Очисник двигуна, або як відмити ДВЗ?

У машині відсік, де розташований ДВС, не має дна, внаслідок чого бруд вільно проникає до життєво важливих вузлів, покриваючи їх з часом рівним шаром, з якими може впоратися тільки очищувач двигуна.

Для чого потрібен очищувач двигуна?

Не секрет, що в працюючому ДВЗ температури виникають досить високі, у зв’язку з чим є спеціальна система охолодження. Оскільки при перегріві серце старенького автомобіля може просто не витримати навантаження і буквально згоріти, не обов’язково синім полум’ям, але дуже якісно. Бруд, змішана з маслом, з часом накопичується на багатьох деталях і кожусі ДВС, тим самим зменшуючи теплопровідність і заважаючи охолодженню. Саме тому необхідно час від часу купувати очисник двигуна і використовувати його за призначенням.

Втім, сучасні марки машин мають досить надійними радіатором і термостатом, і перегрів їм не загрожує навіть при самому тостом шарі бруду. Чищення двигуна автомобіля може бути корисна перед капітальним ремонтом. Та й на той випадок, якщо самому знадобиться заглянути під капот, необхідна періодична очищення. Багато приводять в порядок ДВС перед продажем, хоча розбирається в машинах покупець віддасть перевагу, щоб двигун був брудний – так легше розгледіти протікання масла та інші проблеми.

Який засіб для миття двигуна автомобіля вибрати?

На сьогоднішній день хімічна промисловість в особі ряду компаній виробляє чимало найрізноманітніших складів для очищення ДВС. Це англійський виробник Turtle Wax, що пропонує серед іншого пластмасову пляшку з ручним пульверизатором. Незважаючи на те, що це відомий бренд, даний засіб для миття двигуна автомобіля є вкрай незручним, оскільки ускладнює доступ до прихованих вузлів. Не найкращим чином проявляє себе і вітчизняний Sintec у схожій ємності.

Найбільш зручні для використання аерозолі, оскільки широкий і потужний факел з розпилювача дістає навіть в самі вузькі порожнини, розташовані у важкодоступних місцях. Непогано чистить недорогий (70 рублів) вітчизняний складу Consol, який, втім, не справляється з дорожнім брудом. Німецький засіб Liqui Moly для ланцюгів велосипедів і мотоциклів – це альтернативний варіант, чим можна промити дизельний двигун автомобіля, так само як і бензиновий. Особливо, якщо характер забруднень схожий з тим, що покриває ланцюга двоколісного транспорту після тривалої поїздки. Проте в кращій мірі сприяє очищенню пінний складу ABRO (0.5 літра за 130 рублів), він непогано справляється навіть із застиглою брудом.

 

Як і чим відмити двигун автомобіля?

Бруд, змішалася з маслом і гальмівною рідиною, може утворити досить в’язку кірку, що нагадує не повністю застиглий клей. Ганчіркою або щіткою без допомоги спеціальних складів очищати марно, тому, перш ніж відмити двигун автомобіля, розпиліть на нього спеціальний засіб. Зрозуміло, попередньо треба зняти клеми з акумулятора і вкрити його разом з переривником-розподільником звичайним поліетиленом. Далі необхідно обробити брудну поверхню і почекати 15-20 хвилин, щоб масло і бруд розчинилися.

ДВС рекомендується мити, розігрів до 50 градусів, оскільки холодний двигун погано очищується.

Слід враховувати, що чим гаряче двигун, тим менше часу потрібно вичікувати, поки подіє засіб, інакше воно просто випарується. Щоб не стояти безробітні, визначте найбільш забруднені ділянки і постарайтеся жорсткої пензлем розтерти кірку. Далі достатньо направити струмінь води, бажано, під великим тиском, щоб розмокла бруд виявилася змита. Допомогти процесу очищення можна губкою або все тією ж пензлем.