Обладнання для полірування автомобіля — машинка та інші інструменти

З того самого моменту, як автомобіль перестав бути розкішшю, а став засобом пересування, і з’явився практично в кожній родині, чоловіча частина населення країни повністю переключилася на турботу і догляд за своїми залізними улюбленцями.

Види полірування автомобіля

І тут вже абсолютно не важливо – яка марка чи скільки років вашому авто. Важливо те, що ви самі в змозі підтримувати його зовнішній вигляд в ідеальному стані, технічна сторона питання – за замовчуванням. Не будемо заглиблюватися в причини необхідності систематичної полірування кузова. Це зрозуміло. Постійна експлуатація в першу чергу завдає шкоди поверхні кузова. І усунення наслідків у вигляді сколів, мікротріщин і дрібних подряпин, а також профілактика таких, досягаються саме поліруванням автомобіля.

Зовнішній вигляд автомобіля – це в першу чергу, стан лакофарбового покриття кузова, яке вимагає не меншої уваги, ніж перевірка компресії в циліндрах або тиску в шинах. Тому розглянемо сьогодні таке питання, як полірування автомобіля власними руками, благо інструмент для полірування автомобіля, так само як і засоби для полірування автомобіля сьогодні є в будь-якому автомагазині.

Перш, ніж рекомендувати вам обладнання для полірування автомобіля, треба розглянути існуючі види цієї процедури і, що саме можна зробити своїми руками, а що довірити професіоналам. Іноді стає смішно, коли читаєш на автофорумах такі перли: « У мене полірування автомобіля займає 30 хвилин… і 5 пляшок пива».

Отже, професіонали класифікують полірування авто в наступному порядку і, відповідно, для кожного з видів потрібні специфічні засоби для полірування автомобіля:

  • захисна поліровка кузова – проводиться при ідеальному стані покриття, як раз з метою профілактики його руйнування від впливу зовнішнього середовища. Поліроль може наноситися самостійно і особливе устаткування або інструмент для полірування кузова автомобіля тут не потрібен. Єдиний нюанс – не покривайте поліроллю відразу весь кузов, вручну його потім буде важко располіровать. Залежно від основи поліролі – силіконова або тефлонова, визначається строк ефективності захисного шару.
  • м’яка відновна поліровка проводитися, коли вже візуально видно впливу на лак. Цей вид полірування дозволяє усувати потертості, матовий наліт, дрібні тріщини і подряпини. В даному випадку вже використовуються більш серйозні засоби для полірування автомобіля – абразивні пасти і інструмент для полірування автомобіля у вигляді шліфувальної машинки. Тим не менш, захід цілком під силу для самостійного виконання.
  • Професійна відновна поліровка. Сама назва говорить про те, що саме її краще довірити автосервіс, так і потреба в ньому виникає не так вже й часто, якщо ви будете систематично полірувати авто самостійно.

 

Обладнання для полірування автомобіля

Насправді для полірування в домашніх умовах, з професійного обладнання вам знадобитися лише шліфувальна машинка для полірування автомобіля в комплекті, при цьому постарайтеся вибрати шліфмашинку з числом обертів від 1000 до 3000. І не купуйте акумуляторну машинку, так як в режимі безперервної роботи її вистачає на 10 хвилин. В комплекті шліфмашинки повинні бути:

  • полірувальні круги – повстяні і паралоновые;
  • підкладка (платформа) для полірувальних кругів з еластичного матеріалу і з сполуками липучками;
  • адаптери (перехідники) – за допомогою адаптерів платформи кріпляться як на машинці для полірування автомобіля, так власне і до звичайного ручного дриля. Так що для домашньої полірування не обов’язково купувати шліфмашинку.

До устаткування для полірування автомобіля можна також віднести аплікатори для нанесення воску, поліролей. В домашніх умовах, для нанесення поліролі, можна використовувати паралон, а для ручної располировки шару – байку (фланель) або бавовняні матеріали. У разі, якщо ви зможете подужати технологію глибокої полірування, то вам знадобляться «шкурки» за типами абразивності: від 1500 до 3000, плюс 4000 абралон. Але, це вже для професіоналів.

Засоби для полірування автомобіля

Автохімія для полірування автомобілів, сьогодні представлена в таких неймовірних кількостях, що в ній заплутався б і Менделєєв. У рамках окремої статті неможливо привести всі засоби для полірування автомобілів і їх іменитих виробників. Тому обмежимося лише концептуальними речовинами для самостійної полірування.

  • Поліролі без абразивного складу для захисної поліровки кузова, представлені у пастоподібному, рідкому і аерозольному виконанні. Вибір поліролі залежить від типу поверхні – горизонтальна або вертикальна, і ступеня помутніння лакофарбового покриття. Не зовсім позитивна характеристика аерозольних поліролей – їх мала кількість в балоні. Поліролі по суті своїй призначені для додання свіжості авто, але не для усунення дефектів.
  • Полірувальні пасти, які класифікуються на мікро,- тонко,-середньо,- і крупноабразивные. Залежно від ступеня стану лакофарбового покриття застосовуються і застосовуються полірувальні пасти. Наприклад, для усунення великих дефектів у вигляді патьоків, шагрені, подряпин, застосовуються крупноабразивные пасти.

Вибравши перераховані інструменти для полірування автомобіля, а також, після консультації з фахівцем, засоби для полірування автомобіля, ви зможете самостійно довгий час підтримувати привабливий зовнішній вигляд свого авто, і захисні властивості лакофарбового покриття. А технологію полірування автомобіля своїми руками розглянемо в наступній темі.