Ліхтар заднього ходу – деталь з безліччю примх

Ліхтар заднього ходу хоча і не відноситься до категорії обов’язкових світлових приладів, але, тим не менш, має величезне значення для безпечного пересування вашого авто.

Ліхтар заднього ходу – основні функції

Досить важко уявити собі, як можна їздити і не користуватися заднім ходом, вірніше такої ситуації в принципі бути не може. Причому не завжди є можливість пересуватися тільки в світлий час доби, коли за вікном чудова видимість. Тому дуже важливо забезпечити собі максимальний комфорт і ввечері, а також вночі, а іноді і вдень під час туману, дощу та інших примх погоди, які не самим кращим чином позначаються на вашій видно іншим учасникам руху.

Таким чином, основною функцією цих світлових приладів є освітлення дорожнього полотна при русі назад. Крім того, саме вони попереджають всіх учасників про те, що ви плануєте дати задній хід, виконуючи тим самим інформативну функцію. Але, на жаль, іноді доводиться встановлювати додатковий ліхтар заднього ходу, так як штатний не в змозі виконувати всі завдання на необхідному рівні.

Не працюють ліхтарі заднього ходу – можливі несправності та їх причини

Для того щоб оцінити стан ліхтаря заднього ходу і зрозуміти причину можливих неполадок, слід вивчити пристрій і принцип функціонування. Схема роботи досить проста і полягає в наступному. Як тільки відбувається включення задньої передачі, спеціальний кулька вимикача, вийшовши з штока, замикає контакти. Таким чином, на ліхтар надходить напруга, і він запалюється. Після того, як водій вимкне задню передачу, все повертається на свої місця, і контакти розмикаються під дією поворотної пружини.

З усього вищесказаного стає зрозуміло, що дані світлові прилади, втім, як і всі інші, пов’язані з електричною частиною, а значить, причин, за якими не працюють ліхтарі заднього ходу, може бути безліч. Серед них найбільш поширеними є:

  • перегоріла лампочка;
  • окислення контактів;
  • вийшли з ладу запобіжники;
  • відсутність на платі «маси»;
  • зламався датчик заднього ходу, або ж стався обрив його проводів;
  • перегоріли контакти на плівці фари.

Не горять ліхтарі заднього ходу – діагностика несправностей і ремонт

Загалом, результат таких несправностей один – не горять ліхтарі заднього ходу. Тоді потрібно виявити причину і, відповідно, усунути її. Якщо згоріла лампа, то її пора замінити на нову. Для цього, відключивши зовнішні світлові прилади, відкриваємо багажник і від’єднуємо колодку проводів. Безумовно, попередньо доведеться демонтувати всю оббивку, що знаходиться ззаду від ліхтаря. Далі, стиснувши фіксатори, розташовані з боків, можна вийняти панель і, надавивши на саму лампу, викручуємо її. Після ставимо нову і повертаємо все на свої місця.

Для роботи з проводкою, як правило, потрібно мультиметр, не виняток і автомобіль.

Окислилися контакти необхідно зачистити. Щоб забезпечити до них доступ, потрібно просто зняти блок фари. Що ж щодо відсутньою «маси», так її слід поставити на місце, а обірвані дроти передзвонюються, і неробочі змінюються. Вийшли з ладу запобіжники також потребують заміни, вони всі знаходяться в спеціальному блоці запобіжників, так що зробити це не представляє праці. Також може виникнути ще одна проблема, коли постійно горять ліхтарі заднього ходу.

Причин такої поведінки може бути кілька, або знову-таки не все в порядку з електричною частиною, або ж вийшов з ладу спеціальний датчик, розташований на коробці. У першому і у другому випадку організуйте заміну несправних частин. Крім того, вийти з ладу може і вимикач ліхтарів заднього ходу. Дістатися до нього можна або знизу авто, або ж через моторний відсік, але, перш ніж його демонтувати, переконайтеся, що саме він вийшов з ладу.

Для цього, звільнивши його, потрібно завести машину і включити задню передачу, а потім, замкнувши контакти, подивитися на ліхтарі, які повинні загорітися. Далі, вийнявши вимикач, перевіряємо мультиметром, відбувається замикання контактів при його включенні. У разі відсутності такого замикання не обійтися без розвальцьовування. Вирізавши з електромагнітного реле потрібної довжини гнучкий контакт, луди його на місце старого. Потім, перевіривши надійність пайки, збираємо вимикач назад і продзвонюємо. При нормальному замиканні встановлюємо його на колишнє місце.