Моторесурс дизельного двигуна – вважаємо час «життя» автомобіля

Купуючи автомобіль на так званій солярці, необхідно знати, який моторесурс дизельного двигуна. Взагалі, цей термін визначається кількістю годин, що двигун зобов’язаний відпрацювати до першого капітального ремонту і, насамперед, залежить від зносу коленвала. Визначити ж, наскільки зношені шийки валу можна лише одним способом, вимірявши їх.

Від чого залежить моторесурс дизельного двигуна?

На ресурс значний вплив має об’єм циліндра, причому, чим він більше, тим позитивніше це позначається на збільшенні терміну служби двигуна. Чималу роль відіграє і стан циліндро-поршневої групи. Негативно на стані кілець відображаються умови експлуатації, так як частинки нагару і пил, які попадають разом з повітрям, що викликають їх абразивне руйнування. Швидкому зносу схильна і верхня частина циліндра, адже на неї впливає тиск газу і внутрішніх кілець, при цьому умови змащування залишають бажати кращого, а з-за тертя температура підвищується.

Звичайно ж, визначити, який ресурс у дизельного двигуна, насамперед, повинен завод-виробник, так як у різних автомобілів він може бути різним, і, безумовно, чим дорожче і якісніше авто, тим він вищий. Крім того, величезне значення має, для яких цілей використовується автомобіль, одна справа, якщо він бере участь у перегонах, і зовсім інша, коли мова йде про сімейну машині, придбаної для поїздок за місто.

Моторесурс залежить від зносу шийок коленвала, поршневої групи і циліндрів.

 

Порівнюємо ресурс дизельного і бензинового двигуна

Прийнято вважати, що ресурс роботи дизельного двигуна мало не в два рази перевищує ресурс бензинового движка, але на практиці ця теорія не завжди спрацьовує. Само собою зрозуміло, що термін служби дорогого японського бензинового авто буде на порядок вище, ніж китайського. Однак, якщо розглядати рівноцінні авто з аналогічними двигунами, то, дійсно, у дизеля ресурс трохи перевищує бензиновий.

Справа в тому, що їх спочатку виготовляють з більш міцних матеріалів, так, наприклад, блок робиться з чавуну, а не з алюмінію, так і міцнісні допуски також трохи вище. Точно також робиться і поршнева група, відповідно, деталі мають більший межа міцності, більш витривалі, ось і опрацювати такі движки без капітального ремонту можуть більше, ніж бензинові.

Крім того, робочі обороти дизельних автомобілів в півтора рази менше, ніж у бензинових, відповідно, зменшується і кількість ходів поршня і ймовірність його зносу. А кількість оборотів поршневої групи і колінчастого валу працюючого дизеля становить від 1,5 до 3 тисяч в хвилину, у бензинового ж це значення вище рівно в два рази (3-6 тисячі), відповідно і знос першого буде значно нижче.

 

Як змінити ресурс роботи дизельного двигуна?

Збільшити або зменшити ресурс дизельного і бензинового двигуна можна, підібравши систему змащення, саме від якості мастила, а також його властивостей і своєчасного очищення вузлів автомобіля багато в чому залежить, як довго пропрацює мотор і авто в цілому. Маслу відводиться досить серйозна роль, воно повинно забезпечити злагоджену і надійну роботу всієї системи.

Але правильно підібрати його не так вже й просто, так як умови експлуатації різних частин двигунів бувають досить різноманітними. Одні працюють і при цьому відчувають неймовірні навантаження, на інші впливають величезні температури, а треті взагалі являють собою тертьові поверхні. Тому спочатку на заводі проводяться відповідні випробування, де і підбирається тип масла.

Негативно на моторесурс двигунів позначаються температурні напруги, причому вони мають більш згубний вплив, ніж тиск. Знаючи це, є можливість збільшити потужність двигуна з допомогою наддуву, при цьому повністю зберігаються моторесурс і температурний режим. Таким чином, збільшується середнє ефективне тиск в циліндрах, але це ні краплі не позначається на експлуатаційних характеристиках.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: