного фільтра.
  • Після чого відвертає патрон. Для збору випливає солярки необхідно підставити ємність.
  • Знімають кріплення.
  • Від’єднують шланги.
  • Знімають кріплення корпусу.

Для того щоб видалити воду з патрона, можна скористатися вакуумним насосом. Переконавшись у відсутності вологи та бруду, встановлюють патрон і закривають корпус кришкою, попередньо встановивши нове кільце. Щоб заповнити фільтр паливом, необхідно включити запалювання і підкачуючий насос сам проведе закачування, видаливши при цьому з системи повітря.