Особливості експлуатації дизельних двигунів – як пережити зиму?

Особливості експлуатації дизельних двигунів взимку обумовлені наявністю морозу, на якому паливо веде себе капризно, чому з деякими деталями відбуваються неполадки. Причина в тому, що солярка при низькій температурі дуже згубно впливає на сам двигун і паливну апаратуру, тому що густіє. У цій статті описано, які особливості має дизельний двигун і як його експлуатувати в зимовий час.

Особливості експлуатації дизельних двигунів – основні капризи

Основною перевагою в дизельному двигуні є його паливна економічність. Здійснюється вона за рахунок високого тиску всередині камери згоряння, чого немає у бензинового двигуна, у якому займання відбувається за рахунок подачі іскри за допомогою свічки запалювання. Також відмінність цих моторів в тому, що бензиновий двигун повітря подається окремо від палива, а в дизель потрапляє паливно-повітряна суміш. Ще однією з переваг є довговічність дизеля. Високий крутний момент, який генерує двигун, дає можливість автомобілю працювати у важких умовах, саме тому дизель використовують на вантажних автомобілях і позашляховиках.

Головний недолік усіх авто на солярці: їм потрібна правильна експлуатація дизельного двигуна, тому що він дуже примхливий і вимоги до палива дуже високі, особливо в зимовий період часу. В солярці знаходиться така речовина, як парафін, і при плюсовій температурі це ніяк не позначається на функціонуванні машини, але коли починає холоднішати, паливо каламутніє, і фільтри забиваються парафіновими нитками. В результаті ми не можемо завести автомобіль.

Слабким місцем є паливна апаратура, і мінус її полягає в ціні на запасні частини і ремонт. Із-за неякісного палива, в основному, страждають ПНВТ (паливний насос високого тиску) і форсунки.

Правила експлуатації дизельних двигунів – без чого авто не впорається взимку?

Нещодавно вступили до лав власників авто на солярці, важливо відразу ж визначитися, як правильно експлуатувати дизельний двигун. В першу чергу, потрібно звертати увагу на стан і якість моторного масла. Заливати варто тільки рекомендовані виробником олії, і робити це як можна частіше, приміром, через кожні 8-9 тисяч кілометрів. Особливо чутливі до маслу турбіни, які зараз ставляться в багатьох дизелях. Також варто після поїздки дати охолонути турбіні, для цього треба, щоб мотор працював на холостому ходу хвилини дві. А краще поставити таймер, який вимкне двигун в певний час.

Правила експлуатації дизельних двигунів включають в себе також ретельний догляд за паливною апаратурою, так як вартість ТНВД і форсунок дизеля велика. Щоб уникнути поломки даних вузлів і агрегатів, автомобілі, слід частіше міняти паливний фільтр, а також зливати воду з фільтра-відстійника. Варто стежити за якістю палива і намагатися заправлятися на перевірених заправках. Не треба використовувати дизель для агресивної їзди, цей мотор не любить, коли йде перемикання передачі на високих оборотах. Перемикання на наступну передачу слід проводити на середніх або ж трохи менших обертах.

 

Корисні рекомендації по експлуатації дизельного двигуна

Експлуатація дизельного двигуна взимку може при температурі мінус 25 градусів Цельсія. У цей період потрібно обов’язково використовувати зимову або арктичне дизпаливо. У зимовому паливі інтервал використання допускається від 0 градусів до мінус 25 °С, а в другому – до мінус 35 °С. Наші рекомендації по експлуатації дизельного двигуна в зимовий період часу спрямовані на поліпшення відгуку авто на ваші вимоги.

Для того щоб автомобіль був в строю круглий рік, слід поміщати його в теплий гараж. При цьому пуск мотора буде на високому рівні, тому що парафін, що міститься в паливі, не буде кристалізуватися. У цей самий холодний період слід більш ретельно стежити за паливною апаратурою, не допускати забруднень основних фільтрів. Варто також своєчасно міняти моторне масло згідно прийдешнього сезону (до зими літнє масло зливаємо і наповнюємо мотор зимовим). Прислухатися чи ні – ваш вибір, але все ж при хорошому зверненні мотор прослужить вам довше.